Stěhování po zápise do 1. třídy

8578
30.8.20 19:43

Stěhování po zápise do 1. třídy

Ahoj, osvětlete mi prosím, jak to funguje, pokud se dítě stěhuje po zápise do 1. třídy. Má obec nového bydliště povinnost umístit dítě do některé ZŠ? Nebo je to na rozhodnutí ředitele konkrétní ZŠ? Řeší se to žádostí o přestup, i když ještě nebyl zahájen školní rok nebo jak to funguje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.8.20 19:50

Zajdes do skoly v miste noveho bydliště s papirem od zapisu, ze dite je prijato a nechas ho zapsat do nove skoly. Ja to tak měla a zadny problem nebyl

• Citovat
  • Nahlásit
7291
30.8.20 19:59

Já se byla někdy v půlce srpna v nový škole zeptat, jestli mi dítě vezmou (kdyby ne, nestěhovala bych se). Vzali, tak jsem snad jenom v minulý škole nahlásila, že děti (prvňačka a třeťačka) nenastoupěj, že se stěhujem. Byla to taková fofr akce. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23102
30.8.20 20:01
@Lendeš píše:
Ahoj, osvětlete mi prosím, jak to funguje, pokud se dítě stěhuje po zápise do 1. třídy. Má obec nového bydliště povinnost umístit dítě do některé ZŠ? Nebo je to na rozhodnutí ředitele konkrétní ZŠ? Řeší se to žádostí o přestup, i když ještě nebyl zahájen školní rok nebo jak to funguje?

Povinnost nemá. Zajdeš do zvolené školy a pokud má volnou kapacitu, dítě přijme. Jen tiše doufám, že se to netýká letošního školního roku. Není nic smutnějšího, než když rodiče přivedou prvňáčka do školy 1. září nic netušící učitelce, která má připravené dárečky na počet dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4318
30.8.20 20:02

Já si teda nedovedu představit stěhování tak narychlo, jakože od zápisu do začátku roku je to asi 4 nebo 5 měsíců a že bychom se za tu dobu rozhodla ještě všechno zařídili, vypapirovali, fyzicky odstěhovali… každopádně pokid je v nové škole místo, neměl by to být problém. Kdyby to byla nějaká výběrová nebo hodně žádaná škola, kam je problém se dostat i v řádném termínu, dítě klidně vzít nemusí. Jak to budete mit s trvalým pobytem? Budete ho mít v novém místě už od září? To by taky dost pomohlo, kdybyste to sli vyřizovat už s TP v místě školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12662
30.8.20 20:12

Urcite kontaktuj novou spadovou skolu co nejdriv. Zrovna predevcirem mi rikala znama (ucitelka) ze takovou prekerku maji, stehovani narychlo ( @chaela Nikdy nevis, co se stane, muze zena utikat pred domacim nasilim, nebo prijit o manzela a prestehovat se k rodicum, nebo nekdo o nekoho nahle pecovat…zivot umi byt zamotany) a dite nema kam nastoupit. V pripade problemu kontaktovat prislusny urad, nam ted pomahali hledat misto ve skolce pro predskolaka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
30.8.20 20:20

@hanka.br. zkusenejsi ucitelka ma vzdy rezervu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4318
30.8.20 20:20

@beruska9 jasně, já jsme to nemyslela nijak zle, takové situace většinou člověk nepodstupuje dobrovolně a rozhodně jsem nechtěla rýpat. Jen si to proste neumím představit. My se budeme stehovat za rok v létě, teď začínáme s rekonstrukcí, dám si tam TP ještě před zápisem a všechno bude hezky bez stresu. Teda doufám. Skolaka mi vezmou určitě, ale školky se trosku bojim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8578
30.8.20 20:22

Díky. Ptám se hypoteticky, abychom věděli jak to funguje a případně stěhování plánovali i podle toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
30.8.20 20:22

@Lendeš jak uz bylo napsano vyse, treba zanest potvrzeni o zapisu na novou skolu, dobry je predem zatelefonovat ;) Trvale bydliste se uz moc neresi, spousta lidi bydli v najmech a maji bydliste jinde, u nas se nikdo na nic neptal… hodne stesti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23102
30.8.20 20:25
@kouck174 píše:
@hanka.br. zkusenejsi ucitelka ma vzdy rezervu ;)

Klíčenku se jménem například? Asi sotva. Pomůcky se také nakupují na počet. Je to prostě vždycky naprosto zbytečná nepříjemnost tohle odkládat na tu nejposlednější chvíli- samozřejmě pro dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6732
30.8.20 20:26
@hanka.br. píše:
Povinnost nemá. Zajdeš do zvolené školy a pokud má volnou kapacitu, dítě přijme. Jen tiše doufám, že se to netýká letošního školního roku. Není nic smutnějšího, než když rodiče přivedou prvňáčka do školy 1. září nic netušící učitelce, která má připravené dárečky na počet dětí.

Naše paní učitelka měla 1. září jednu sadu „dárků“ navíc kdyby náhodou dorazil někdo nečekaně :kytka:
Ale my jsme obvod kde je dost dětí jejichž rodiče docházku neřeší, natož zápis a dítě dojde do školy až sociálka zakročí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1782
30.8.20 20:50
@hanka.br. píše:
Povinnost nemá. Zajdeš do zvolené školy a pokud má volnou kapacitu, dítě přijme. Jen tiše doufám, že se to netýká letošního školního roku. Není nic smutnějšího, než když rodiče přivedou prvňáčka do školy 1. září nic netušící učitelce, která má připravené dárečky na počet dětí.

Tak člověk se nestěhuje z plezíru. A do školy by dítě přece šlo jen pokud by bylo přijaté. Pokud není komunikace mezi ředitelem a učiteli, tak „chybějící“ dárek je pak v takové škole/třídě to nejmenší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22984
30.8.20 21:00
@kouck174 píše:
@hanka.br. zkusenejsi ucitelka ma vzdy rezervu ;)

U nás děcka dostanou něco jako přivítací diplom se jménem každého toho dítka. To by asi těžko měli. Navíc už vidím, jak učitelka někam běží dělat balíček, když už je s těmi dětmi a rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60507
30.8.20 21:04

@Lendeš zajdi do spádové školy, přihlas dítě.. Je povinnost ho vzít k místě tp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu