Stěhování do Švédska? Je to možné je mi 20.

Anonymní
17.7.21 18:40

Stěhování do Švédska? Je to možné je mi 20.

Dobrý den, je mi 20 let a mám přítele 21 let. Deti neplápnujeme svatba už byla a jsme spolu od mých 16 let tedy od jeho 17 let. Žijeme spolu rok a nějaké peníze našetrené máme cca 150 k. Chtěli by jsme se odstěhovat do Švédska, protože v ČR zůstat nechceme a Švédsko mě láká od dětství. Chodila jsem od 17 let na Švedštinu a můj přítel začal před rokem.
Takže základy máme. Přítel je vyučenej zedník a já mám ekonomku a jsem sekretářka. Je to těžké se dostat zhruba za půl roku nebo rok do Švédska? A jak úřady nebo tak?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24352
17.7.21 19:55

Mám přítele 21 let a svatba už byla?? :zed: nerozumím, tak buď jedno nebo druhé, nebo máš dva?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.21 20:02
@stinga píše:
Mám přítele 21 let a svatba už byla?? :zed: nerozumím, tak buď jedno nebo druhé, nebo máš dva?

Manžela*

• Citovat
  • Nahlásit
24352
17.7.21 20:04
@Anonymní píše:
Manžela*
:) :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5997
17.7.21 20:11

150 k je celkem malo na to, aby se do Svedska prestahovali dva lide bez dohodnute prace. Neznam tedy svedsky pracovni trh, ale nepredpokladam, ze by sikovny zednik mel problem s praci. U tebe to bude horsi. Na nejakou kancelarskou praci zapomen, svedsky poradne neumis a nemas zadnou VS. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.21 22:28
@Wani píše:
150 k je celkem malo na to, aby se do Svedska prestahovali dva lide bez dohodnute prace. Neznam tedy svedsky pracovni trh, ale nepredpokladam, ze by sikovny zednik mel problem s praci. U tebe to bude horsi. Na nejakou kancelarskou praci zapomen, svedsky poradne neumis a nemas zadnou VS. :think:

Klidně si udělám nějaký kvalifikační kurz na zahradnici, kadeřnici nebo cukrářku.

• Citovat
  • Nahlásit
13974
17.7.21 22:30
@stinga píše:
Mám přítele 21 let a svatba už byla?? :zed: nerozumím, tak buď jedno nebo druhé, nebo máš dva?

To je zase dotaz. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.7.21 08:30

Z vlastní zkušenosti.

Přestěhovat se do Švédska není hračka. Je to složité. Musíš si zažádat o osobní číslo, jinak vlastně nemůžeš vůbec nic. A to číslo nedávají jen tak někomu, nejlepší je už mít práci. + Přihlásit se na pojišťovnu a na daňový úřad. Jinak se šance na osobní číslo opět zmenšuje. 150k je skoro nic, vzhledem k cenám… Jet do Švédska jen tak bez práce a zajištěného bydlení je… no není to dobrá volba.

Přidej se na FB do skupiny: „Češi a Slováci ve Švédsku“. Tohle téma se tam řešilo už asi 100×… Možná budeš mít štěstí a někdo tam bude vědět o nějaké práci. Také Ti tam poradí s úřady, kam zajít. Ale také se vše dočteš na internetu a i na stránkách daných úřadů. Pokud jsi se švédštinu učila tak dlouho, neměl by to pro tebe být problém.

Jinak se tam dá dobře přivydělat hlídáním dětí a domácích mazlíčků. Ale bez zajištěné práce a bydlení bych to být vámi nedělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat