Stěhování, nová škola, školka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janicka
Kecalka 258 příspěvků 10.11.14 13:43
Stěhování, nová škola, školka

Ahojky všem, nevím kam konkrétně zařadit svůj dotaz. má se to tak, žiji v Chomutově kam jsem odešla za partnerem kvůli bydlení… máme dvě děti, 10 a 5 let..máme rodinný domek v majetku partnera ale jsou to dvě bytové jednotky… partner práci má, zatím na neurčito, já jsem bez práce, absolvovala jsem asi 6 pohovorů a odesílám životopisy kde se dá, stále nic… ono zaměstnat ženu jen na ranní je nad síly asi všude.. já pocházíz od Českého Krumlova kde mám i rodinu.. mamku, sourozence… nyní jsem dostala nabídku na práci ke svému bývalému zaměstnavateli, oproti výplatě na severu čech, bych se měla daleko lépe. ale problém je ten, že bych se musela odstěhovat, syn chodí do 4.třídy a od ledna by musel přejít… mladší změnit školku.. partner by zůstal tady.. takže by jsme vlastně byli od sebe a společně se vídali tak 2× do měsíce.. Nevím jak se zachovat, příjmy potřebujeme dva máme nějaké dluhy, můžeme prodat dům a koupit byt ale práci na severu neseženu, takhle bych šla já bydlet ke své rodině s dětmi. Prosím o radu nebo podobnou zkušenost, nechci ublížit dětem, ale také nechci dluhy… myslíte že když odejdu např. na rok zvyknou si děti? Já se s Chomutovem za těch 10let nějak nesžila, šla bych hned, ale přece jen nechci dětem vzít tátu… nevím jak se rozhodnout… příští týden jdu na schůzku se školní psycholožkou… a nevím co víc proto udělat.. obě mé děti jsou spíše uzavřenější povahy, mladší úplně… děkuji za váš názor na věc.

Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 10.11.14 13:46

@janicka my se teď přestěhovali, ano, nechtělo se mi, ale nedalo se nic dělat.. kluk změnil školu.. teď dost lajdá, ovšem není to školou - i když asi ano, mají mladou učitelku, není tak přísná, ale u něj je to spíš už pubertou. Co se týče změn - znáš svoje děti - pokud jsou to introverti, tak bych se nestěhovala, ale třeba můj se seznamuje téměř sám, navíc se mu díky stěhování splnil sen hrát fotbal :nevim:

Ukulina
Extra třída :D 14698 příspěvků 10.11.14 13:50

Pro mě by rozdělení rodiny nebylo řešení. Nemůžete prodat dům a odejít celá rodina spolu nebo zatím ty s dětmi a muž později (ale určitě) za vámi?

LenaNell
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 10.11.14 14:14

Mám skoro podobný problém. budu končit mateřskou a tady, kdy bydlím, je také šílené najít práci. Šla jsem jako ty, za manželem a to, že jsem si tu nezvykla je vedlejší, ale enmáme tu aní babičku, která by mohla vyzvedávat ze školky. Manžel přes týden pryč a já rodiče cca 40 km daleko, ale v místě, kdy bych práci našla. Takže přemýšlím, že kdybych byla přes týden u našich, malá školku před domem, kde by ji vyzvedávala bába a já bych mohla mít téměř jakoukoli práci. Ale nevím. U našich i když nás milují, tak by nás neživili, zakže bych musela dávat nějaké peníze tam i dom. Nakonec neví, zda by to nebylo zbytečně komplikované :think:. Zatím se asi smiřuji s brigádama :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65056 příspěvků 10.11.14 14:21

@LenaNell No a úvaha dojíždění :think:

LenaNell
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 10.11.14 14:45

@j.a.n.i1 Dojíždění by to právě nebylo, kdyby jsme přes týden byli s malou u našich, kde je školky před domem a par metrů vlak se kterým seš za 5 minut ve městě, tak úplně supr. Jenomže i když tady nejsem zrovna zvyklá, doma je doma. je tu pohodlí a tahat každý týden věci co potřebuješ k našim, aby jsi něco nezapoměla, jan proto, aby jsi měla práci. No ta dněšní doma ja na prd. Štve mě, že maminky to mají tak težké s prací. Taky budu potřebovat jen ranní, rptotože manžel přes týden není doma a nemáme tu nikoho, kdo by mohl pomoci, je vše na mně teď i potom :?

evill
Závislačka 3775 příspěvků 10.11.14 15:25
@LenaNell píše:
@j.a.n.i1 Dojíždění by to právě nebylo, kdyby jsme přes týden byli s malou u našich, kde je školky před domem a par metrů vlak se kterým seš za 5 minut ve městě, tak úplně supr. Jenomže i když tady nejsem zrovna zvyklá, doma je doma. je tu pohodlí a tahat každý týden věci co potřebuješ k našim, aby jsi něco nezapoměla, jan proto, aby jsi měla práci. No ta dněšní doma ja na prd. Štve mě, že maminky to mají tak težké s prací. Taky budu potřebovat jen ranní, rptotože manžel přes týden není doma a nemáme tu nikoho, kdo by mohl pomoci, je vše na mně teď i potom :?

A nemyslela to Jani spíš tak, že by zvážila dojíždění z domů do města k rodičům, kde bys dala malou do školky a šla do práce a pak jeli spolu zase domů? 40 km není zas taková dálka…Takhle by mohli s vyzvedáváním pomoci rodiče, a dcera by mohla být chvíli než skončíš v práci u nich (když je to možné).

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65056 příspěvků 10.11.14 16:13

@evill Jojo, přesně tak jsem to myslela, taky mi 40 km nepřijde až zas tolik. A případně u nich třeba občas přespat.

LenaNell
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 10.11.14 18:51

@evill To asi ano, ale nemám auto, to má manžel v práci. na druhé nemáme a dopravními prostředky to je nereálné.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65056 příspěvků 10.11.14 18:58

@LenaNell Tak koupit auto v dnešní době zas není tak vysoká investice, to se s rozumným platem vyplatí tak během 3 měsíců.

LenaNell
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 10.11.14 19:30

@j.a.n.i1 Jo to tvrdím manželovi taky, ale on nechce, jak říká, živit dvě auta. A je fakt, že zatím si to fakt nemůžeme dovolit. nehledě na to, že by se dost projezdilo. Možná až začnu něco vydělávat, tak se časem na něco zmůžeme a bude to lepší. Ale možná to bude znít jako vymluva, ale měli jsme autonehodu a od té doby se mi za volat sedá dost těžko. Stres, úkost a nervy asi mi to ani nestojí za to. Jsem spíše sváteční řidič. Každý říka, že je potřeba si spíš za ten volant sednout, ale jsem zbrklá nevyrovnaná řidička a každý den jezdit a bát se, že nedojedu a ještě s dcerou vzadu. Na to nemám :(

neila
Extra třída :D 11659 příspěvků 10.11.14 19:38

@janicka V stehovani problem nevidim, deti by to urcite zvladly :nevim: problem vidim v tom duvodu 8o

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tomáš Plekanec okomentoval výsledek soudu: Hra na kanadskou rodinu skončila!

Nejcennější vítězství. Přesně tak označil hokejista Tomáš Plekanec rozhodnutí... číst dále >

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >