Stažení hrudníku při tvrdnutí břicha

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
76
26.1.22 19:42

Stažení hrudníku při tvrdnutí břicha

Ahoj, aktuálně jsem v 29tt a už ležím doma kvůli častému tvrdnuti břicha, zkrácenému čípku a tím pádem riziku předčasného porodu. Každopádně co se mi nedávno začalo dít mě trosku vyděsilo.
Pokaždé když mi ztvrdne břicho (je to taková vlna kontrakce), se mi stáhne i horní část hrudníku a maličko zatají dech. V podstatě už podle toho poznám, ze mi během par vteřin ztvrdne břicho. Po par vteřinách to odezní a břicho se taky uvolní. Setkala jste se někdo s něčím podobným?
Upřímně už to tehotenstvi nedavam…každý den strach, ze se mimi narodí dřív a do toho zase taková “novinka”. Budu rada za vaše poznatky. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.1.22 19:56

Zažívala jsem úplně to samé. Myslím, že to k tvrdnutí patří. Brala jsem 2 tablety Magnesia 2× denně. Porodila jsem v 36 týdnu. Tak přeji, ať vydržíte, co nejdéle. Pamatuju si, že poslední 3 týdny jsem si přála, ať radši porodím, jaké jsem měla bolesti.

• Citovat
  • Nahlásit
76
26.1.22 20:02
@Anonymní píše:
Zažívala jsem úplně to samé. Myslím, že to k tvrdnutí patří. Brala jsem 2 tablety Magnesia 2× denně. Porodila jsem v 36 týdnu. Tak přeji, ať vydržíte, co nejdéle. Pamatuju si, že poslední 3 týdny jsem si přála, ať radši porodím, jaké jsem měla bolesti.

Děkuji za odpověď. :) Beru magnosolv 2×denne, utrogestan…jak často ti břicho tvrdlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10403
26.1.22 20:10

Taky jsem to tak mela. Jako kdyby to tvrdnuti sebralo všechen kyslík z těla. Pomáhalo, myslím, dýchání do břicha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 20:42

@michavw
Já už byla ve stavu, kdy jsem ho měla jako šutr neustále, pocit napětí a tvrdnutí břicha jako takové jsem už necítila. Kolikrát mě doktor vyšetřoval, konstatoval, že mi teď teda hodně tvrdne břicho, tak už to nebude dráždit a skoro mi nevěřil, když jsem mu řekla, že to necítím. Nevím, jestli to má souvislost, ale kilometrů trakce jsem pak měla jen do zad.
Jinak poslíčci se mi hodně stupňovaly a poslední týdny už to byly nepravidelné, bolestivé křeče, trvající přes 2 hodiny denně. To bych nikomu nepřála..

• Citovat
  • Nahlásit
71
26.1.22 21:21

Ahoj, buď hezky v klidu a v pohodě. Mám dva syny, u obou stejné stavy, jak popisuješ. První se narodil - 41 týdnů, druhý přesně na 40ti týdnech. Nyní čekám holčičku, jsem 33 a tvrdnuti neřeším. Beru to jako procvičování dělohy. Lékaři často preventivně vylekaji. Poslouchej své tělo.
DRŽÍM PALCE :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
26.1.22 21:24
@Anonymní píše:
@michavw
Já už byla ve stavu, kdy jsem ho měla jako šutr neustále, pocit napětí a tvrdnutí břicha jako takové jsem už necítila. Kolikrát mě doktor vyšetřoval, konstatoval, že mi teď teda hodně tvrdne břicho, tak už to nebude dráždit a skoro mi nevěřil, když jsem mu řekla, že to necítím. Nevím, jestli to má souvislost, ale kilometrů trakce jsem pak měla jen do zad.
Jinak poslíčci se mi hodně stupňovaly a poslední týdny už to byly nepravidelné, bolestivé křeče, trvající přes 2 hodiny denně. To bych nikomu nepřála..

To je jízda. Taky mívám bolesti. Někdy jak při ms, někdy takové pichani. No pořad něco. A zkracoval se ti taky cipek?
Já jsem aktuálně na 2,5cm, což teda není až tak kritické, ale test na riziko předčasného porodu vyšel pozitivní… :nevim:
Snad to zvládneme aspoň do toho 36tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
26.1.22 21:29
@Valejka píše:
Ahoj, buď hezky v klidu a v pohodě. Mám dva syny, u obou stejné stavy, jak popisuješ. První se narodil - 41 týdnů, druhý přesně na 40ti týdnech. Nyní čekám holčičku, jsem 33 a tvrdnuti neřeším. Beru to jako procvičování dělohy. Lékaři často preventivně vylekaji. Poslouchej své tělo.
DRŽÍM PALCE :kytka:

Moc děkuji za povzbudivá slova. :srdce:
Jak často ti břicho tvrdlo?
Ono je to normální cca 15× denně, ale u me to je klidně i 30-40. Jsou lepsi a horší dny, ale kdybych měla mít normální režim a chodit do prace, tak si myslim, ze je tvrdé nonstop. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
26.1.22 22:21

Děláš to dobře, posloucháš tělo a jsi psychicky v pohodě, když odpocivas. U prvního syna to bylo asi tak často, jak píšeš. Stačilo se zvednout, převalit na bok… u druhého už jsem musela více fungovat s malým…a i přes tvrdnuti jsem došla až do finále. Teď už jsou kluci velcí 15 a 18… Cítím se dobře i přes tvrdnuti… nic neprehanim a normálně funguji. Střídavě odpočívám i jsem aktivní :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
26.1.22 22:23

Je to dráždivá děloha. Měla jsem to u prvního těhotenství, každý sebemenší pohyb vyvolal silnou kontrakci, takže břicho mi tvrdlo nonstop. Musela jsem ležet, ale naštěstí dole bylo vše v pořádku, takže jsem dceru donosila až do 40tt.
V tvém případě je průšvih, že se zkrátil čípek, tedy opravdu hrozí předčasný porod. Snaž se co nejvíc ležet, klidně vypodlož nohy, ať jsou výš.
29tt je ještě moc málo, chce to pár týdnů ještě vydržet. Pokud by se to nelepšilo a čípek by se nadále zkracoval, asi by tě hospitalizovali v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.22 08:40

@michavw Čípek kolem 30tt pod 1 cm, asi 0,8. Říkali, že ho vlastně nemám a otevírala jsem se zevnitř. Od 34tt jsem byla otevřená na 2 cm. V den porodu se nelíbily ozvy a už jsem byla na 3 cm. Tak že si mě nechají na pozorování.
Ale každé tělo je individuální, takže to bohužel nikdo nemůže říct, jak to bude probíhat, i když máš lepší stav než někdo jiný…
Hlavně klid, odpočívat a věřit sobě i miminku.

• Citovat
  • Nahlásit
76
27.1.22 09:29
@Anonymní píše:
@michavw Čípek kolem 30tt pod 1 cm, asi 0,8. Říkali, že ho vlastně nemám a otevírala jsem se zevnitř. Od 34tt jsem byla otevřená na 2 cm. V den porodu se nelíbily ozvy a už jsem byla na 3 cm. Tak že si mě nechají na pozorování.
Ale každé tělo je individuální, takže to bohužel nikdo nemůže říct, jak to bude probíhat, i když máš lepší stav než někdo jiný…
Hlavně klid, odpočívat a věřit sobě i miminku.

A rodila jsi nakonec kdy? Nebo jsi nyní v nemocnici a čekáš, co bude?
Jsou to nervy. Člověk se snaží být v klidu, ale ne vždy je to tak jednoduché a neustále nad tím přemýšlí. Nebo minimálně já. :lol:
Hospitalizace hrozí taky, dle dr. mě od ní dělí půl cenťáku. Tak snad to nějak zvládneme.
Každopádně nevím, zda ti taky delali test na fibronektin, který zjišťuje riziko předčasného porodu, ale ten můj se ukázal jako pozitivní.
No, možné je všecko. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
27.1.22 09:34
@Sunlight515 píše:
Je to dráždivá děloha. Měla jsem to u prvního těhotenství, každý sebemenší pohyb vyvolal silnou kontrakci, takže břicho mi tvrdlo nonstop. Musela jsem ležet, ale naštěstí dole bylo vše v pořádku, takže jsem dceru donosila až do 40tt.
V tvém případě je průšvih, že se zkrátil čípek, tedy opravdu hrozí předčasný porod. Snaž se co nejvíc ležet, klidně vypodlož nohy, ať jsou výš.
29tt je ještě moc málo, chce to pár týdnů ještě vydržet. Pokud by se to nelepšilo a čípek by se nadále zkracoval, asi by tě hospitalizovali v nemocnici.

Děkuji za zprávu. :srdce:
Jj, s hospitalizací počítám. Naštěstí si mě tam již převzali do péče a neustále mě neděsí jako má původní gynekolozka. :roll:
Takže v nejhorším si půjdu poležet tam a snad to ještě pár týdnu zvládneme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.22 18:36
@michavw píše:
A rodila jsi nakonec kdy? Nebo jsi nyní v nemocnici a čekáš, co bude?
Jsou to nervy. Člověk se snaží být v klidu, ale ne vždy je to tak jednoduché a neustále nad tím přemýšlí. Nebo minimálně já. :lol:
Hospitalizace hrozí taky, dle dr. mě od ní dělí půl cenťáku. Tak snad to nějak zvládneme.
Každopádně nevím, zda ti taky delali test na fibronektin, který zjišťuje riziko předčasného porodu, ale ten můj se ukázal jako pozitivní.
No, možné je všecko. :nevim:

Nakonec jsem rodila na konci 36tt, upřímně už si to přesně nepamatuju a teď mám 4 měsíční zdravou cácoru. :)
Celkem jsem měla 3 hospitalizace po týdnu a poslední už byl porod.
Hele, v klidu. Mně doktoři říkali, že i kdybych se na hlavu stavěla, tak to neovlivním. Stihla jsem se na začátku 8. měsíce i vdát, vyřídit doklady a něco oběhat. Vždycky pomalu, na chvilku a upřímně pokud jsem to nepřeháněla, tak se mi udělalo mnohem lépe než kdybych byla zavřená doma a ležela. Doktorka mi i doporučila sednout si občas na balkon, relaxovat apod. Akorát je konci byly bolesti, že jsem byla ráda, že dojdu na záchod.
A mám jen doporučení, kdyby sis někdy nebyla jistá, jestli náhodou odtíká plodovka (ale já měla od začátku výtoky), tak jsem už pak nosila menší porodnické vložky.

• Citovat
  • Nahlásit
76
28.1.22 21:49
@Anonymní píše:
Nakonec jsem rodila na konci 36tt, upřímně už si to přesně nepamatuju a teď mám 4 měsíční zdravou cácoru. :)
Celkem jsem měla 3 hospitalizace po týdnu a poslední už byl porod.
Hele, v klidu. Mně doktoři říkali, že i kdybych se na hlavu stavěla, tak to neovlivním. Stihla jsem se na začátku 8. měsíce i vdát, vyřídit doklady a něco oběhat. Vždycky pomalu, na chvilku a upřímně pokud jsem to nepřeháněla, tak se mi udělalo mnohem lépe než kdybych byla zavřená doma a ležela. Doktorka mi i doporučila sednout si občas na balkon, relaxovat apod. Akorát je konci byly bolesti, že jsem byla ráda, že dojdu na záchod.
A mám jen doporučení, kdyby sis někdy nebyla jistá, jestli náhodou odtíká plodovka (ale já měla od začátku výtoky), tak jsem už pak nosila menší porodnické vložky.

Jej, tak to sis ovšem taky užila svoje. :?
A máš pravdu, ze ležet zavřena doma je fakt náročné. Nejvíc na psychiku. Doktorka mi taky řekla, at si občas zajdu s kamoskou na kafe. Ale bohužel ja když chodim, tak mi to břicho tvrdne tak, ze musím jít v předklonu a mám pocit, že mi to mimino vypadne, jak hrozně je nízko. :think:
No, a s tou vložkou. Kontroluju se na záchodě porad, výtoky mám ze zavádění utrogestanu, ale taky me někdy napadne, jestli už to třeba není plodovka. 8o
Náročné období…snad bude se šťastným koncem. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat