Stěhování do Prahy a změna života

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
684
26.6.22 18:34

Stěhování do Prahy a změna života

Ahoj,

chystám se přestěhovat do Prahy (případně někam poblíž). Tam, kde nyní jsem, je to s prací bída. Chtěla bych ve svém životě udělat nějakou změnu, odpíchnout se a tohle by podle mě byla dobrá příležitost. Jen tedy mě trochu odrazují hodně vysoké ceny bydlení. Tak nejspíše nejdříve spolubydlení. Máte někdo osobní zkušenost se stěhováním do Prahy? Co jste zařizovali jako první? Díky moc za případné rady a připomínky :kytka:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
929
26.6.22 18:40
@Ronnie123 píše:
Ahoj,chystám se přestěhovat do Prahy (případně někam poblíž). Tam, kde nyní jsem, je to s prací bída. Chtěla bych ve svém životě udělat nějakou změnu, odpíchnout se a tohle by podle mě byla dobrá příležitost. Jen tedy mě trochu odrazují hodně vysoké ceny bydlení. Tak nejspíše nejdříve spolubydlení. Máte někdo osobní zkušenost se stěhováním do Prahy? Co jste zařizovali jako první? Díky moc za případné rady a připomínky :kytka:

Zařiď si tramvajenku, abys mohl levně jezdit po Praze.

• Nahlásit
Anonymní
26.6.22 18:49

Já se stěhovala do Prahy ve 30. Práci i bydlení už jsem měla domluvené. Byt mi pronajímala kamarádka, tenkrát ještě za dobrou cenu. Jinak to je život jako kdekoliv jinde.

• Nahlásit
1109
26.6.22 18:52

@Ronnie123 Asi bych jako první hledala práci, pokud nemáš našetřeno (aspoň 30 – 50k), jinak tedy první zařiď bydlení.

Když jsem se stěhovala v r. 2003 do Prahy, byla jsem rok na ubytovně, pak spolubydlení až do 2008, pak vlastní byt a pak pronájem do většího s přítelem. Hodně záleží, jestli budeš sama, nebo jdeš s někým. Když s někým, tak je určitě lepší, abyste měli vlastní byt, ale znám i dost párů, co byt sdílí s jiným párem.

• Nahlásit
16506
26.6.22 18:52

Nejdřív si najdi práci. A pak hledej v okolí bydlení. Ať nejezdíš do práce hodinu a víc.

• Nahlásit
1297
26.6.22 19:00
@Ronnie123 píše:
Ahoj,chystám se přestěhovat do Prahy (případně někam poblíž). Tam, kde nyní jsem, je to s prací bída. Chtěla bych ve svém životě udělat nějakou změnu, odpíchnout se a tohle by podle mě byla dobrá příležitost. Jen tedy mě trochu odrazují hodně vysoké ceny bydlení. Tak nejspíše nejdříve spolubydlení. Máte někdo osobní zkušenost se stěhováním do Prahy? Co jste zařizovali jako první? Díky moc za případné rady a připomínky :kytka:

Záleží jestli tam budeš bydlet sama a stačí ti tedy zatím třeba 1+1(našla jsem 2 byty za 9000kč v Praze na sreality.cz) nebo si nakonec seženeš spolubydlení, ale pokud si zadáš třeba na sreality.cz pokoj a porovnáš to, tak zjistíš, že pokoje jsou cca od 7000kč vejš a to já bych už investovala do soukromí v 1+1,protože ani na energiích tam člověk neušetří, sice se náklady taky rozdělí, ale zase je na to víc lidí, větší spotřeba vody atd..Určitě bych si udělala lítačku, přihlásila se k trvalému(pokud není v plánu mít ho jinde) a podobně. Když by byl domluvený byt, tak bych ihned hledala práci a po nalezení si zjistila spoj, zjistila bych si okolí bydliště(kde jsou nějaké potraviny apod..).Asi bych do toho šla raději s rezervou alespoň jednoho nájmu, protože ač v Praze je více práce, tak to taky nemusí být ze dne na den a dostat výplatu třeba za 14 oddělaných dní nemusí být nic moc pokud to není práce za 50 000 měsíčně. No a pak popřemýšlet jestli změnit doktory(a zjišťovat jestli vůbec někdo přibírá) a nebo dojíždět(což v případě druhého konce republiky je blbost).Praha je krásná a ne všechny části jsou drahé. Jen ty levnější bych řekla, že rychleji mizí(což je logické) a tak jsou více vidět prázdné drahé byty.

• Nahlásit
5511
26.6.22 19:03

Asi to nebudeš chtít slyšet, ale být na tvém místě a nemít v Praze zásadní osobní vazby, tak bych se tam rozhodně nestěhovala. Práce je i v jiných větších městech, kde jsou životní podmínky mnohem příznivější než v Praze.

• Nahlásit
7640
26.6.22 19:30

Já bych hledala práci a pro zatím k tomu třeba ubytovnu. Taky tedy záleží jakou máš finanční rezervu. Nevím co znamená v okolí Prahy, jestli něco na dojíždění? Nevím co chceš pracovat, nebo jaké máš vzdělání a předpoklady a možnosti.
Ona být třeba prodavačka za 25 a platit nájem i v Praze je dost neblaze.
Jinak já znám několik lidí, kteří třeba do Prahy za prací dojíždí i 50, 100 km. Praha na bydlení je prostě dráha.

• Nahlásit
515
26.6.22 20:13

Když jsem se po letech v zahraničí vrátila do ČR, tak jsem hledala nejdřív práci. Bylo mi jedno kde, jen do Prahy jsem moc nechtěla kvůli cenám bydlení. Nakonec jsem našla práci tam kde jsem nechtěla, v Praze. Poté jsem hledala spolubydlení neboť i s relativně dobrým platem bych dávala 50% výplaty za samostatný nájem.
Hledej nejdřív práci a neomezuj se na Prahu. Dobré pozice jsou i jinde, záleží na tom co umíš a chceš dělat.

• Nahlásit
318
26.6.22 20:19

Nejdriv bych resila praci, pak bydleni. Ja jsem zustala v Praze po VS, nejdriv jsem vzala praci s ubytovnou, ale kde je tem dnum konec…

• Nahlásit
57180
26.6.22 20:36

Praha je veliká, fakt veliká. MHD je tu hustá, není drahá a jezdí to často, přesto za nepříznivých okolností můžeš do práce jezdit jedním směrem hodně přes hodinu se třema přestupama.

• Nahlásit
16107
26.6.22 23:07

Dobrý večer,

na žádost zakladatelky jsem diskuzi uzamkla.

S pozdravem,
viki :andel:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat