Stěhování kočky do bytu se psem a miminkem

3.3.21 09:24

Stěhování kočky do bytu se psem a miminkem

Ahoj, jdu si sem pro rady a tipy. Asi to bude trošku delší čtení, ale chci co nejvíce přiblížit naši situaci. :)
Mám u mamky kocoura a chtěla bych si ho vzít k sobě do bytu. Kocour je šestiletý kastrovaný kříženec, jediné, co víme, je, že jeho babička byla britská modrá. Je jen domácí (ven chodí maximálně na balkon, nebo na chvíli vyběhne na chodbu a hned zase chce domů), tudíž je čistotný.
Doma (velký byt 4+1) máme s přítelem půlroční dcerku a ročního pejska, taky křížence, kterého si přítel bere s sebou do práce na zahradu, když je hezky. Kocour se s malou i s pejskem zná, protože často jezdíme za mamkou na návštěvy. Na malou reaguje normálně - očichá ji, nechá ji na sebe sáhnout a jde si zase po svých. Se psem jsou na sebe celkem zvyklí, vydrží spolu být v klidu a nevšímat si jeden druhého, jen pes je ještě trdlo a občas si chce hrát a když kocour nechce, tak mu dá jednu přes čumák, ale stejně ho pes zbožňuje. :D
Jde mi o to, jak kocourovi co nejvíce usnadnit to stěhování a zvykání. Cesta trvá dvacet minut a přepravku zvládá, jen si v ní občas zanadává. Budu mu kupovat nové velké škrabadlo a má i nějaké menší.
Máte nějaké rady, jak to udělat, aby to pro něj bylo co nejméně stresující? Např. jestli mám psa nechat příteli v den kocourova příjezdu, aby si to tady mohl očichat v klidu, co dalšího mám přikoupit, apod. Ještě chci říct, že máme po předchozích majitelích ve dveřích od špajzu kočičí dvířka, kam se pes nevejde, takže asi misky přijdou tam. Ocením i ostatní rady pro domácnost s miminkem a dvěma mazlíčky (sušičku kvůli chlupům máme a na podlahu používám parní čistič).
Děkuju za jakoukoliv radu nebo tip. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
145
3.3.21 09:28

Ještě bych řešila kočičí záchod, dát ho někam, kam se pes nedostane. Rádi ho vyjidaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7673
3.3.21 09:56

No spíš je otázka jestli ho pes pustí do svýho teritoria. Něco jinýho je jet na návštěvu do ciziho a něco jinýho ho dovézt domů kde je on pánem. Ale pes je ještě mladej, to by si asi mohl zvyknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16039
3.3.21 10:04

Prostě ho přestěhujte a přestěhujte mu i jeho záchod, misky a pelíšek, ať má v novém prostoru svoje pachy.

Podle toho co píšeš, tak to nebude žádná velká kovbojka.

Popkud jsi z toho hodně nervozní tak zjisti jestli kocour lépe reaguj na šantu a nebo na kozlík a ulehči mu stěhování tím, že mu v novém prostoru dopřeješ něco „drog“. :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10528
3.3.21 10:40

Normálně přestěhovat.
Umožnit kocourovi mít se kam schovat, misky a záchod mít mimo dosah psa.
Nechat kocourovi proběhnout si byt v klidu bez psa je dobrý nápad.
Víc bych to nehrotila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
4.3.21 18:56

Já bych kocoura nestehovala, pokud to není nutné. Bude to pro něj obrovský stres. Tím nemyslím cestu, ale změnu prostředí. Presunes ho z místa, kde má svůj klid, na místo, kde to nezná, navíc se psem a dítětem - oba hodně rušivé elementy pro kočku. Kočky jsou na tohle hodně citlivé, bude ve stresu. Vystresovana kočka si skube chlupy, dělá potřebu do postele, všechno ocura.. Pokud je ve stresu dlouho, může onemocnět. Rozhodnutí je na tobě, ale nedělala bych to. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
572
5.3.21 00:03

No je pravda, že stěhování kocoura asi není úplně nejlepší nápad, pokud to teda není nezbytně nutné. Kočky stěhování nesnášejí. Jsou na svoje místo vázané mnohem víc než na lidi. Určitě to pro něj bude velký stres a ten se může projevit všelijak. Já jsem zažila stěhování kočky a bohužel nedopadlo dobře - po smrti mamky jsem si vzala k sobě její kočku (jinak by musela skončit v útulku, nebyla jiná možnost, než ji přestěhovat k sobě). Na nás byla zvyklá, ale u nás doma si nezvykla. Byla ve stresu, neustále se schovávala, začala se různě počurávat, nechtěla žrát. Nic nepomáhalo. A nakonec onemocněla (dostala rakovinu) a umřela. Byla jsem přesvědčená, že to bylo z toho stresu. :,(
Takže bych zvážila, jestli je stěhování nutné. Kocour je zvyklý u sebe doma, má tam svůj klid, u vás se bude muset vyrovnávat jak se změnou prostředí, tak s neustálou přítomností psa, který ho bude (byť v dobrém) otravovat. Nebo zvážit jestli je možné to zkusit a kdybych viděla, že kocourovi přesun nesvědčí, tak jestli ho můžu vrátit do jeho prostředí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15041
5.3.21 00:18

Pokud to není nutné tak kocoura nech u mámi. U koček skutečn platí, že lépe snášejí změnu majitele než bydliště.

Pokud to je nutné. Tak mu přestěhuj všechny věci, čím míň nového tím lépe. Je dobré mu uvolnit místnost, kam za ním nebude moct dítě ani pes. A počítej, že to bude trvat dlouho.
My stěhovali kočku dvakrát. Pokaždé potřebovala minimálně půl roku na zvyknutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2767
5.3.21 00:43

Rekla bych, ze z toho kocour odvazanej uplne nebude. Nas kocour, nez byl nas, tak se k nam stehoval nekolikrat na zimu a opravdu spatne snasel jen to, kdyz jsme tam meli jinyho kociciho narusitele. To se parkrat vycural na moje obleceni. Jinak dospal trauma z prepravky, prosel byt a byl jako doma. Podobne reagoval na narozeni naseho ditete. Jak na tu kocku, tak na dite si zvykl po nekolika tydnech, s kockou se nakonec meli vcelku radi, s ditetem to vypada tez slibne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat