Reklama

Stěhování do Francie kvůli partnerovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nerozhodnaxxx
Povídálka 13 příspěvků 30.11.17 09:23
Stehovani do Francie kvuli partnerovi

Ahoj,
zajimal by me nazor nezucastnenych a proto snad objektivnich lidi:)
Je mi 35, s pritelem jsme 2,5 roku, seznamili jsme se v UK, kde jsme spolu prozili 1,5roku (kazdy jsme bydleli zvlast, spolu jen vikendy). Pote se pritel odstehoval zpet do rodne Francie. Meli jsme vztah na dalku, vidali se cca 1×mesicne, v lete jsem s nim ve Fr. mesic bydlela. Souziti bylo ok, az na to, ze mi prislo, ze pritel dela vsechna rozhodnuti, ja zadne. Od ledna se mam za nim prestehovat. Nevim, jestli je to dobre rozhodnuti, mam strach, ze nam to nebude klapat a ja tak prijdu o cas a o zazemi (prace, bydleni..) ktere jsem si vybudovala v UK..
Duvody: pritel je jedinacek, (trochu?) sobec, rychle se nastve kvuli blbostem.. Snazi se to trochu mirnit, kdyz uz je nejhur, ale stoji me to spoustu energie a nekdy i pul dne/den jeho nebaveni se, nez uzna aspon trochu, ze se nemusel nastvat (naposledy napr. kvuli tomu, ze jsem mu rekla, kdyz u spolecneho obeda chatoval s kamarady na mobilu, ze to neni moc slusne.. Tedy presne to, co rekl on me kdysi, kdyz jsem si jen vytahla mobil u obeda a dala na stul..Nasledovalo jeho trucovani a pul dne v haji..A to jsem prijela za nim zase jen na vikend..). Navic od zacatku vztahu se se mnou tak co ctvrt roku rozchazi, kdyz reknu nebo udelam neco, co se mu nelibi. Za dva dny ale vzdy prijde s tim jak me miluje a ze to rekl jen v navalu vzteku atd.. (je horka hlava, mluvi driv nez premysli, navic ma porad pocit, ze je v pravu:( ).
Kdyby tady byl on, rekl by jak moc se snazi, dela kompromisy ktere by pro nikoho jineho neudelal.. (napr. hodne zmirnil koureni travy, s kterym jsem mela problem, ted kouri jen cca jednou tydne kdyz jsme s jeho kamarady, se mnou vubec; predtim kouril kazdy den) Vim ze me ma rad (zdaly se mu nocni mury o tom, jak od neho odchazim, „krici“ ze spani, probudi se a potom me vzdycky tiskne k sobe.. :) ). Ja mam ale strach, ze vedle nej budu submisivni putka, ktera se boji cokoliv rict, aby se zas nenastval a aby nebylo peklo. A kdyz budu chtit od nej a z Francie odejit, pujdu s holym zadkem, protoze nepredpokladam, ze tam najdu pracu, z ktere budu schopna neco usetrit jako v UK.. Pritel vydelava dost..
Zajimaly by me vase postrehy, nazory.. Jsem pripravena na doplnujici otazky :) Dekuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 09:43

Nelehká situace, umíš francouzsky? to bych řekla je dost zásadní…moje zkušenost není dobrá, jela jsem takhle za bývalým přítelem do NĚMECKA, nějaké základy němčiny mám, ale rozhodně nemluvím plynule… jazyk byl problém, nemohla jsem najít práci, angličtinu mám perfektní, já to nakonec vzdala, nelíbilo se mi tam, neměla jsem tam kamarády, tím tedy vztah neskončil, vrátila jsem se do čech a nějaký čas jsme měli ještě vztah na dálku, ale po čase to šlo do háje, ale to už je jiný příběh :?

Capretta
Kecalka 384 příspěvků 30.11.17 09:46

Po popisu pritele bych pokracovala ve vztahu na dalku, dokud bych si tam nenasla slusnou praci. Jak o nem pises, zda se mi tak 50/50, ze s nim zustanes..

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 30.11.17 09:49

Když to tak čtu, tak to stěhování má spíš samé zápory než klady. Ty se za ním prestehujes, všeho se vzdas a on se s tebou zase rozejde kvůli blbosti. A co potom? Já bych se za takovým chlapem nestehovala.

Mina87
Povídálka 13 příspěvků 30.11.17 09:50

Mas ode me soukromou zpravu

sweet78
Echt Kelišová 8569 příspěvků 30.11.17 09:51

@Nerozhodnaxxx když to tak čtu.. asi bych já osobně nešla..
Já s manželem jsme oba dva vůdčí typy.. možná já ještě o malinko víc. Takže často chceme aby bylo „po našem“ a od té doby co mi kamarádka řekla „CHCEŠ MÍT SPOKOJENÝ VZTAH NEBO CHCEŠ MÍT TU SVOU PRAVDU“ tak jsem se trochu změnila svůj přístup a je fakt že jsme mnohem spokojenější.. Dokonce co mi dřív vadilo mě už nechává v klidu. Manžel však dokáže dát najevo že mě miluje, nikdy se se mnou nerozešel.. Vím že občas stojí za to některé věci přehlížet… Ale musíš zvážit kolik jsi schopná a ochotná opustit a zda je vztah skutečně „perspektivní“ z dlouhodobého hlediska.

Nerozhodnaxxx
Povídálka 13 příspěvků 30.11.17 10:20
@Anonymní píše:
Nelehká situace, umíš francouzsky? to bych řekla je dost zásadní…

Jsem na urovni B1, mela jsem fr 9 let na skole, ted se ucim znova. Nemluvim plynule, ale s jeho rodici, kteri mluvi jen francouzsky, se nejak dorozumime..

Kajule21
Kelišová 5390 příspěvků 8 inzerátů 30.11.17 10:25

@Nerozhodnaxxx Nestěhovala bych se!!Je tam až moc „proti“, která převažují nad těmi „pro“. Partner tě sice miluje, ale co je to za lásku, když se s tebou rozchází kvůli malichernostem, je sobecký, urážlivý, věčně napučený…Nemáš tam práci a jak říkáš sama- opustíš UK, kde máš (asi) dobrou práci, když dokážeš ušetřit a zajistit tak sebe samu a pojedeš do Francie, kde nebudeš mít nic, nic neušetříš a třeba ani nic nevyděláš. Kam se potom vrátíš? Je to těžké, když partnera miluješ, aleopravdu si zvaž pro a proti. Doufám a držím palce, ať se správně rozhodneš!!

Nerozhodnaxxx
Povídálka 13 příspěvků 30.11.17 10:26

Asi bych mela dodat, ze v UK jsem self-employed, takze teoreticky by nebyl zas az tak velky problem praci znovu obnovit, kdybych se sem pak chtela vratit..

Black Cat
Kelišová 6523 příspěvků 30.11.17 10:29

No já myslím, že rodilý Francouzi všichni mluví JEN francouzsky, i kdyby nějaký jiný jazyk uměli, tak prostě najust budou používat doma jen svůj rodný jazyk…
Já nevím, já bych asi nejela. Vztah je o dvou a z toho co píšeš, mi přijde, že je jenom o něm… :nevim:

Drzej11
Povídálka 16 příspěvků 30.11.17 10:33

Ahoj, jediné pozitivum je, že tě má rád? A co ty jeho? Jinak teda vyhlídky do budoucna nic moc.

Nerozhodnaxxx
Povídálka 13 příspěvků 30.11.17 16:14

Dekuju vsem za reakce, jsem prekvapena, ze by vetsina z vas nejela.. :( a to jsem se to snazila napsat objektivne, aby z toho nevysel nejhur.. :?

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8099 příspěvků 30.11.17 16:39
@Nerozhodnaxxx píše:Vim ze me ma rad (zdaly se mu nocni mury o tom, jak od neho odchazim, „krici“ ze spani, probudi se a potom me vzdycky tiskne k sobe.. :)

Jak jsi proboha přišla na to, že tohle je důkaz, že tě má rád? Když zarlivec zabije ženskou, protože od něj chce odejít, to je taky dukaz lásky?

Máš našlápnuto k týraný ženský, ale aspoň ti blikají varovný světla.

Andreww
Kecalka 278 příspěvků 30.11.17 17:33

No koukam ze se mate radi udelej si snim hlavne dite nejlepe dve a pak podle tveho psani jak se RADI mate a jak jste k sobe tolerantni a nenasravací tak se rozvedte. Jo a nezapomen to sem napsat ze se rozvadis a co mas delat dal atd..

Nerozhodnaxxx
Povídálka 13 příspěvků 30.11.17 17:55

@pohledzdruhes­trany
nemyslim jen tohle samozrejme.. neni zarlivy, takze ty jeho sny jsem myslela tak, ze me nechce ztratit..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >