Stěhovala jsem se z Prahy do Ostravy

1.6.17 14:48

Stěhovala jsem se z Prahy do Ostravy

Ahoj, mám takový problém. Celý život jsem žila v Praze ale srdce si nedalo říct a našla jsem si přítele v Ostravě. Přestěhovala jsem se za ním. Bydlím tu rok a něco a furt si nemůžu zvyknout. Přijdu si sama a osamělá. Nikoho tu neznám a když poznám, tak to prostě není moje krevní skupina ten člověk. Snažím se co nejvíc pracovat abych na to nemusela myslet… ale už jsem na konci sil… Za Prahou mám pozemek a chtěla bych si tam postavit dům. Ale to se příteli nelíbí. Chce za každou cenu zůstat zde.. ale já tu prostě nejsem šťastná.. Nemám tu rodinu na kterou bych se mohla obrátit až budeme mít děti, nemám tu nic. Na přítele rodinu se spoléhat nemůžu, pač ti mají jiné starosti. Takže na všebudu sama. Navíc pujdu na vysokou a chceme si vyrobit mimčo. Ale kdo mi s ním pomůže? Můžete mi prosím poradit, jak jste přítele. nebo muže dotáhli k tomu aby se přestěhoval?? Já přítele miluju ale nejsem si jistá, zda nedělám chybu, když se mu v tomhle podřizuju… moc se omlouvám, ale jsem fakt nešťastná… :zed: :,( :,( budu moc ráda za jakoukoliv radu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1.6.17 14:51

Dám ti hodně dobrou radu. Najdi si PRAŽÁKA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15443
1.6.17 14:54

@saracullen ale stejně nešťastný a opuštěný může být on za Prahou, napadlo tě to? Vidíš to ze svého pohledu, on z toho svého ale vidí, že jsi souhlasila se stěhováním k němu a teď bys ho chtěla za každou cenu nutit stěhovat se jinam. Pocházíte každý odjinud, nemůžeš to brát, že se podřizuješ. Pokud to tak cítíš, tak spolu možná nemáte být :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4203
1.6.17 15:05

Ostrava je kraj razovity. Doporučuji si ujasnit priority, protože řešit, kde chci být, vysokou a „výrobu“ mimiska zároveň může skončit průšvihem na všech frontách, jakkoli může být výrobní proces zábavný. Bo neni čas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1846
1.6.17 15:05
@hudečice píše:
Dám ti hodně dobrou radu. Najdi si PRAŽÁKA.

pravda, bohužel ten Tvůj milý smýšlí jinak, než ty :pankac: :pankac: A když máš pozemek za Prahou, vůbec bych neváhala a šla zpět.
Jsi mladá, nepřemýšlej a jdi tam, kam chceš :potlesk: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 15:06
@lucije28 píše:
pravda, bohužel ten Tvůj milý smýšlí jinak, než ty :pankac: :pankac: A když máš pozemek za Prahou, vůbec bych neváhala a šla zpět.
Jsi mladá, nepřemýšlej a jdi tam, kam chceš :potlesk: :palec:

Jenomže ona ho tááááák milujéééé, a nechce ho opustit a nejraději by, aby postavili barák v Praze a žili spolu aáááááž do smrti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32758
1.6.17 15:32

@saracullen Ostravu buď miluješ nebo nenávidíš stejně tak jako lidi co tam žijí, popřípadě v nějakém poměru obojí. Ale pokud čekáš a myslíš si že si tam zvykneš a nějak se to poddá nebo vyšumí tak je to hloupost. Takže si v tom udělej pořádek dřív než si (použiji tvoje slova) vyrobíte mimčo. Prostě Ostrava je buď a nebo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 15:49

@saracullen Pokud ty trváš na Praze a přítel na Ostravě, tak existují jen tři řešení:
a) se jeden z vás podřídí tomu druhému (a není žádný důvod, proč by se zrovna přítel měl podřídit tobě, stejně jako není důvo, proč by ses měla podřídit zrovna ty - pokud to tedy nen tak, že příte má v Ostravě práci, bydení a vůbec celé zázemí, zatímco ty bys ho u Prahy teprve budovala)
b) budete mít vztah částečně na dálku, dvě bydlení a budete se navštěvovat na víkendy a volné dny
c) spolu nebudete

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4203
1.6.17 15:52

@Premek_Orac Čtvrté řešení - půjdou spolu někam úplně jinam :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3476
1.6.17 15:59
@saracullen píše:
Já přítele miluju ale nejsem si jistá, zda nedělám chybu, když se mu v tomhle podřizuju… moc se omlouvám, ale jsem fakt nešťastná… :zed: :,( :,( budu moc ráda za jakoukoliv radu…

To je těžké radit. :nevim:
Ale podívej se na to tak, že chceš, aby se podřídil on tobě.
Jeden se prostě podřídit musí… nebo jedině jak bylo zmíněno - jít úplně jinam. Ale tam nemáte zázemí ani jeden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
489
1.6.17 16:00

@saracullen chapu tu zmenu, ja se prestehovala kdysi z maleho mesta do Ostravy. Je to sice jen 50km, ale trvalo mi nez jsem si zvykla, styskalo se mi. Ostravu jsem nesnasela a zvykala jsem si asi dva roky. Mezitim jsem si nasla partnera a pratele…v praci, partnerovi pratele. A i kdyz uz s timto clovekem nejsem, tak pratele zustali a nasli se i novi. Ja bych ti poradila vyrazet vice ven s pritelem, mezi jeho kamarady…navic tady i v okoli je spoustu peknych mist…Beskydy, Vitkovice, koncerty, divadla…atd. Pokud pritele chces, tak to jeste zkus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 16:08
@Tom-Jerry píše:
@saracullen Ostravu buď miluješ nebo nenávidíš stejně tak jako lidi co tam žijí, popřípadě v nějakém poměru obojí. Ale pokud čekáš a myslíš si že si tam zvykneš a nějak se to poddá nebo vyšumí tak je to hloupost. Takže si v tom udělej pořádek dřív než si (použiji tvoje slova) vyrobíte mimčo. Prostě Ostrava je buď a nebo.

Já nevím, mně v tomto případě přijde úplně bezpředmětné, že se jedná zrovna o Prahu a Ostravu, kdyby to bylo opačně nebo se stěhovala z Plzně do Brna, je na tom úplně stejně - prostě je daleko od domova, známých, přátel. :nevim:
Poradit neumím, ale když sis ani po roce nedokázala zvyknout, tak těžko říct, jestli to lámat přes koleno. Zkoušela sis tam hledat nějaké aktivity, kromě práce? Třeba v nějakém koníčku, který je ti blízký? Tam by se určitě našli i lidi tvé „krevní skupiny“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32758
1.6.17 16:10
@klamonožka píše:
Já nevím, mně v tomto případě přijde úplně bezpředmětné, že se jedná zrovna o Prahu a Ostravu, kdyby to bylo opačně nebo se stěhovala z Plzně do Brna, je na tom úplně stejně - prostě je daleko od domova, známých, přátel. :nevim:
Poradit neumím, ale když sis ani po roce nedokázala zvyknout, tak těžko říct, jestli to lámat přes koleno. Zkoušela sis tam hledat nějaké aktivity, kromě práce? Třeba v nějakém koníčku, který je ti blízký? Tam by se určitě našli i lidi tvé „krevní skupiny“.

já to myslela tak, že jsou místa kde si časem zvykneš ale Ostrava ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2481
1.6.17 16:23

Moje mamka se před lety taky přestěhovala za tátou. 260 km od nejbližší rodiny. Ale asi se cítila vedle jeho rodiny líp než ty vedle JEHO rodiny. Kamarádky si našla spíše až když měli mě -miminko. dvě nejlepší kamarádky si našla na pískovišti s dětma. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 16:28

Jsem Pražačka, nikdo by mě tak daleko od domova nedostal.. Radím ti, vrať se zpátky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama