Stěhování kvůli práci manžela

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.9.21 18:38

Stehovani kvuli praci manzela

Zdravim,
Manzel dostal pracovni nabidku, ktera by pro nas znamenala prestehovat se do Prahy, ktera je od nas 250km. Ja jsem na materske, doma dve deti, jedno dvoulete, druhe 3mesicni. V soucasnem bydlisti vlastnime byt na hypoteku, nema tady ani jeden z nas rodinu - ja mam rodice vzdalene od nas 250km. Prestehovanim by se tato vzdalenost zvetsila na 500km. Tchyne by byla sice bliz, ale ta nam bohuzel nepomaha a ani k nam nejezdi a nezlepsilo by se to ani zkracenim vzdalenosti. Kdyby manzel prijal pracovni nabidku, docela vyrazne bychom si financne prilepsili, nicmene nestradame ani ted. Vidim na manzelovi, ze by tu nabidku rad prijal, ale rodinu ma na prvnim miste a vim, ze to nevezme, pokud ja taky nebudu pro. Me nejvic desi, ze budu jeste dal od sve rodiny…a videli bychom se jeste min jako ted. Navic mam pokazde strach ze zmen… nikoho bych tam neznala, na krku dve deti. Stehovali jste se takto nekdo s malyma detma? Nebo by ste se prestehovali?
Anonym nebo smazat prosim, citlive informace o rodine.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10391
25.9.21 18:47

Stěhovala jsem se 200 km a následně vracela i s manželem. V Praze bylo finančně blaze, pohodové nájmy, obrovský plat, ale v Praze mi to prostě po lidské stránce nevyhovovalo. A navíc jsme byly úplně odtržení od rodiny. Přestěhovali jsme se zpět, ale do stejného města, kde mám rodinu. Osobně si myslím, že už by mi bylo fuk, jestli je rodina 250 nebo 500. Stejně by museli jezdit na více dní. Můžu se zeptat, kde bydlí rodina?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18408
25.9.21 18:49

Premyslim, kam z Prahy to je v Cesku 500 km :think:

Tohle si musite rozhodnout sami. Emimino to nevyresi :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5187
25.9.21 18:51

Ja jsem stěhovací, my jsme vždycky šli za prací. V Praze jsme žili 8 let. Jinak bacha na to se podřizovat starýmu. Aby si nemyslel, že si dupne nožkou a ty budeš cupitat za nim. Měl by vědět, že to co děláš pro tebe neni jednoduchý s že tomu něco obětuješ a pojmenuj přesně co, aby si toho vážil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1094
25.9.21 18:52

A plat bude o tolik větší, aby vám to vykompenzovalo dražší bydlení v Praze? Co bude s bytem co teď vlastníte? V Praze půjdete nejdřív do nájmu, nebo budete taky něco kupovat? Znáte v Praze vůbec někoho? Místo kde jste teď jste si pro život vybrali proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.21 18:56

@Sany80s dekuji za reakci, moje rodina bydli v zahranici. Blize specifikovat nechci. No ja cim dal nad tim premyslim, tim vic se priklanim k verzi, ze jsem ochotna se prestehovat, ale pouze docasne. Na 2-3 roky. Do skonceni rodicaku. A pak bychom se vratili do mesta kde jsme ted. A ze stejnych duvodu jako popisujes ty, proste jsem nikdy nechtela zit v Praze. Nicmene kamaradka mi rekla, ze to povazuje za blbost stehovat se docasne. Ze by si deti zvykly na Prahu a ja bych je zas tahala zpatky. Ja jsem prave myslela, ze by to jeste mohly na pohodu zvladnout, pze by jeste ani jeden z nich nechodil do skoly. Jinak Stehovani do bydliste mych rodicu realne neni, ani jeden z nas by si tam uspokojivou praci nenasel. Navic mi jiz davno prijde, ze tam jiz smyslenim vubec nezapadnu…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.21 18:59

@Královna Kosmíru ja vim. A muj muz takovy fakt neni. Nepujde do toho na ukor rodiny.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.21 19:05

@K92 byl by o tolik vetsi. Po odectu splatek/najmu a nakladu na zivot bychom jeste vedle toho i velice slusne usetrili. Byt doma bychom si nechali a dal splaceli. V Praze bychom si idealne taky koupili nemovitost, ktera by se v pripade odstehovani prodala. V horsim pripade podnajem. V Praze a v okoli Prahy ve vesnicich mame 2 blizke kamaradky s rodinou z vysoke a jednoho kamose. V podstate nikoho dalsiho. Mesto kde zijeme jsme si vybrali z duvodu, ze jsme tady oba dva studovali a po vysoke jiz zustali.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.21 19:07

@Královna Kosmíru a co deti? Vzali to stehovani v pohode?

• Citovat
  • Nahlásit
10391
25.9.21 19:10
@Anonymní píše:
@Sany80s dekuji za reakci, moje rodina bydli v zahranici. Blize specifikovat nechci. No ja cim dal nad tim premyslim, tim vic se priklanim k verzi, ze jsem ochotna se prestehovat, ale pouze docasne. Na 2-3 roky. Do skonceni rodicaku. A pak bychom se vratili do mesta kde jsme ted. A ze stejnych duvodu jako popisujes ty, proste jsem nikdy nechtela zit v Praze. Nicmene kamaradka mi rekla, ze to povazuje za blbost stehovat se docasne. Ze by si deti zvykly na Prahu a ja bych je zas tahala zpatky. Ja jsem prave myslela, ze by to jeste mohly na pohodu zvladnout, pze by jeste ani jeden z nich nechodil do skoly. Jinak Stehovani do bydliste mych rodicu realne neni, ani jeden z nas by si tam uspokojivou praci nenasel. Navic mi jiz davno prijde, ze tam jiz smyslenim vubec nezapadnu…

Já se stěhovala tam, když bylo dětem rok, zpět ve čtyřech. To jsou ještě hlavní rodiče. Pokud by děti byly starší třeba 7 let, asi bych tam na dlouho nešla. Rodina nikdy neuvažovala o stěhování za tebou? Já mám kamarády mezi Slováky, jim se všechny děti přestěhovaly do ČR, tak šli taky. Prý nejlepší rozhodnutí v životě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36874
25.9.21 19:10
@Anonymní píše:
Zdravim,
Manzel dostal pracovni nabidku, ktera by pro nas znamenala prestehovat se do Prahy, ktera je od nas 250km. Ja jsem na materske, doma dve deti, jedno dvoulete, druhe 3mesicni. V soucasnem bydlisti vlastnime byt na hypoteku, nema tady ani jeden z nas rodinu - ja mam rodice vzdalene od nas 250km. Prestehovanim by se tato vzdalenost zvetsila na 500km. Tchyne by byla sice bliz, ale ta nam bohuzel nepomaha a ani k nam nejezdi a nezlepsilo by se to ani zkracenim vzdalenosti. Kdyby manzel prijal pracovni nabidku, docela vyrazne bychom si financne prilepsili, nicmene nestradame ani ted. Vidim na manzelovi, ze by tu nabidku rad prijal, ale rodinu ma na prvnim miste a vim, ze to nevezme, pokud ja taky nebudu pro. Me nejvic desi, ze budu jeste dal od sve rodiny…a videli bychom se jeste min jako ted. Navic mam pokazde strach ze zmen… nikoho bych tam neznala, na krku dve deti. Stehovali jste se takto nekdo s malyma detma? Nebo by ste se prestehovali?
Anonym nebo smazat prosim, citlive informace o rodine.

Rodina by byl pro mě hlavně manžel a děti. Takže pokud bych viděla, že on po tom touží, následovala bych ho. S těžkým srdcem, ale šla bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.21 19:19

@Sany80s ne, rodice se urcite stehovat nebudou. Mam doma jeste segru s rodinou. Jenom kvuli mne se stehovat nebudou. Ja si prave taky rikam, premlouvam tim sebe, ze je v podstate nejvhodnejsi doba na stehovani a pote navrat. Pze jsou deti jeste male. Na druhou stranu me to ale desi, menit vsechno ted kdyz mam doma mimco. Ale v podstate jsme sami na deti i tady, bez jakekoliv pomoci. A taky se vetsina pratel prestehovala do vesnic kolem mesta, takze se vidame mnohem min odkdy mame deti… za mesic se stehuje pryc moje nejlepsi kamaradka ze sousedstvi, takze tady budu na rodicaku opet sama jako kul v plote.

• Citovat
  • Nahlásit
5187
25.9.21 19:20
@Anonymní píše:
@Královna Kosmíru a co deti? Vzali to stehovani v pohode?

Syn měl tenkrat 4 roky, ano byl v pohodě 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
25.9.21 19:30

Podle mě máte děti v ideálním věku na stěhování, nemusíte řešit žádné školy, přestupy a tak… Zkusila bych to a nechala si otevřenou budoucnost, vrátit se můžete vždycky… a nebo z ty 2-3 roky zjistíte, že vás to táhne zase jinam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1094
25.9.21 19:37

Tak podle toho co píšeš bych šla, okamžitě, třeba na ty 3 roky. Spíš vám to víc dá než vezme 🙂, teď je to ideální doba a kdo ví, co bude za pár let. S miminkem to stěhování bude asi trošku stres, ale zároveň velké dobrodružství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat