Stěhování do paneláku, 5. patro s malým dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  05.03.18 13:24
Stěhování do paneláku 5. patro s malým dítětem

Ahoj, budeme se stěhovat z nájmu z rodinného domu do paneláku, konkrétně 5. patra. Mám z toho strach v paneláku jsem nikdy nebydlela, celý život v rd. Navíc mám fobii z výšek a jak to bude s malou. Zrovna začíná chodit, všude leze. Určitě na všechna okna dám pojistky. Ale nevím, jak si zvyknu, mám z toho strach, je tam šílenej starej výtah bez klece. Byt je jinak pěkný a útulný, ale prostě mám z toho hrůzu. Uklidněte mě, že si zvyknu. Nic jiného jsme bohužel nesehnali, byly jsme v rd v pronájmu, ale majitelka sem chce člena z rodiny, takže se musíme přestěhovat. Hrozně mě to mrzí, zvykla jsem si tu, na druhou stranu, tam budeme mít o 3000 menší nájem, na kauci nám dají prarodiče, takže to tím máme ulehčené a tak za 5 let bychom chtěli hypo, možná se povede i dřív, uvidíme. Jak to zvládáte s dětmi v takto vysokém patře vy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Echt Kelišová 8226 příspěvků 05.03.18 13:29

Jsme až úplně pod střechou a dobrý. Ve výtahu se brzo naučil mačkat čudlíky. Do oken nesmí. Na balkon sám taky ne. Nemám pojistky nikde. Neotvírám dokořán okno, když mám v plánu odejít z místnosti. V paneláku žiju 40 let a přežila jsem :jazyk:

alenka84
Neúnavná pisatelka 19013 příspěvků 05.03.18 13:31

Tak pokud je v domě výtah, tak je z praktického hlediska úplně fuk, v jakém patře bydlíte. ;)

Russet
Echt Kelišová 8226 příspěvků 05.03.18 13:34
@alenka84 píše:
Tak pokud je v domě výtah, tak je z praktického hlediska úplně fuk, v jakém patře bydlíte. ;)

No, kdyby vypadl z přízemí, natluče si, ale přežije (balkonem jsem domů lezla jen doma). Ale z pětky? Výtah snad časem zrenovují a bude to lepší.

blumen
Hvězda diskuse 42134 příspěvků 05.03.18 13:37

V 5. patre bydlime od zacatku a bez problemu, proste vetrat max. na ventilacku a na balkon sama nesmi. Podle me by sis v panelaku zvykala blbe i v 1. patre, pokud nejsi zvykla. My jsme. Zalezi na spusedech, jak jsou tissi/hlucni. A jak tem pod vami bude vadit dupani ditete a podobne

smurfka
Nadpozemská drbna 28848 příspěvků 05.03.18 13:38

Bydlíme v 7 patře..na okna nikdy nelezl a na balkon taky ne..všude jsou dětské pojistky které neumí otevřít a tam kde nejsou máme v oknech sítě..
ale jako nikdy je nenapadlo je otvírat nebo do nich lézt :think: :nevim:

blumen
Hvězda diskuse 42134 příspěvků 05.03.18 13:40

@smurfka my ani pojistky na okech nemame :oops: v zivote tam nelezla a ani si nedovedu predstavit, ze by ty okna otevrela. Ale mrknu na ne, jak vypadaji.

andelka83
Neúnavná pisatelka 18692 příspěvků 05.03.18 13:42

Celý život jsem bydlela v pátém patře, a i se dvěma dětmi. Žádný problém.

smurfka
Nadpozemská drbna 28848 příspěvků 05.03.18 13:44
@blumen píše:
@smurfka my ani pojistky na okech nemame :oops: v zivote tam nelezla a ani si nedovedu predstavit, ze by ty okna otevrela. Ale mrknu na ne, jak vypadaji.

tak mi se přestěhovali a už to tady bylo:-) takže tak..ale je fakt že okno otevíráme jen na větračku, nikdy ne celé, takže tam by stejně nepolezlo :mrgreen: :nevim:
a balkon si otevřít přes pojistku neumí a ani tam sám nesmí

klárka14
Závislačka 3345 příspěvků 05.03.18 13:53

Jedině pokud tam je výtah. Mamka bydlela v 5. patře - ne činžáku ale obytného domu bez výtahu a čirá hrůza, co zapomněla ve sklepě. A byl byt pod střechou plechovou - děsný hic v létě a v zimě zima, jak v psírně. Ale to bylo špatnou izolací a topením.

Kelsey
Hvězda diskuse 43752 příspěvků 05.03.18 13:54

Nedivim se, ze se bojis a lituji, ze musite barak opustit. Musela jsem travit v byte asi 10 dni, jeste za svobodna, kdyz budouci tchani leteli na dovolenou a my hlidali byt. Maji 11 patro. Nesnasim uzavrene prostory. Cely zivot ziju v baraku, takze jsem zvykla porad prostor, svetlo, od jara do podzimu zijeme na zahrade. A on me zavrel v byte. Po par dnech jsem mu rikala okamzite pryc, tady se neda dychat a nikdy vic.
Nedala bych to dlouhodobe zit v byte a v panelaku. Novy byt, jak maji prechodne koupeny segra, ze maji velke balkony a okna, hodne svetla to je za me prezitelnejsi, snesitelnejsi. Nezvykla bych si.

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 05.03.18 14:06

Žila jsem odmala v 5. Patře paneláku a jsem naživu. Jako malá jsem si na balkoně v létě pořád hrála, naschvál jsem některý hračky házela dolů, koupala se v bazénku. Jako malé mi ta výška vůbec nevadila, furt jsem čučela dolů, pak mi pořídili i dalekohled. Teď už mi jako dospělé mi je to trochu nepříjemné se podívat přímo dolů.

Premek_Orac
Závislačka 4067 příspěvků 05.03.18 14:06

V panelákách vyrostla tak třetina mladé generace a hele, jsou důkazem, že to jde :-). Ono třeba když se pak člověk baví s architekty, tak ti řeknou, že kvalita bydlení v těch vysmívaných panelákách není vůbec špatná, a že vlastně lépe to ani moc vymyslet nešlo a v mnoha novostavbaách, které se snaží být originální, je to spíš ke škodě obyvatel.
Jo, jasně, budete si chvíli zvykat, ale nakone cmožná zjistíte, že to má i své výhody, a to nejen nižší cenu.

Uživatel je onlineBandii
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 05.03.18 14:29

V paneláku jsem žila od narození a naživu jsem stále :mrgreen:. Žádné pojistky a podobně se nekonaly, pokud nemáš ráda výšky, prostě se nekochej výhledem :D. Já paneláková jsem se v dospělosti přestěhovala do rd a tak ráda bych zpátky do paneláku :lol:, možná, že se to co nevidět stane. Snad si budete na novou situaci zvykat lépe než já ;).

kvmatonka
Kecalka 417 příspěvků 3 inzeráty 05.03.18 14:31

Bydlíme v 5.patře s malým dítětem a budeme se stěhovat do 11.patra. Obrovský 6 metrový balkón a obří okna až k zemi. Všude dám pojistky na okna a dveře a na balkon půjde jedině se mnou pod dozorem. Naštěstí je to zděný balkón a ještě pod námi jsou vysunuté balkóny, takže nevidím až dolů, ale koukám na střechy balkónů, naštěstí. Spíše se připrav až Vám budou dělat v domě výtah nový, tak 2-3 měsíce bez výtahu šlapat denně do 5.patra je mazec. My to zažili 3 roky zpátky a to ještě máme psa, takže několikrát denně chodit venčit a o nákupech ani nemluvě. A hlavně malý výtah na stěhování je k prdu. Jinak si na vyšší patro zvykneš :pankac:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus to hrotí: Negativní a nepřející Daru musel odstřihnout

Tak trochu s nevěřícným úsměvem sledujeme počínání slovenského rapera a... číst dále >

Ani fekálie by vás neměly odradit! Proč je Dubrovník tak oblíbenou destinací?

Před pár dny tisíce českých turistů pobavila zpráva o tom, že chorvatské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama