Stěhování do zahraničí s ročním dítkem

3.5.17 11:42

stěhování do zahraničí s ročním dítkem

Dobrý den,
zajímá mne, zda tu nejsou nějaké maminky s rodinou, ktré s tak malým dítkem vyměnily Čechy za teplé místa či dlouhodobě cestovaly? Zkušenosti, co je třeba zařídit apod.
Děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2614
3.5.17 11:46

Záleží, kam se chystáš, jak máte zajištěnou práci atd. Od toho se odvíjí věci jako víza, pojištění. Určitě dořešit s očkovacím centrem vhodné očkování.

Odjížděli jsme po několikáté do zahraničí (starší se narodil v Maďarsku) s mladším, měl v té době 5 měsíců na Kypr. Najít bydlení, vyřešit před odjezdem všechny doktory, my máme zaměstnání i v ČR, takže speciální pojištění, poté se přihlásit k místní pojišťovně.

Když to bude mimo EU, tak pracovní povolení, víza atd… Je toho hodně a hodně je odvozeno od místa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23370
3.5.17 11:47

Zdravotní pojištění. Dětem je to jedno, až tak po druhém roce kdy začínají mluvit je lepší si vybrat který jazyk pro něj zvolit. Moje se narodila ve Španělsku, ve dvou letech jsme šli do Německa. První rok bývá nejhorší, zjistit jak co funguje a kde co je a hlavně je to náročné finančně.

Příspěvek upraven 03.05.17 v 11:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5745
3.5.17 11:48

Nejdůležitější je očkování a pojištění, do některých zemí je potřeba vízum. Taky je potřeba zkontrolovat doklady. Například já jsem byla dlouhodobě v Anglii, nedívala jsem se, kdy mi končí doklady a propadla mi tam občanka :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 11:49

Děkuji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie