Stěhování od rodičů a pocit osamění

Anonymní
13.2.21 17:02

Stěhování od rodičů a pocit osamění

Předem se chci omluvit, že téma přidávám anonymně, ale strašně se za své pocity stydím. :oops:
Dnes je to čtrnáct dní, co jsem se odstěhovala od rodičů do svého prvního bytu. A přestože jsem dávno dospělá hrozně se mi stýská. S rodiči i sourozenci mám opravdu velmi blízký vztah a trávili jsme společně veškerý volný čas. S mamkou jsme vařily a povídaly si u kafe. Ségra je zároveň moje nejlepší kamarádka, nejbližší člověk jakého v životě mám. Spolu s ní jsme chodily do kina, sledovaly seriály, jezdily na výlety Moc jsme si rozuměly. Máme ještě psa, po kterém se mi stýská ze všeho nejvíc. Vlastně se mi stýská úplně po všem. Mám je všechny strašně ráda a moc mi teď chybí. Bydlím sama asi jen dva kilometry od rodičů, takže u nich mohu být kdykoliv, ale je mi to takové hloupé. :,( Přitom mám pocit, že přicházím se mi nějak vzdalují.
Když k nim přijdu cítím se jako kdybych byla na jen návštěvě. Takže se necítím dobře ve svém bytě ani u rodičů. Vše je takové cizí. Je mi strašně smutno.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3343
13.2.21 17:06

Kolik ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 17:09
@Serpentini píše:
Kolik ti je?

26 :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
1661
13.2.21 17:15

Holka já bydlím. Sama od 20 let 🙂nemusela sem od rodiču pryc, jsou super. Ale zjistíš za chvíli že není nad svoje soukromí a svůj klidecek 🙂takže nesmutni je to jen o zvyk 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 17:21
@Anonymní píše:
26 :oops:

Já se stěhovala ve 20 k přítelovi. Taky mi bylo ze začátku smutno a to jsem si vzala psa sebou. Teď je to dva roky, když jede manžel pryč tak jsem tam i přes noc, ale par dni stačí. Ve finale jsem ráda, že mám svůj klid a nikdo mi do ničeho nekecá.

• Citovat
  • Nahlásit
192
13.2.21 17:22

Jestli jsi zvyklá na větší rodinu a ješte psa, cítíš se osaměle už jen proto, že být sama v bytě pro tebe není běžné. Kolik ti je? Studuješ? Pracuješ? Jaké máš záliby? Máš už byt úplně zařízený nebo ještě ne? Zkus se ze začátku soustředit na to, abys měla doma co dělat ve volném čase. Abys neseděla a nepřemýšlela, že jsi sama. Klidně se něco nového učit. Možná jsi extrovert a delší samota ti úplně dobře nebude dělat nikdy, ale tvůj byt, to je tvoje království, tam si můžeš dělat co chceš a tenhle pocit má tady něco do sebe. A neboj se, doma tě mají pořad stejně rádi, to se nezmění. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
13.2.21 17:36

Tenhle pocit znám. Měla jsem to tak, když jsem se v 18 stěhovala z donucení. Bylo to ve spolubydlení, nic nebylo mé, spala jsem na zemi.. Pořád jsem byla nervózní, nezvykla si. Bylo to jak za trest. Pak jsem se vrátila domů a když jsem se ve dvaceti stěhovala znovu, tentokrát do malého bytu, už to bylo úplně jiné a nestýskalo se mi vůbec. Dokonce jsem začala i prvně v životě klidně spát. Zkus se ponořit do zařizování, tvoření, zútulňování, kup si pár kytek, svíčky, víno, pak pozvi všechny na návštěvu, upeč koláč.. Ono se to stabilizuje, jde hodně o zvyk. Ale je pravda, že někdo třeba není sám šťastný nikdy. Mamce často volej, bude mít radost. Držím ti palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 17:36
@lombrico píše:
Jestli jsi zvyklá na větší rodinu a ješte psa, cítíš se osaměle už jen proto, že být sama v bytě pro tebe není běžné. Kolik ti je? Studuješ? Pracuješ? Jaké máš záliby? Máš už byt úplně zařízený nebo ještě ne? Zkus se ze začátku soustředit na to, abys měla doma co dělat ve volném čase. Abys neseděla a nepřemýšlela, že jsi sama. Klidně se něco nového učit. Možná jsi extrovert a delší samota ti úplně dobře nebude dělat nikdy, ale tvůj byt, to je tvoje království, tam si můžeš dělat co chceš a tenhle pocit má tady něco do sebe. A neboj se, doma tě mají pořad stejně rádi, to se nezmění. :hug:
@lombrico píše:
Jestli jsi zvyklá na větší rodinu a ješte psa, cítíš se osaměle už jen proto, že být sama v bytě pro tebe není běžné. Kolik ti je? Studuješ? Pracuješ? Jaké máš záliby? Máš už byt úplně zařízený nebo ještě ne? Zkus se ze začátku soustředit na to, abys měla doma co dělat ve volném čase. Abys neseděla a nepřemýšlela, že jsi sama. Klidně se něco nového učit. Možná jsi extrovert a delší samota ti úplně dobře nebude dělat nikdy, ale tvůj byt, to je tvoje království, tam si můžeš dělat co chceš a tenhle pocit má tady něco do sebe. A neboj se, doma tě mají pořad stejně rádi, to se nezmění. :hug:

Moc děkuji za povzbuzení. :hug:
Pracuji. Byt je zatím jen „nouzově“ zařízený. Snažím se zabavit. Uklízím, čtu, ale pak to na mě takto padne. Třeba si vařím kafe a najednou si vzpomenu na to, že doma touto dobou také asi vaří kávu a sedí spolu všichni u stolu jako rodina a už mám zase slzy na krajíčku…

• Citovat
  • Nahlásit
4501
13.2.21 18:14
@Anonymní píše:
Moc děkuji za povzbuzení. :hug:
Pracuji. Byt je zatím jen „nouzově“ zařízený. Snažím se zabavit. Uklízím, čtu, ale pak to na mě takto padne. Třeba si vařím kafe a najednou si vzpomenu na to, že doma touto dobou také asi vaří kávu a sedí spolu všichni u stolu jako rodina a už mám zase slzy na krajíčku…

A proč jsi se teda stěhovala, když nejsi ochotná přestřihnout pupeční šňůru? Spousta rodin žije pohromadě celý život. Měla jsi zůstat u rodičů, když nejsi schopná samostatného života. Přece ses nestěhovala, abys bulela nad kafem, který nepiješ s mámou. Já chápu, že se ti stejská, ale přece se nechceš vrátit do dětského pokojíčku, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 18:17
@Čičorečka píše:
A proč jsi se teda stěhovala, když nejsi ochotná přestřihnout pupeční šňůru? Spousta rodin žije pohromadě celý život. Měla jsi zůstat u rodičů, když nejsi schopná samostatného života. Přece ses nestěhovala, abys bulela nad kafem, který nepiješ s mámou. Já chápu, že se ti stejská, ale přece se nechceš vrátit do dětského pokojíčku, ne?

Hlavně jsem sem vůbec neměla psát. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1805
13.2.21 18:51
@Anonymní píše:
Hlavně jsem sem vůbec neměla psát. :zed:

Jestli to tu trochu znáš, s podobnými reakcemi si měla počítat, objeví se, bohužel, v každé diskuzi.. ;) :pocitac:
Ale neboj, brzy zjistíš, že mít pro sebe víc prostoru a soukromí je velkou výhodou.. 8)
Tak zkus pozvat ségru na přespání, mrknete na film, poradí ti třeba se zařízením interiéru..? :think: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2156
13.2.21 19:00

Jeee to je úplně normální… Já jsem to měla stejně a to jsem se stěhovala v 23 a neboj, přejde to… Myslím, že prostě trvá než se ta „pupeční šňůra“ přestřihne ;) ;)

Bylo by fajn, kdyby ses mohla svěřit třeba kamarádce. Ono vymluvit se z toho taky může pomoct. Spíš je to i tím, že ti chybí ten „pokec“. Tak si musíš najít jiné osoby na povídání. Kamarádku, kamaráda, sousedku,… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
13.2.21 19:14

Ja se stehovala v 19 a taky mi bylo strasne smutno, jezdila jsem za rodinou velmi casto. Zvykla jsem si az postupne, az jsem mela samostatny byt namisto spolubydleni, tak to bylo lepsi. To neni o nejakem pejorativnim primeru „nechces prestrihnout pupecni šňůru“. Kazdy jsme jiny, moje kamaradka to mela stejne, meli velky dum a vzdy tam zily treba tri az ctyri generace pospolu, dost se trapila, kdyz se odstehovala. A je to normalni inteligentni dospela zenska, zodpovedna, urcite se nejedna o touhu po mamahotelu, ale nekteri lidu jsou dost fixovani na rodinu. Vzdyt je to normalni, po staleti zili lidi ve spolecenstvich, jsme socialni tvorove. ;) Ja si myslim, ze casem si zvyknes na svuj klidek, pak si najdes chlapa (nebo uz mas), zalozite vlastni rodinu a budes fixovana pak na ni. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3546
13.2.21 19:37

Stěhovala jsem se ve 21, rozhodne jsem takové pocity neměla a to jsem se stěhovala z normální rodiny. Ale zase k chlapovi. To spis máma bulela, protože jsem tam třeba za cely týdne nepřišla - škola, práce, domácnost… no nějak jsme to pak vybalancovali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2821
13.2.21 20:45

Neboj :hug: všechno bude v pohodě. Časem si zvykneš a budeš ráda za svůj klid.
Mně se taky stýskalo a to jsem se stěhovala za přítelem, takže jsem ani nebydlela sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat