Stavební pozemek - kam se obrátit pro radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ughg
Povídálka 46 příspěvků 21.12.18 00:02
Stavební pozemek - kam se obrátit pro radu

Ahoj holky,
přemýšlíme o koupi pozemku na výstavbu rodinného domu. Pozemek je uprostřed zastavěného území, bez příjezdové cesty. Tu bysme vybudovali na kusu pozemku, co by nám odprodali sousedi. Jedná se o nezasíťovanou parcelu, takže budeme muset nechat zavést sítě. Majitel za to chce docela dost peněz, ale je ochotnej o ceně smlouvat, když doložíme, kolik by nás stálo zasíťování pozemku a vybudování příjezdové cesty.
Mám od ČEZ, VaK a RWE plány sítí - vše cca 20m od pozemku, v územním plánu je pozemek určen pro výstavbu rodinného domu, v katastru veden jako zahrada. Na stavební úřad se chystám v nejbližší možné době.
Nevíte, kdo by nám alespoň přibližně mohl nacenit, kolik by stálo vybudování cesty a vyvedení sítí? Hledala sem na netu, ale informace se dost liší a netuším na koho se obrátit - právník, projektant, architekt? Nebo poradí na stavebním úřadě? :nevim:
Děkuju za zkušenosti a rady :)

Reakce:
Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 21.12.18 00:20

Nejlépe najít dobrého projektanta

jkra
Nadpozemská drbna 29220 příspěvků 21.12.18 06:11

Vykaslete se na to. To bude darda.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1893 příspěvků 21.12.18 07:15

No, pokud majitel bude chtít nějaký papír, tak si vyber projektanta co vytvoří situaci a odhad nákladů. Ale pokuď to chceš vědět přesněji, je třeba projekt, ten zjistí případné kolizní sítě, realizovatelnost, způsoby napojení, případná věcná břemena atd… je toho dost. Na základě toho pak udělá oceněný soupis prací.
A aby toho nebylo málo, reálné ceny pak získáš, až když si ten projekt necháš nacenit nějakou realizační firmou.

Váš příspěvek
Reklama