Stavební spoření s liškou

6
25.1.12 14:26

Mám cílovou částku 400 000,naspořeno 186 000,hodnotící číslo 272,935,chtěla bych si vzít uvěr bez udání na co to je ,můžu myslím až 500 000.potřebuju vědět na jak dlouho se to bere a kolik bych splácela měsíčně nebo kde bych na netu našla jak si to sama spočítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
784
25.1.12 19:00

http://www.cmss.cz/…sporeni.html
Skussila bych tady toto.
Jinak ti můžu dát kontakt na švagrovou a ta by ti stím pomohla, je ředitelka Karlovarského kraje právě od českomoravký spořitelny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Registrovaná
13.4.12 21:47

Do registru dlužníků s Liškou

aneb jak se rychle a bez varování dostat do registru dlužníků. Jsem klientem spořitelny od roku 2004, v roce 2009 jsem uzavřela úvěr a bezchybně splácela. Minulý měsíc - březen 2012 mi výplata došla na účet později a já POPRVÉ nezaplatila včas. Očekávala jsem zaslánání upomínky a ono nic. Dne 11.4. jsme měla telefonní hovor s velice nepříjemným pánem ze spořitelny, kde jsme se domluvili, že vše uhradím a termín inkasa si posunu, aby splátka odešla včas. Dlužnou částku jsem 12.4 ihned uhradila, ALE … dnes v 13.4. mi došel dopis - upomínka nedoplatku a co nepochopitelného pro mne, že jsem se dostala do registru dlužníků. Je to velmi nekorektní jednání a neúcta ke svým dlouholetým klientům. Vzhledem k tomu, že na uvěrové smlouvě je jako spoludlužník uveden i můj manžel, rovněž i on se dostal do regisru dlužníků, přestože přes 9 let platí našim dětem u stejné spořitelny stavební spoření. Jedinou možnou obranou proti takovému arogantnímu jednáni je dál s liškou již nespolupracovat.Doporučuji všem.

• Citovat
  • Nahlásit
Holma
14.4.12 07:38

My máme dokonce dva úvěry, myslím, že za celou dobu nám přišla jen jedna upomínka, jinak jsme platili tak, jak jsme měli.
Docela mě to překvapuje, nám paní při vyřizování říkala, že nejprve pošlou tři upomínky. Ovšem na druhou stranuu bych se nedivila. Upomínání dlužníka není jejich povinnost a do registru se tak může dostat každý i docela nevinným způsobem. To, že se platí někde nějaké spoření je zajímat nemusí.
My jsme spokojení, já jsem klientem od 12 let (zakládali rodiče), manžel asi od roku 2000.
Jinak co se týče spoření dětem, také o něm uvažujeme, ale lepší nejprve splatit dluh a pak začít znovu spořit. Ovšem záleží na tom, na jak dlouho ten dluh je.

• Citovat
  • Nahlásit
62
14.4.12 11:09
@Nytri píše:
Mám cílovou částku 400 000,naspořeno 186 000,hodnotící číslo 272,935,chtěla bych si vzít uvěr bez udání na co to je ,můžu myslím až 500 000.potřebuju vědět na jak dlouho se to bere a kolik bych splácela měsíčně nebo kde bych na netu našla jak si to sama spočítat.

Dobrý den, úvěr ze stavebního spoření je vždy účelový - spořitelna musí znát účel a účel musí souviset s trvalým bydlením. Účel dokonce musíte dokázat nějakým dokladem (např. fakturou).
Bez účelu můžete použít pouze naspořenou částku - oněch 186 000Kč. Pokud byste je chtěla vybrat je výhodné rozdělit stavební spoření na dvě 186 000+214 000. Ušetříte poplatek (1%, tedy 2140Kč) za nové stavební spoření, pokud jej budete chtít dál využívat.
Variant splácení je víc. Zjednodušeně buď platíte měsíčně míň delší dobu a s větším úrokem, nebo měsíčně víc kratší dobu a s nižším úrokem …
Petr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
stefana
29.5.12 13:54

spořitelna

mám stejnou zkušenost brala jsem si 200tis které jsem splatila v pořádku.Nyní jsem chtěla hypo a bylo mi řečeno že v květnu 2010 jsem o týden!! opozdila splátku tudíž jsem v registru.Ať se jdou vycpat!!!!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.13 13:15

Končící spoření - musím udat důvod?

Mamči, taťkové, za pár měsíců mi bude končit stavební spoření u Lišky. Mám tam cílovou částku 150 tisíc, které jsem nyní uhradila. Teď mám navrch ještě 50 tisíc, a jelikož se znám :oops: :oops: :oops:, tak bych je ještě chtěla dodat na to stavebko aniž bych nějak měnila smlouvu. Tudíž bych tam celkově měla 200 tisíc. Je to možné?
Smlouvu už nechci prodlužovat, jejich podmínky jsou nevýhodné, takže potom bych chtěla peníze vyplatit, aniž bych si od nich brala nějaký úvěr (tudíž jen své naspořené peníze a státní podporu). Budou chtít vědět, na co peníze potřebuji?
Omlouvám se za anonym, nechci, aby manžel věděl, že už peníze budou k dispozici. Vymýšlí různé „chytré a strašně důůůležité věci“, na které by se ty prachy fakt hodily :cert: :zed: :cert:
Musím peníze využít opravdu jen pro stavební účely? Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
YXC123
23.5.13 14:51

rozčarovaná

Nechci být klientem společnosti, která mně uvede v bankovním rejstříku dlužníků, aniž by mně na to upozornila - asi bych se to nikdy nedověděla, že lidi kterým ručím neplatí, kdybych nepotřebovala sama půjčku.
Nechci být klientem společnosti u které spořím mnoho let a která potřebuje k převodu části mých peněz na jiný účet 3 týdny.
Nechci být klientem společnosti jehož obchodní zástupce není pro klienta 2 dny k dispozici, aniž by na mobil (předpokládám firemní) nahrál omluvu a termín, kdy k dispozici bude

• Citovat
  • Nahlásit
Mája K.
27.5.13 13:58

Dobrý den. Můžu Vás ujistit, že banka nebere zřetel na to, jestli jste nebo nejste dlouholetý klientem. Vím proč to píšu. Proto moji klienti nemusí tohle řešit.
Hodně štěstí.

• Citovat
  • Nahlásit
Mája K.
27.5.13 14:04

Pro anonymní,
pokud to stavební spoření mate 5 nebo 6 let(záleží jestli je to smlouva stará nebo nová),tak spořitelna Vám je musí vyplatit bez udání důvodu.

• Citovat
  • Nahlásit
Mája K.
27.5.13 14:24

Pro YXC123:
Pokud by jste měli zájem pomoct, tak dejte vědět. Mám takových případů hodně.
Hezký den.

• Citovat
  • Nahlásit
5457
27.5.13 14:51

Můžete mi prosím poradit, jak mám postupovat, když mi spoření s liškou končí koncem tohoto roku? Dále už spořit nechci a peníze bych po novém roce hned použila. Mám nějak vypovědět smlouvu - písemně, osobně? A kdy? Za jak dlouho poté mi budou peníze vyplaceny? Jsem trubka, nesnáším jednání s finančními institucemi :oops: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mája K.
27.5.13 15:01

Pro tterku,
výpověď pošlete min.2 měsíce před ukončením s tím, že do výpovědi nezapomeňte uvést k jakému datu to chcete ukončit, aby jste nepřišli o státní podporu.Za klienty to řeším já, ale ve Vašem případě tu výpověď pošlete písemně.
Pokud by jste chtěla pomoct, tak se ozvěte.
Hezký den.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.16 16:03

Neetické jednání "úžasné spořitelny"

Napíši, jakou zkušenost dala liška mě jako svému možnému zaměstnanci.

U ČMSS jsem prošla základním kurzem školení, kdy jsme se měli „něco“ dozvědět. A ano dozvěděli! Jak z obyčejných lidí dělat hlupáky. Na semináři měli probíhat telefonáty klientům, s tím bych neměla žádný problém, v rámci výuky super věc, ale aby klient nebyl upozorněný na to, že je na hlasitý odposlech, tak to je pro mě dost silná káva a když jsem se proti tomu ohradila, nevěřila jsem co to způsobí za rozčarování u vedení, kdy pánovi málem rupla cévka,… A jako další praktiky, že snižují úrokové zhodnocení, když máte naspořenou určitou část a pokud se tak stane, strhnou vám veškerý připsaný úrok, pokud si někdo bude potřebovat půjčit peníze např. Na rekonstrukci, tak se vůbec nemá řešit, že klient má možnost mít i výhodnějšího úroku,…

Za mě spořitelna, která je založena na okrádání a obelháváni klientu!!! Proto prosím buďte opatrní! Mám za sebou zkušenosti z jiných institucí a toto se prostě nesmí a jsou na to zákony!!! :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
1020
2.5.16 18:26

Přeúročení zpětně byla klasika této společnosti už před lety. Připravila tak klienty o miliony. Za mě osobně… společnost s takovým přístupem ke klientům už měla dávno skončit. Problém je v tom, že vypláchnout mozek si nechají nejen tisíce klientů, ale též tisíce obchodníků a nejen u stavební spořitelny. Po více než 20 letech obchodničiny by mě nějaký pán s cévkou zanechal zcela klidným, :mrgreen: bylo by mi úplně jedno, i kdyby se na hlavu stavěl.
Vůbec nechápu, jak někdo může v takových firmách setrvávat roky. Buď musí být vyznavačem stejných praktik nebo ho to časem musí umořit. Dobře není ani jedno, Ta první skupina vás úplně klidně a bez výčitek okrade, ta druhá má většinou v čase nějaké psychické problémy, protože jejich přesvědčení je úplně mimo praktiky firmy, ve které dělá. Jediné možné řešení je dělat tam, kde jste v souladu se svojí firmou, alespoň v základních bodech nebo mít společnost vlastní, která přes společnosti jiné obchoduje, ale nesdílí jejich vnitřní praktiky a stojí tak na straně klienta.
Bohužel se stále dokola potkávám s lidmi pod těžkou manipulací firmy, schopných obhajovat ty největší nesmysly, někdy dokonce i poté, co je jim předložen kompletní rozbor toho, co klientům prodávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat