Stavy po covidu, nebo přechod?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.6.22 14:16

Stavy po covidu, nebo přechod?

Na přelomu března a dubna jsem prodělala docela těžký covid a pár dní ležela v nemocnici na kyslíku. Od tý doby mám šílený deprese, když mě to popadne lezla bych snad po zdi. Z ničeho nemám radost, každá maličkost mě vytáčí, bolí mě klouby, hlavně kyčle, kolikrát sotva lezu. Spát nemůžu, jsem unavená a do práce chodím s odporem, často si beru volno protože to „nedávám“. Teď se přidaly i návaly horka a nevím jestli to souvisí s počasím nebo jestli je to začátek menopauzy. Často je mi z ničehonic i na zvracení. Léčím se 5 let se štítnou žlázou, nic dramatickýho, užívám denně Letrox 50.
Tak co s tím? Mám jít k mudr. a říct mu to? Nechodím ráda po doktorech.
(Je mi 46 let)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
73838
30.6.22 15:11

Samozrejme, ze k doktorovi, at zkontroluje krevni obraz a vitamin D a dalsi veci. Co jineho chces slyset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21597
30.6.22 15:31

Zašla bych k doktorovi a tohle co si tu napsala mu řekla.

Kdy ti kontrolovaly hladiny štíné žlázy? On to ten covid taky mohl docela roztentočkovat, čemuž by významná část tvých příznaků odpovídala. Tam by to mělo srovnat lepší nastavení letroxu a případně antidepresiva, kdyby jen letrox nestačil

Zároveň se určitě zeptej svého praktika na lázně ohledně post-covidu. Pokud si měla výrazněji zasaženější plíce že si musela na hospitalizaci, nejspíš na to budeš mít nárok. Pokud bys měla doma zprávu z nemocnice, je možné že to tam máš rovnou napsané.

Takže - praktik a endokrinolog. Endokrinolog co nejdřív.

Příspěvek upraven 30.06.22 v 15:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6761
30.6.22 15:32

Měla jsem v lehčím to samé a kladla si tu samou otázku… K lékaři jsem zašla, udělal mi všechny možné testy a vychází z toho, že jsem asi nejzdravější člověk na planetě :lol:
Tak nevím…každopádně psychika se najednou skokově zlepšila na původní pohodu. Takže je jasné, že to jaro to opravdu „něco“ ovlivňovalo…jasně mi to vychází na ten covid :-/ Únava přetrvává, ale tak nárazově…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.22 15:42
@Ou píše:
Zašla bych k doktorovi a tohle co si tu napsala mu řekla.

Kdy ti kontrolovaly hladiny štíné žlázy? On to ten covid taky mohl docela roztentočkovat, čemuž by významná část tvých příznaků odpovídala. Tam by to mělo srovnat lepší nastavení letroxu a případně antidepresiva, kdyby jen letrox nestačil

Zároveň se určitě zeptej svého praktika na lázně ohledně post-covidu. Pokud si měla výrazněji zasaženější plíce že si musela na hospitalizaci, nejspíš na to budeš mít nárok. Pokud bys měla doma zprávu z nemocnice, je možné že to tam máš rovnou napsané.

Takže - praktik a endokrinolog. Endokrinolog co nejdřív.

Příspěvek upraven 30.06.22 v 15:33

Štítnou mi kontrovali těsně před covidem, v únoru a hodnoty byly v pořádku.
Nechci chodit k doktorovi kňourat, možná pomůže když budu vědít že to měl/má někdo podobně. Ještě počkám, třeba se to srovná.

• Citovat
  • Nahlásit
12204
30.6.22 15:50
@Anonymní píše: Štítnou mi kontrovali těsně před covidem, v únoru a hodnoty byly v pořádku.
Nechci chodit k doktorovi kňourat, možná pomůže když budu vědít že to měl/má někdo podobně. Ještě počkám, třeba se to srovná.

sotva lezeš, návštěva lékaře je víc než vhodná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21597
30.6.22 15:50
@Anonymní píše: Štítnou mi kontrovali těsně před covidem, v únoru a hodnoty byly v pořádku.

no kontrola před covidem, když ji covid mohl dost rozhodit, je zcela irelevantní.

Ale jak chceš - tak trp a čekej až se ti to celé úplně rozpadne. Protože pokud to je rozhozená štítka a nedostatečné dávky léku, tak se to samo od sebe nesrovná, jen bude daleko horší to dát zpátky do nějaké rovnováhy.

Alespoň tomu endokrinologovi zítra ráno zavolej, jestli si myslí že by to mohlo být od štítné.

Sorry- ale děláš ze sebe falešnou hrdinku. Daleko užitečnější by bylo řešit svoje zdraví teď a adekvátně, než prostě být nepoužitelná v práci a doma, neustále nassraná a ještě v bolestech.

Ale jestli holt musíš být železný gekon, tak si to užij…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.22 16:08
@ivašot. píše:
sotva lezeš, návštěva lékaře je víc než vhodná…
@Ou píše:
no kontrola před covidem, když ji covid mohl dost rozhodit, je zcela irelevantní.

Ale jak chceš - tak trp a čekej až se ti to celé úplně rozpadne. Protože pokud to je rozhozená štítka a nedostatečné dávky léku, tak se to samo od sebe nesrovná, jen bude daleko horší to dát zpátky do nějaké rovnováhy.

Alespoň tomu endokrinologovi zítra ráno zavolej, jestli si myslí že by to mohlo být od štítné.

Sorry- ale děláš ze sebe falešnou hrdinku. Daleko užitečnější by bylo řešit svoje zdraví teď a adekvátně, než prostě být nepoužitelná v práci a doma, neustále nassraná a ještě v bolestech.

Ale jestli holt musíš být železný gekon, tak si to užij…

Už jsem voalala svém doktorovi asi před 14 dny, jediné co mi napsal jsou léky na spaní a chtěl mi psát neschopenku, jenže to nechci protože být pořád doma by bylo ještě horší a taky se bojím o práci, zase další neschopenka, to zkrátka nejde. A štítnou mi taky kontroluje můj praktik, endokrinologa nemám.

• Citovat
  • Nahlásit
73838
1.7.22 23:07

Z toho, co pises, si to zaslouzi kontrolu a celkem brzy. A mozna pomuze zmenit doktora. Mel by zkontrolovat krev, vyloucit zanet, zkontrolovat vitamin D atd. A az bude vse v poradku, muzes uvazovat nad prechodem. K nemu ale deprese, bolest tela kloubu atd, ze malem lezes po zemi a nejdes do prace, nepatri. A bylo by lepsi tam zajit osobne a nevolat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat