Stěhování, aby mělo každé dítě vlastní pokoj?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
4-1.cz
Kecalka 115 příspěvků 09.03.19 19:11
Stěhování, aby mělo každé dítě vlastní pokoj?

Ahoj, řešíme doma tuto otázku - dřív jsme bydleli „ve svém“ byt rodičů - momentálně máme ale v nájmu byt města a předpokládáme že zřejmě dlouho budeme bydlet takto, žádná změna se v tomto směru nerýsuje ani hodně do budoucna, takže zvažujeme dvě možnosti :
Vyměnit současný byt za větší, což ale znamená momentální investici do doplatku za větší byt a do stěhování a následně nás to vyjde každý měsíc o 3000kč dráž, což se na první pohled nezdá, ale je to 36000/rok, takže krásná dovolená pro nás všechny a než nám děti dostudují tak jsme někde na 3/4 - 1 milionu, což mi přijde už fakt dost peněz - ale děti by mohly mít vlastní pokoje
NEBO
zůstat v současném bytě, kde ale každý vlastní pokoj mít nemohou (ani předělením místnosti, ani jinak, dispozice jsou takové, že tady nic moc nevymyslíme.

Zajímal by mě váš názor na to, jak moc nutné je, aby mělo každé dítě svůj pokoj (dvě různá pohlaví) v době dospívání, studia.. vím o případech, kde jsou spolu a funguje to, ale i o těch, kde jim vlastní pokoj pro puberťáka připadá jako nezbytnost i kdyby se měli rodiče zadlužit na 50 let.

Na velké rozhazování nemáme, tak se mi zdá lepší investovat do dětí peníze jinak - sport, vzdělání, pobyty se školou (lyžák atd.), kino a společné výlety, na které by nám poté zbývalo daleko méně peněz, nebo nic. Podotýkám, že šance, že se rozpočet nějak výrazně navýší moc není :nevim: Zatím nám vychází na vše, co potřebujeme, ale investice dalších 3tis. do bydlení každý měsíc by nás zatížila, tak zvažuji, zda je to pro děti skutečně to prvotní, co potřebují, nebo ne..

Beru každý názor, rozhodneme se samozřejmě stejně sami, takže klidně pište :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
mamoch
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 09.03.19 19:21

Já bych vyměnila byt - samostatné pokoje mi přijdou velmi důležité pro spokojenost dětí. Peněz bych nelitovala, větší byt by byla pro mne priorita..

unuděná
Kelišová 6967 příspěvků 09.03.19 19:23

Pokud jste na tom financne napjate,tak ne,nemenila bych.Pokoj deti se vzdy da nejak upravit,aby alespon minimalni soukromi mely (zavesy,prepazky,rozmisteni nabytku).My mame v zaloze variantu,ze pustime loznici,ale spis to taky nedopadne (vestavene skrine,malo prostoru)-kluk o 3 roky starsi nez holcicka.Kdyz nebude zbyti,pokoj jim nechame,ale doufame,ze to nejak pujde ;)

Fifi2
Kecalka 277 příspěvků 1 inzerát 09.03.19 19:24

Ja bydlela celý mladistvý život s bráchou v pokojíčku, chybělo mi soukromí, ale nezbytnost to není, přežili jsme a uteklo to. Řešila bych to, až v době kdy to fungovat nebude vzhledem k tomu, že se nejedná o hypotéku, ale pouze o výměnu městského bytu a zatím si užívala s dětma těch penez navíc :kytka:

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1238 příspěvků 09.03.19 19:25

Maj ted pokoj dohromady, kolik je detem, ze planujes na dalsich 20 let je mit doma, nez dostuduji. Budou radi, ze v 15 vystrelej na intr, budou u pritele/pritelkyne nebo v 19pujdou po mature do prace a budou davno resit skrz brigady neco na spolubydleni. Byt u rodicu zvetsin nejde, je velky, nebo tam jen nechcete bydlet? Pokud jsou decka ted maly, vyplata chlapa adekvatni, sla bych na par let tam a nasetrila na hypo…
Jinak hlavni je, ze maji svuj pokoj. Neda se nic delat…

PetraJ
Kelišová 6894 příspěvků 09.03.19 19:25

Mám o čtyři roky staršího bráchu a taky jsme žili 20 let v jednom pokoji. Moje holky taky mají jenom jeden pokoj a bude jim to muset stačit.
Když peníze na větší byt nejsou, tak nejsou. :nevim:

katintheBOx63
Kecalka 222 příspěvků 09.03.19 19:26

A jak stare jsou deti? Dle meho deti tak to 10-12 let klidne mohou byt v jednom pokoji. Nepride mi na tom nic nestandardniho. Pokud jsou jeste male, tak jim to jrste muze byt jedno. A potom co kdyz se prestehujete a po zakladce si jedno z deti vybere skolu s koleji a pujde z domu? I to se muze stat, a vy se zbytecne budete ted stehovat? :nevim: Jeste bych to zvazila i z tohoto pohledu, jestli napr zijete v oblasti kde moc na vyber skol neni a hrozi, ze bude takhle dochazet… Druha vec rozpocet. pokud uz ted je to jen tak tak, a pri dalsim vydaji by to uz bylo na nule, pak tam neni zadny prostor na niake necekane vydaje. Tak bych byla opatrna, aby jsem se kvuli dalsimu pokoji nedostalo v budoucnu do fin. problemu.

Sany80s
Kelišová 7194 příspěvků 09.03.19 19:27

Co mi říkají lidi, co to tak měli, tak je to v pohodě právě dokud nepřijde dospívání a to studium.
To už si ty lidi hodně zavazejí a vadí si.
Hodně záleží na tom, jací budou. Ale kamarádky měli problém s přípravou do školy a návštěvami přátel.

Meredithx
Kecalka 192 příspěvků 09.03.19 19:27

Já bych neměnila, dětem bych do pokoje dala nějakou zástěnu nebo nějakým nábytkem pomyslně rozdělila pokoj na 2 části a až by děti vyrostly vysvětlila bych, že společně strávený čas je důležitý a že radši investujete ob rok do pěkné dovolené, než splácet celý život. Děti v 19/20 třeba odejdou/půjdou na VŠ nebo s partnerem do vlastního, vy budete sami a pořád splácet. Na hlavu :zed: Zvláště pokud mají děti dobré vztahy. A když bude potom potřeba dětem přispívat na VŠ/koleje atd.. jak to uděláte, když peníze nebudou? :?

Kriss Tina
Echt Kelišová 9493 příspěvků 09.03.19 19:30

Já měla až do 20 let pokoj se ségrou, je to o zvyku, vycházíme spolu a nevadilo nám to. Moji synové taky budou mít zatím pokoj spolu, ale časem chcem do baráku, kde budou odděleně. Já bych je nechala spolu, aspoň dokud nejsou vyloženě v pubertě, třeba se časem najde jiný, lepší, vetsi byt za stejnou cenu.

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 14584 příspěvků 09.03.19 19:30

co nějaký paraván :think:

welovefashion
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 89 inzerátů 09.03.19 19:31

Za mě do 13 let bych to neřešila a pak bych to řešila už s dětmi, jestli se snesou a nebo ne… A jestli jsou ochotni slevit ze svých koníčků aby měl každý vlastní pokoj… Já měla vlastní pokoj až v 15 letech a s brachou jsem to do té doby nějak zvládla… Mě vadilo jen že v noci chrápe :)

katintheBOx63
Kecalka 222 příspěvků 09.03.19 19:32

@mamoch Tak pokud je rozpocet již ted hodne omezený, a další 3000/mes. znamenaji zadne vylety, kultura, pak mi prijde ze jakykoli necekaný výdaj by znamenal prípadne financní problemy. To myslím nestojí za jeden pokoj navíc. A taky nevím jestli deti budou spojene s tým, že sice mají kazde vlastný pokoj, ale kvuli tomu nejsou zadne vylety a zadava. Pouze spolecne stravený čas doma nebo po okoli s minimem vydavku :nevim: Tohle by asi zkousli zezacatku, ale kdyz nadseni z noveho pokoje pomine, bude se jim tezko zit s tým, že se nikam nemůže nebot penize na vylet se investovali do pokoje.

magdickakocicka
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 09.03.19 19:33

Ja jsem vyrostla v pokojiku se sestrou, manzel tez sdilel pokoj se sestrou do doby, nez se odstehoval a moje deti (syn a dcera) taky budou zit v jednom pokoji :D Ano, clovek nema moc soukromi, ale v 15 uz beztak pujdou svych brigadach, skolach atd a moc casu doma travit nebudou.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 13652 příspěvků 09.03.19 19:34

Samostatné pokoje jsou pro mne naprostý základ. Neváhala bych a vyměnila byt za větší

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama