Reklama

STAVICKY PRO MIMI UZ SKORO VE3.MESICI?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

erdita
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 21.07.09 08:29
STAVICKY PRO MIMI UZ SKORO VE3.MESICI?

Tak jsem tu musela dat nejake jine tema protoze jsem omylem pridala dve stejne.takze uprava.ale zajima me jak se tvarite na podavani stavicek uz ani ne ve tretim mesici?dceri budou tri za 9dnu.je na UM a mam pocit ze je temer bez vitaminu protoze kdyz je dite kojene dostava vse potrebne ale pri umele vyzive uz tomu tak neni.taky mi dcera uz poprve onemocnela ve druhem mesici.ted jsem ji dala trosku svestkove stavicky a chutnala :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 21.07.09 09:02

V kvalitnim UM by měli být všechny vitamíny, které dítě potřebuje.
Vím, že to naše maminky dělaly, ale faktem je, že dítě nedokáže užitkovat před 4.měsícem jinou potravu než mléčnou stravu, trávicí systém se ještě do 4. měsíce vyvíjí. Proto se také s příkrmy čeká až na ten 4. měsíc, kdy už z toho mimi je schopné vytěžit všechny živiny.
Ještě bych ten měsíc počkala.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 21.07.09 09:08

Asi bych se trochu bála alergií - přece jen je to pro malé miminko dost zátěž, mohlo by se to v budoucnu nějak projevit.

Nedostatku vitamínů a minerálů bych se u UM nebála, příkrmy a šťávy bych nechala až na konec čtvrtého měsíce. Dřív bych je řešila jen ze závažných důvodů - nepřibírání, doporučení lékařky. Ale pak bych šla asi klasickou cestou od jedndruhového příkrmu - mrkem, max mrkev brambor.

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 21.07.09 09:12

Erdito ja uz ti odepsala do te nove ozivene diskuze neco malo.

V kvalitnim UM je dostatek vitaminu, proto jsou taky rozdelene podle mesicu, protoze se mnozstvi vitaminu upravuje podle veku a organizmu ditete. Miminkum to nekde do pul roku proste staci, pokud jde o ty vitaminy.

Konkretne k svestkovy stave - zrovna svestky jsou hodne projimave, muze po nich mit prujem! (funguje to i na me :D ). Mrkev zase naopak stolici stavi a zpevnuje. To jen pro info.

Jinak muj syn dostal poprve vodu s dvema lzickami ovocne stavy ve ctvrtem mesici, protoze cistou vodu pit nechtel a bylo leto a hrozny horko. Tak jsem mu to pridala do vodicky na ochuceni.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 21.07.09 10:01

Erdito,
přidávám se k ostatním. podívej se na složení UM - je tam vypsáno, o co všechno je mléko obohaceno. rozhodně to není tak, že dítě na UM nemá nic a na MM všechno. všechny důležité látky, nejen vitamíny, ale i stopové prvky, růžné esenciální aminokyseliny v UM jsou. takže se neboj a klidně dávej pouze UM.

ve 3m mi na šťávičky přijde moc brzy, (i když my jako děti je dostávali skoro od narození :), ale tak to prostě neberu, vývoj jde dopředu). trávicí systém je nastavený na mléčnou výživu a proto bych se zatím držela mléka…

pro mne je nejzazší doba jakýchkoliv příkrmů (vč. šťáv) 4m, ale i tam bych to nechala na poradu s lékařem, pouze při neprospívání, a spíše než šťávičky dala, stejně jako Lesina, jednodruhový příkrm.

Pavlička
Kelišová 5262 příspěvků 21.07.09 11:06

Já nechápu, proč se nás tu pořád do kola ptáš na podobný věci, když už to beztak děláš a stejně si to uděláš po svým…a pak nám napíšeš, že první dceři už jsi to dávala dávno a přežila :roll: - pardon, normálně na nic nereaguju, ale už se to nedalo…

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 21.07.09 11:53

Já myslím, že těch vitamínů je v UM víc, než ve šťávičkách, tedy těch kupovaných. Bála bych se, že ji zvyknu na sladký a pak nebude chtít pít nic jinýho. Když už, tak hodně rozředit vodou. Osobně bych taky počkala, jak psaly ostatní. Složení UM je takové, aby pokrylo veškerou potřebu.

PeZa
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 21.07.09 12:51

První dcera byla taky na UM, do šestého měsíce neměla nic jiného a do roka nazastonala-po šestém měsíci jsem jí dávala na pití čajový bylinkový Rooibos, chutnal jí a v něm jsou také vitamíny..
Druhá dcera byla kojená do roka, od dvou měsíců jsme měli rýmy, chytala to od starší. Myslím, že to spíš než absencí vitamínů jsou prostě mladší děti náchylnější a oslabenější než ty starší a tak všechno odnesou. Není to asi pravidlem, ale u nás to tak bylo..Já bych počkala, jak psala Lesina, bála bych se alergií..

janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 21.07.09 13:36

Proč ze sebe furt děláš blbku, na co je asi na UM napsáno složení, číst snad umíš. Máš už druhou dceru, tak fakt nevím co řešíš, takový dotazy nemá ani prvomatka.
Vzpamatuj se a už si něco přečti o výživě kojenců a batolat, psala jsem ti to už jednou, ale asi marně.

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 21.07.09 13:41

Taky si myslím, že kojenecká mléka jsou teď kvalitní a obsahují vše co miminko potřebuje. Dcera byla plně kojená 6 měsíců a poprvé onemocněla ve dvou týdnech takže konkrétně já na zázraky mateřského mléka nevěřím. Ano, kojila jsem ráda a dlouho ovšem výsledek aspoň co se imunity týká nula nula nic. Všechno chytá od staršího a ten marodí pořád. Takže závěrem já bych takhle brzy šťavičky nedávala. Přijde mi to zbytečné. V UM je vše potřebné.

erdita
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 21.07.09 15:34

Pavlicko pokud nemas odpoved nemusela si ani psat.rypani si nechej na jinou prilezitost.od toho tu ten server je abych se ptala…ocenim odpoved radu a vysvetleni ale primo odsoudim prispevky tipu tveho protoze se moment.nudis takze arivederchi

erdita
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 21.07.09 15:36

jo cetla jsem vzdy slozeni co je na mlickach UM.ale pak nechapu proc se rika a je to tak,ze deti na UM jsou casteji nemocne nez ty ktere se koji…o co je tedy ta UM ochuzena oproti MM?

erdita
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 21.07.09 15:38

janino cumaku :D blbka?tesim se az si tohle precte lesina…pak kdo koho urazi jako prvni…jo a blbka jsi ty a to dvojnasobna a jak pisu pokud nemas odpoved tahni z meho tema…u prvni dcery jsme nemeli internet tak se vic ucim ted…

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 21.07.09 15:41

Erdito ale to nejde o vitamíny (jak píšeš o co je Um ochuzeno) ale o ty protilátky.Já například když chytím chřipku tak malej už má v mléku ty obrané létky proti chřipce(ne vždy) :wink: .to s vitamíny nemá co dělat.

Já štávu dávala asi od 6-7 měsíce,myslim že je to i na lahvičkách napsáno.
začla jsem v 6 klasicky mrkví,brambor a když zvládnul všechnu zeleninu začla jsem s ovocem a ze štávama

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 21.07.09 15:45
janinkacumacek píše:
Proč ze sebe furt děláš blbku, na co je asi na UM napsáno složení, číst snad umíš. Máš už druhou dceru, tak fakt nevím co řešíš, takový dotazy nemá ani prvomatka.
Vzpamatuj se a už si něco přečti o výživě kojenců a batolat, psala jsem ti to už jednou, ale asi marně.
erdita píše:
janino cumaku :D blbka?tesim se az si tohle precte lesina…pak kdo koho urazi jako prvni…jo a blbka jsi ty a to dvojnasobna a jak pisu pokud nemas odpoved tahni z meho tema…u prvni dcery jsme nemeli internet tak se vic ucim ted…

Jedna za osmnáct, druhá za dvacet bez dvou… Dámy, prosím o klid vášní.

L.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >