Stavební pozemek změněn na ostatní půdu

24
14.3.21 20:15

Stavební pozemek změněn na ostatní půdu

Dobrý den, jmenuji se Honza a řeším tu problém co se týká naší rodiny ohledně pozemku. Věc se má tak, že rodiče před x lety koupily pozemek za 200 000 Kč jako stavební. Rodiče bydlí ve paneláku v Plzni a nemají v plánu se někam stěhovat. Prostě jim to vyhovuje… Tím pádem bych mohl tento pozemek využít a postavit si tam barák. Jenže… Nějaká velká firma chtěla, aby se jim pozemek prodal, protože zasahoval do jejich plánu. Rodiče jim ho však neprodali. Po nějakém čase, když jsem se o to začal zajímat, tak bylo rodičům řečeno, že pozemek vyjmuli ze stavebních plánů. Pozemek byl označen jako pozemek pro 3 generační dům. Bylo nám řečeno, že se tam může postavit jen 3 generační dům a víc… Po nějaké době aniž by kdokoliv něco rodičům řekl, změnili pozemek a je teď označnen jako (ostatní půda). Prosím vás, co to znamená? A co mám udělat abych z ostatní půdy udělal stavební pozemek? Jenom chci upřesnit, že pozemek se nachází v Dobřanech v místech, kde jsou všude okolo novostavby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7433
14.3.21 20:32

To budete muset na konkrétní stavební úřad :nevim: A přesně na to se zeptat, případně žádat o vyjmutí z územního plánu… Že by byl označen jako stavební pozemek, ale jen pro 3 generační bydlení se mi zdá divné. Buď je zástavba pro rodinnou výstavbu nebo průmyslovou apod.,ale něco takhle mezi :think: Každopádně hodně štěstí. My jen papíry k povolení stavby řešíme 1,5 roku a nejsme zdaleka u konce. Hromada peněz projektantovi „za nic“, teď jsme změnili a větší část služby budeme muset platit znovu… A ze strany úřadu masakr taky… Nedovedu si představit, že bych se takto v práci chovala ke klientům…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.3.21 20:34

Mě hlavně není jasné jak je možné, že si někdo změní cizí pozemek ze stavebního na ostatní půdu aniž by od nich měl svolení? Co to je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3728
14.3.21 20:38

Ale o tom rozhoduje právě ten Stavební úřad a obec. A mohou to samozřejmě změnit, pokud to nemáš na papíře. My když chtěli koupit pozemek, tak jsme se byli taky informovat, zda lze na něm stavět. A taky bohužel řešíme rok stavební povolení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.3.21 20:40

No jo… Mě jenom není jasné že když si koupí člověk pozemek který je stavební, tak jak oni mohou změnit něčí nemovitost bez souhlasu? A jak se s tím bojuje? Všude okolo jsou novostavby… Není to žádná orná půda nebo tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45850
14.3.21 20:42
@Honzek píše:
No jo… Mě jenom není jasné že když si koupí člověk pozemek který je stavební, tak jak oni mohou změnit něčí nemovitost bez souhlasu? A jak se s tím bojuje? Všude okolo jsou novostavby… Není to žádná orná půda nebo tak…

jo to ostatni puda ma bejt orna puda, jo? u nas jsou taky stavebni pozemky jako orna puda a normalne se na nich stavi, skoc na urad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.3.21 20:42

Zítra si od rodičů vemu papíry a začnu to řešit… Jen nevím jak přesně postupovat a změnit to na stavební pozemek… Myslel jsem jestli bych tu náhodou nenarazil na někoho osvíceného kdo se v tomhle vyzná a neporadí jak postupovat… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.3.21 20:43
@a12 píše:
jo to ostatni puda ma bejt orna puda, jo? u nas jsou taky stavebni pozemky jako orna puda a normalne se na nich stavi, skoc na urad

Hele já opravdu nevím co si pod pojmem ostatní půda představit… Nikde jsem to nenašel… Já jen typuji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3728
14.3.21 20:47
@Honzek píše:
No jo… Mě jenom není jasné že když si koupí člověk pozemek který je stavební, tak jak oni mohou změnit něčí nemovitost bez souhlasu? A jak se s tím bojuje? Všude okolo jsou novostavby… Není to žádná orná půda nebo tak…

Stavební pozemek jako pojem neexistuje… Když jsme hledali pozemek, tak jsme měli taky jeden vyhlídli a po čase jsem se dozvěděli, že hned tak nedovolí tam stavět, protože obec má malou kapacitu kanalizace a problém byl i přípojka vody, což nám bylo na prd. Takže Stavební úřad na tento pozemek neudělal vyjímku. A přitom tam už baráky byly. Takhle ti to tady nikdo neřekne. Prostě zítra si zavolej na příslušný úřad a domluv si s němi schůzku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3728
14.3.21 20:50

Zavolej a zajdi na ten Stavební úřad a tam se na to vyptej. Oni řeknou co a jak… někdy třeba mají určitý pozemek jako záložní a plánují, že se může na něm stavět třeba za 5 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3728
14.3.21 20:52

Teď mi radí manžel a na obec a zjistit, zda mají na tento pozemek územní plán výstavby. Jestli tam počítají s tím, že se tam může stavět. my to právě řešili 2 roky zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.3.21 20:56
@mamina2017 píše:
Teď mi radí manžel a na obec a zjistit, zda mají na tento pozemek územní plán výstavby. Jestli tam počítají s tím, že se tam může stavět. my to právě řešili 2 roky zpátky.

Děkuji za rady zítra to zkusím obvolat… ale jak tak na to koukám bude to běh na dlouhou trať… To se může opravdu stát že mi řeknou, že na svém pozemku můžu stavět až za 5 let i přesto že ho vlastním?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.3.21 20:57

Vždyť to je jako bych si koupil auto za hotové a někdo by mi řekl že s ním mohu jezdit až 5 let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
14.3.21 20:59

Podivej se na stranky mesta jestli mají volně ke stažení územní plán. Nebo zajdi na příslušný stavební úřad. Tam se podívej jako co je pozemek vedený. Pokud je určený pro výstavbu rodinného domu, tak pak stačí požádat o vyjmutí z pudniho fondu, ale stojí to pár tisíc. My máte pozemek vedený jako ovocný sad, budeme platit nějakých 24tis za vyjmutí podle zastavěné plochy co máme v projektu. Pokud pozemek není v územním plánu jako stavební, tak až se bude plánovat nový ÚP tak si můžeš požádat aby ti ho tam zahrnuli. Většinou se, ale dělá na víc let, u nás třeba na 6.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46798
14.3.21 21:00

@Honzek ptejte se na stavebnim uradu. Tam probihaji zmeny v uzemnim planovani. To s tim trojgeneracnim bydlenim je ptakovina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat