Stavy po vysazeni Zoloftu

Anonymní
7.4.21 19:24

Stavy po vysazeni Zoloftu

Ahoj. Od listopadu jsem brala Zoloft kvůli úzkostným stavům. Před týdnem jsem ho sama vysadila, nechtěla jsem být na AD tak dlouho. Brala jsem jen 1 denně. Od te doby co jsem ho vysadila se mi často točí hlava a jsem strašně unavená, prospim třeba i 12h denně a taky je mi trochu špatně od žaludku. Muže to být následek toho vysazeni? Nebo hledat příčinu jinde? Nikdy jsem AD nebrala takže s tímhle nemám zkušenosti. Dekuji za odpovědi. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4100
7.4.21 19:31
@Anonymní píše:
Ahoj. Od listopadu jsem brala Zoloft kvůli úzkostným stavům. Před týdnem jsem ho sama vysadila, nechtěla jsem být na AD tak dlouho. Brala jsem jen 1 denně. Od te doby co jsem ho vysadila se mi často točí hlava a jsem strašně unavená, prospim třeba i 12h denně a taky je mi trochu špatně od žaludku. Muže to být následek toho vysazeni? Nebo hledat příčinu jinde? Nikdy jsem AD nebrala takže s tímhle nemám zkušenosti. Dekuji za odpovědi. :kytka:

Ahoj, AD se nemají vysazovat předčasně. Doporučuje se cca po roce bez příznaků, kvůli kterým byly nasazeny. To, co popisuješ, může z vysazení i být, nebo to může být návrat příznaků. Já jednou vysadila ze dne na den Citalec (taky SSRI AD jako Zoloft) a za 3 dny mi bylo hrozně zle, zvracení, průjem, chvíli horko, chvíli zima, silné úzkosti… Vysazovat se má ještě postupně a pod dohledem Dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1569
7.4.21 19:35

Před lety jsem chvilku brala AD na migrénu nějakou minimální dávku a pak jsem je měla vysadit naráz. A také jsem měla motání hlavy - trvalo to přes dva týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
7.4.21 20:11

Neměla jsi vysazovat sama a ze dne na den. Nejdřív tvůj stav musí zhodnotit doktor a následně řízeně a dlouhodobě snižovat denní dávku. Tvůj důvod byl jen ten, že jsi nechtěla brát AD dlouho? To není rozumné, spousta lidí si myslí, že jsou vyléčeni, když se jim uleví a neuvědomují si, že ta úleva je způsobená právě AD, proto se po vysazení zase vrací zpět k léčbě a místo stabilizace si akorát ublíží. Psychické nemoci nejsou kašel, nemůžeš čekat že s vymizením příznaků zmizí i nemoc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17418
7.4.21 20:18

Sorry- ale udělalas to špatně a věšechno co si pracně srovnala od toho listopadu, si teď rozhodila.

Vysadila si moc brzo - evidentě neurochemie tvého mozku nebyla dostatečně srovnaná aby to šlo udělat.

Zároveň se vsadím, že nejsi v psychoterapii a žádné strategie, jak zvládnou úzkosti a výkyvy nálad až vysadíš antidepresiva nemáš natrénované a vzáloze, že?

Takže teď budeš muset začít od začátku a doufej, že zoloft bude fungovat a neude potřeba hledat jiné léky.

Zavolej svému ošetřujícímu psychiatrovi/psychiatričce, nejsi jedinná co si s léky dělá co chce, tak do toho nemusíš házet moc úzksotií a domluv se na postupu znovunasazení a přípapdné kontrole, jestli to funguje a nebo se musí začít hledat silnější lék.

pokud ti to psal praktický lékař, tak si najdi pspychiatra, protože daleko snadněji najde něco co bude zabírat.

V mezičase než ti to znova zabere (jo, bude to trvat zase minimýálně několik týdnů) si projdi tuhle knížku, aŤ víš jak úzkosti afungujou a objednej se někam na psychoterapii, tak za měsíc, aby už ti prášky zabraly a mělo to smysl.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

A především přpestaň věřit tomu, že si poradíš sama, nesmíš věřit doktorům a léky jsou zlo a slabost - to je přesně to, čím tě tvoje psychické oruchy ovládají. A ne nemyslí to s tebou dobře a sama vidíš, co ten nápad způsobil.

Je to jako dkyž si sundáš sádru ze zlomen nohy dřív, než to sroste a začneš na tom běhat - ublížíš si víc, než bylo původní zranění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22301
8.4.21 21:12

Musíš snižovat postupně dávku a ne přestat brát najednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat