Stěhování - nesouhlas otce dítěte

Anonymní
26.5.17 11:56

Stěhování - nesouhlas otce dítěte

Zdravim :kytka:
Mam dotaz k vasim zkusenostem.
Jde o dite predskolaka, s otcem jsme nebyli vziti, tudiz po rozchodu jsme se na spolecne peci dohodli (neni nikomu sveten zatim), syna si bere kazdy druhy vikend + 2× tydne ho vyzvedavali ze skolky jeho rodice a on syna vecer dovezl domu. Vse fungovalo bez problemu, nikdy jsem mu nerekla ne ani kdyz si potreboval kvuli necemu prehodit dny a ze nechtel polovinu prazdnin jsem taky prechazela.
Ja jsem se casem vdala, ted jsem tehotna pred porodem. Pred rokem cca jsem mu oznamila, ze hledame dum v okoli mesta s dobrou dojezdnosti. Nic nenamital. Nasli jsme skoro po roce dum co by vyhovoval, dokonce v mensim meste se skolou, skolkou atd, s dojezdnisti k otci 30 min. Podotykam, ze nyni si pro syna jezdi pres mesto ke svym rodicum, projede stejny cas. Rodice jezdi do skolky 40 min mestskou dopravou a jedou s nim zas tech 40 min k sobe.
Otec pred podpisem smlouvy najednou otocil ze nesouhlasi s odvozem ditete mimo mesto kde soucasne bydli.

A proto se ptam. Je 35km / 30 min dojezdnost dvere - dvere opravdu problem? Nebo je to jeste v mezich? Navrhli jsme mu, ze jednou v tydnu dojede on a jednou ho treba dovezeme do velkyho mesta my aby se zachovala pece jak doted, ale na nic neslysi a chce me kvuli tomu zalovat, aby soud rozhodl, ze dite zustane ve velkem meste ve „stridace peci“ jako doted (opakuji zatim neni nikomu sveren, ale chapu ze uz je cas s tim neco udelat)
Na km by to mel dal. Casove stejne nebo lepe. Chce zachovat svym rodicum vyzvedavani - od zari uz ze skoly. Nebranim rodicum prijet, dvere jsou otevreny. Nebo ho jednou tydne dovest (stejne do velkyho mesta budu s miminem jezdit treba na plavani) Ted je dle me nejvhodnejsi doba na stehovani uz z duvodu, ze syn prechazi do skoly a tak jako tak do noveho koletivu. Co si o tom myslite?
Omlouvam se za hacky a carky, jsem jen na mobilu

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8100
26.5.17 11:59

Pro mě je to na hraně.
Těžko říct, jak by se na to díval soud.
Fakt 35 km na 30 minut?
Já přes město jedu 17 km 25 minut v provozu bez zácp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.17 12:01
@Sany80s píše:
Pro mě je to na hraně.
Těžko říct, jak by se na to díval soud.
Fakt 35 km na 30 minut?
Já přes město jedu 17 km 25 minut v provozu bez zácp.

Je to po dalnici, otec dalnicni znamku ma. Mame to stople a i mapy na seznamu souhlasi

• Nahlásit
  • Citovat
26.5.17 12:03

Ono to dost záleží na soudci, zažila jsem i maminku, co se odstěhovala 300 km ze dne na den a prošlo ji to, otec si jezdí pro dítě tak daleko. Tohle mi nepříjde tak strašný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8300
26.5.17 12:16

Myslím, že ty se snažíš co nejvíc zachovat styk otce s dítětem, dokonce i s jeho rodiči. Což je úžasný. A je hloupost nesmět se odstěhovat takový „kousek“.Přeci nebudeš do zletiletosti syna bydlet poblíž svého bývalého partnera.
Přijde mě to z jeho strany jako naschál. Ty navrhuješ co vše si ochotná pro jejich vztah udělat a on na vše argumentuje, že s tím nesouhlasí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
26.5.17 12:29

A kam bude to dítě chodit do školy?

• Nahlásit
  • Citovat
35312
26.5.17 12:30

Jakozto venkovance se mi 35 km a 30 minut zda jako malickost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.17 12:31

Nemůže ti bránit ve stěhování. Navíc ty navrhuješ spoustu věcí na podporu kontaktu. U soudu by ho nejspíš poslali někam. Odstěhovali jsme se 60 km a otec nezmohl nic.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.5.17 12:42

No já mám v plánu 400 km. Bojím se toho, ale srdci neporučíš. A když mi tchyně řekla, že si toho parchanta můžu strčit do pr…le, že ona z něj fakt pos…na není, tak ani nevím, jak moc chci s ní udržovat styk. Mé dítě holt bude jednu babičku vídat jen párkrát za rok. Mé rodiče tak 1× za měsíc. I nyní je vidí max. jednou za měsíc, spíš míň, díky manželovi.

• Nahlásit
  • Citovat
28884
26.5.17 12:44

Taky si myslím, že toto v pohodě projde, v právu jsi Ty.
Otázka je, jestli by opravdu nemohl být svěřen do střídavé péče, už půjde do školy a soudy mají příkaz tento typ péče preferovat před ostatní, pokud tomu nebrání závažné okolnosti.
Taky může soud najít školu na půli cesty. 35km je skutečně kolem 30 minut, pokud není ucpaná dálnice nebo ucpané město, ale volnými okrskami úplně v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4414
26.5.17 12:49

Podle me to neni žádná dálka. My se teď (asi za pul roku :jazyk: ) stehujeme od všech asi 25km a nezdá se mi jako problém klidně kazdy týden objet návštěvy po rodině. Jdu ale s manželem a spolecnymi dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
26.5.17 12:50
@Anonymní píše:
Nemůže ti bránit ve stěhování. Navíc ty navrhuješ spoustu věcí na podporu kontaktu. U soudu by ho nejspíš poslali někam. Odstěhovali jsme se 60 km a otec nezmohl nic.

Ale může, tedy dle zákona, to, že soudy nadržují matkám, už je věc druhá…

Ale tedy reálně mi 35km přijde celkem v pohodě, i když bych tedy zakladatelko očekávala, že větší část nákladů na ježdění ponesete vy, když se stěhovat chceš ty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14733
26.5.17 12:59

Tak mu řekni ok tak před soudem..Soud ti uzná za pravdu..Stěhovat se můžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40205
26.5.17 13:22

No je to 35 jedním směrem ne? Takže celkově musí ujet 70 km. Což už mi přejde celkem dost a nedivím se mu, že se mu to nelíbí. Rozhodně by to už třeba komplikovalo střídavou péči, kdyby chtěl styk delší než má teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2840
26.5.17 13:26
@Anonymní píše:
No já mám v plánu 400 km. Bojím se toho, ale srdci neporučíš. A když mi tchyně řekla, že si toho parchanta můžu strčit do pr…le, že ona z něj fakt pos…na není, tak ani nevím, jak moc chci s ní udržovat styk. Mé dítě holt bude jednu babičku vídat jen párkrát za rok. Mé rodiče tak 1× za měsíc. I nyní je vidí max. jednou za měsíc, spíš míň, díky manželovi.

tyjo, to je hodně smutné :( Doufám, že se ale dítko o něčem takovém nedozví, mně by hodně mrzelo, kdybych se dozvěděla, že o mně babička něco takového řekla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama