Stavební spoření u ČMSS

3
28.2.20 13:36

Stavební spoření u ČMSS

Ahoj, potřebuji poradit. Založila jsem si stavební spoření u ČMSS. Byla mi doporučena cílovka 3 mega, poplatek 15.000,–Kč. Všichni mí známí mají cílovku běžně 200.000,– Kč, proto mi to příjde divné. Navíc slýchám i čtu, že hypotéky ted vychází líp než stavebko a kdo ví, co bude v budoucnu - do toho překlenovací úvěr… Chtěla jsem prostě jen naspořit. Přírůstek 2.000,–Kč od státu mi je celkem k ničemu - člověk chce našetřit, ale pinkne hned na začátku poplatek, který se mu za 6 let spoření nevrátí. Plus mi bylo tvrzeno, že se uhrazených 15.000,–Kč počítá do státní podpory. Nějak se mi to nelíbí, dá se proti tomu něco dělat? Zrušit to, aby mi vrátili peníze?
Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3958
28.2.20 13:47

No to vás prodejce natáhl, jelikož on z tohoto má větší provizi než ze stavebka za 200tis. Ale nechápu, proč jste na to přistupovala, když víte co chcete i jak to funguje. Teďka máte asi smůlu.

„Plus mi bylo tvrzeno, že se uhrazených 15.000,–Kč počítá do státní podpory.“ když to pošlete na ten účet a od tama si to oni strhnou, tak počítá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.20 14:24

@lili007
Do dvou měsíců od uzavření smlouvy můžete od smlouvy odstoupit, ale vstupní poplatek Vám nevrátí.
Takže proberte celou situaci s nadřízeným onoho obchodníka, který Vás natáhl.

Příspěvek upraven 28.02.20 v 14:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13446
28.2.20 14:31

No, je to pěkná kravina. :pocitac: :pocitac:

Nepotřebuješ cílovou částku 3M, pokud neplánuješ stavět dům a úvěr atd.
Na všech stavebkách mám cílovku 170 tis - 200 tisíc a uzavírali jsme je v době, kdy byl vstupní poplatek zdarma a nebo to měl náš poradce. Takže na žádné smlouvě jsme tohle neplatili.

Jinak od ČMSS ruce dál. Resp.od jejich úžasných poradců.
A s tím poplatkem nevím. Vím, že se do toho nepočítá poplatek za vedení účtu (cca 350/rok). Vždycky jsem posílala 20 tisíc a nějaké drobné, aby to vyšlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
28.2.20 14:36

Já to stavebko mám rovný rok. Právě, že mi těch 15.000,–Kč nezapočítali a chtěli po mně 20 tis. pro plnou státní podporu. Tehdy jsem ještě nevěděla, jak to funguje a slepě jsem věřila doporučení. Až nyní, když jsem o tom mluvila s více lidmi, mi vlastně došlo, že chtěli jen tu provizi. Nedá se třeba poslat nějaká stížnost?
Jinak chtěli jsme stavět, ale proto musí mít člověk naspořeno. U této smlouvy to nějak nevychází… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.20 14:41

@lili007
15.000,— je poplatek a ten se do vkladů nezapočítává. Výše státní podpory je závislá na výši vkladů. Max 2.000,— na 20.000,— vkladů. Pokud dáte méně, pak bude státní podpora odpovídat výši vkladů. Např. 10.000,— vklad 1.000,— státní podpora. Ještě jsem zapomněla každoročně poplatek za vedení účtu cca 300,—

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13446
28.2.20 14:45

@lili007 Tak jestli jste chtěli stavět a to jsi řekla i poradci, tak ten to určitě napsal do záznamu o vašem jednání a těžko se něčeho domůžeš. Ale to víš ty, co jsi mu řekla.

No a to započtení toho příspěvku, to je slovo proti slovu, pokud nemáš nějaký důkaz.
Jinak bych se ještě podívala, jak tam máš nastavené splátky. Pokud tam můžeš spořit, jak chceš, dávala bych tam těch 20k s tím, že to po 6 letech vybereš a příště takovou blbost neuděláš. Pokud to vybereš teď, tak ti nepřijde ani ta státní podpora a ještě většinou mají i sankce za nedodržení vázací lhůty. Ale to se musíš kouknout konkrétně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
28.2.20 14:55

Kdy jste to podepisovala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3958
28.2.20 14:58

@P4ja presne tak. Pokud rekla, ze chce v budoucnu resit bydleni, tak ji to dal rovnou takto a jeste usetrila 50% na poplatku. Jelikoz na 3 mega je poplatek 30tis a ne 15, jak ma zakladatelka. Navic uz ted vi, jaky bude mit treba za 5-6 let urok.

Kdyz uz je to zaplaceny, tak nerusit a sporit a nechat si to do budoucna jak alternativu k hypotece. Zrusit a vybrat penize muzete po 6ti letech kdykoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
28.2.20 17:38

@Cenarius ČMSS má strop 15.000,–Kč, takže mi řekli, že nad mega a půl už je jedno, jak vysoká bude cílovka, protože zaplatím těch 15.
Co se týká úroku. Podle jiných poradců je doba tak proměnlivá, že se to třeba ani za těch podmínek nevyužije. Prý se počítá spíš s tím, že budou ty hypotéky výhodnější než úvěr ze stavebka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13446
28.2.20 17:54
@lili007 píše:
@Cenarius ČMSS má strop 15.000,–Kč, takže mi řekli, že nad mega a půl už je jedno, jak vysoká bude cílovka, protože zaplatím těch 15.
Co se týká úroku. Podle jiných poradců je doba tak proměnlivá, že se to třeba ani za těch podmínek nevyužije. Prý se počítá spíš s tím, že budou ty hypotéky výhodnější než úvěr ze stavebka..

No, spíš je to tak nějak napůl. Teď je lepší hypotéka, ale tím, jak ji zpřísnili, tak se někteří lidi budou vracet ke stavebku. Vždyť i teď jsou takoví dobrodruzi, že si vezmou hypotéku, a aby dosáhli na těch 20% z ceny nemovitosti, tak si na to vezmou úvěr ze SS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
9.4.20 19:50

Je tu někdo od ČMSS?

Ať nezakládám nové téma. Mám smlouvu z r. 2008 a chci úvěr. Musím trochu navýšit CČ.
Neschopnost či vyc. canost některých poradců/poradkyň je neskutečná.
Výsledek zatím je, že každý tvrdí něco jiného, Každý nabízí trochu jiná řešení a všichni mě nakonec chtějí nějak drbnout.
Kdyžtak SZ prosím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4146
9.4.20 19:59
@Aleš T. píše:
Ať nezakládám nové téma. Mám smlouvu z r. 2008 a chci úvěr. Musím trochu navýšit CČ.
Neschopnost či vyc. canost některých poradců/poradkyň je neskutečná.
Výsledek zatím je, že každý tvrdí něco jiného, Každý nabízí trochu jiná řešení a všichni mě nakonec chtějí nějak drbnout.
Kdyžtak SZ prosím.

Skorošvagrová dělá pro lišku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
9.4.20 20:12

@GabinkaCh děkuji a ona sem chodí? Ozve se mi? Nebo nějaký kontakt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4146
9.4.20 21:45
@Aleš T. píše:
@GabinkaCh děkuji a ona sem chodí? Ozve se mi? Nebo nějaký kontakt?

A stačí na ni telefon, že byste jí brnknul?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama