Stavy několik dní po ukončení kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 29.08.18 15:11
Stavy několik dní po ukončení kojení

Ahoj. Chci se poradit. Jsem 3,5 měsíce po císaři pro nepostupující porod. Těhotenství taky nebylo zrovna medový. Mám překrásnou zdravou holčičku, kterou miluju nade vše. Po porodu se mi nerozjelo mléko. Zkoušela jsem vše i homeopatika, horké koupele, masáže a tak. Ale k věci. Malou jsem alespoň částečně kojila a dokrmovala UM. Před pár dny jsem o mléko definitivně přišla. Bylo toho víc, neměla jsem na kojení klid, tchyně pořád za zadkem, já jsem byla blbá a nebránila se. S tchyní jsme si to řekly, ale stejně už mléko nebylo. Max. 50ml dohromady z obou po noci. Začala jsem nabírat na váze a dost brutálně už od porodu, nemohla jsem se vrátit ke svému hubnoucímu jídelníčku. Když mi zmizlo mléko, tak jsem si řekla, že je čas změnit jídelníček a něco s tím dělat. Je to cca 7 dní, co jsem nekojila. Mám od té doby hrozné stavy. Jsem ubulená, znechucená sama sebou, unavená, motám se jako nudle v bandě, nechce se mi vůbec nic! Mám záchvaty vlčího hladu, protože se mi nechce ani jíst. Bolí mě pořád hlava, mám výčitky vůči malé, protože na ni už druhý den nemám vůbec náladu. Mám pocit, že jsem opět v šestinedělní depce, jen se to stupňuje. Manžel se mi snaží pomáhat, ale večer usne v deset a já usínám kolem dvanácté v noci. Krmím ve tři a v šest. Teď má mrňavá nějaké rozhozené papání, takže přes den má hlad prakticky pořád a pořád vrčí. Prosím, má cenu jít na gynekologii a řešit to tam?

Reakce:
Janli
Kelišová 6275 příspěvků 29.08.18 15:50

Doporučuju čaj kontryhel, řebříček a třezalka, stejným dílem. Spařit, nechat chvíli louhovat a pít jednou denně. Výborně to pomáhá na srovnání po porodu a kojení, jak pro tělo, tak pro psychiku. Lepší je to pít večer, protože někoho třezalka uspává.

Mičule
Kelišová 5708 příspěvků 29.08.18 16:49

@Veronika.Berta myslím, že kojení je skvělá věc, ale když si udělala maximum pro a ono to nevyšlo, je třeba jít dål a není důvod se obviňovat. :hug: zkus se pozitivně naladit, víc odpočívat a hubnutí bych takto brzy neřešila. Hlídej ať netloustneš, ale hubnutí nehroť a s jídlem se zásadně neomezuj. Na srovnání váhy budeš mít ještě dost času. Procházky s kočárem…, až začneš vařit příkrmy, tak přizpůsob svůj jídelníček dětskému, a uvidíš, že kila půjdou dolů.
A jinak pokud máš vážné psych. problémy tak bych zvážila i psychologa. :kytka: je to určitě lepší než se trápit a nechat si ujít dětství prcka. S prvním jsem to měla podobně a dodnes mám pocit, že jsem si to vůbec neužila. :(

LenkaHl
Stálice 100 příspěvků 29.08.18 18:55

Podle toho co píšeš mi to docela sedí na poporodní deprese. Zkus najít odbornou pomoc, ale hlavně žádný stres :) :hug:

Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 30.08.18 03:45

Moc děkuju za rady. Chci zkusit pár dní bez pšenice, jestli to pomůže. Při poslední depfe to zabralo dokonale. O odborné pomoci se poohlédnu, kdyby se to nelepšilo, tak tam poletím jak namydlený blesk. Jste zlatíčka :srdce: :hug:

Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 15.09.18 23:41

Hlásím, že jsem ok. Hormony trochu pojezdily a dobrý :) nacpala jsem se tabletama hořčíku a béčkem. Musela jsem se sama srovnat v sobě s tím, že uż nebudu kojit, přitom je to tak strašně krásné. Teď spolu u krmení aspoň ležíme v posteli a tulíme se k sobě. :*

Mičule
Kelišová 5708 příspěvků 19.09.18 10:20

@Veronika.Berta to je dobře, žeje krize zažehnána. Nevěš hlavu, třeba kojení vyjde s dalším dítkem. :kytka: já to s prvním měla stejně a druhé i třetí byly-jsou kojené. (Druhé víc jak dva roky a třetí má teď 10 měs. A utnu to taky nejdřív kolem roku a půl) s každým dítětem je to jiné a navíc kojení je určitě krásná věc, ale není to středobod světa. :hug: hlavní je zdravý mrňous a matka, která si mateřství užívá. A to vám i přeji. :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >