Stěhování s dítětem do jiného města

Anonymní
20.1.20 18:06

Stěhování s dítětem do jiného města

Anonymní
dnes v 17:55

Dobrý večer,
Chci se zeptat, máme s expartnerem roční dítě, rozešli jsme se už těsně před porodem. Důvodys nebudu rozepisovat. Na malou jsem prakticky pořád sama, on za ní jezdí za celý měsíc tak na pár hodin( např. přijede za ní v sobotu a vezme jí na procházku, pak si s ní hraje, po 4 hodinách odjíždí) Přijde mi, že si to plní jako nějakou svoji povinnost, nebuduje s ní žádný vztah. Nyní jsem si našla přítele asi 200 km daleko, zatím jsme spolu krátce ale kdyby se to mělo nadále vyvíjet, plánovala bych stěhování za ním. Má tam dítě ve střídavce a své bydlení, mě zde nic nedrží. Jen nevím co ex na to. Ještě jsem se ho neptala, ale z jeho chování mi přijde, že by mu to bylo nějak jedno. Max. jednou za měsíc by za ní třeba jezdil.
Můj dotaz je, pokud by se vídali takto minimálně nebo vůbec mám nárok na plné alimenty Tj. na dítě a ještě celý rok i na mě? Po 2.roce dítěte jen na dítě. Kdyby měl zájem si brát dítě a trávit s ním čas, přistupovala bych k tomu jinak ale když vidím jak ho to spíš obtěžuje, příjde mi, že by to bylo řešení. Nový přítel je rodinný typ a má dítě ve výhradní péči. Prosím anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

57
20.1.20 18:30

Narok na alimenty mas i kdyz se otec s diteme vubec nevidi. Narok zanika az dobou kdy je schopno dite se samo zivit.

Ke stehovani, ty sama se odstehovat muzes kdykoli kamkoli. Pokud ma ale dite zapsaneho otce v RL, tak k prestehovani potrebujes jeho souhlas. Pokud ho nemas, a prestehujes, pak porusujes svoji rodicovskou odpovednost. Nebo muzes pozadat soud o nahrazeni souhlasu s prestehovanim. Pokud by otec souhlasil a upravil se mu styk, tak caste a dlouhe cesty by se mely odrazit ve vysi vyzivneho a melo by byt stanoveno nizsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9125
20.1.20 18:31

X

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2397
20.1.20 18:33

Naprosto nepochopitelné, jeden vztah takhle oba pohnojíte, trpí tím akorát to dítě a pak si najdeš chlapa a hned uvažuješ že by ses stěhovala… proboha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2808
20.1.20 18:35
@Anonymní píše:
Anonymní
dnes v 17:55Dobrý večer,
Chci se zeptat, máme s expartnerem roční dítě, rozešli jsme se už těsně před porodem. Důvodys nebudu rozepisovat. Na malou jsem prakticky pořád sama, on za ní jezdí za celý měsíc tak na pár hodin( např. přijede za ní v sobotu a vezme jí na procházku, pak si s ní hraje, po 4 hodinách odjíždí) Přijde mi, že si to plní jako nějakou svoji povinnost, nebuduje s ní žádný vztah. Nyní jsem si našla přítele asi 200 km daleko, zatím jsme spolu krátce ale kdyby se to mělo nadále vyvíjet, plánovala bych stěhování za ním. Má tam dítě ve střídavce a své bydlení, mě zde nic nedrží. Jen nevím co ex na to. Ještě jsem se ho neptala, ale z jeho chování mi přijde, že by mu to bylo nějak jedno. Max. jednou za měsíc by za ní třeba jezdil.
Můj dotaz je, pokud by se vídali takto minimálně nebo vůbec mám nárok na plné alimenty Tj. na dítě a ještě celý rok i na mě? Po 2.roce dítěte jen na dítě. Kdyby měl zájem si brát dítě a trávit s ním čas, přistupovala bych k tomu jinak ale když vidím jak ho to spíš obtěžuje, příjde mi, že by to bylo řešení. Nový přítel je rodinný typ a má dítě ve výhradní péči. Prosím anonym.

Na výživné nárok máš. Ale odstěhováním 200 km daleko mu ztížíš návštěvy dítěte a musíš si vyžádat jeho souhlas. Bude mít nárok na kompenzaci, abys mu buď dceru vozila nebo mu přispívala na cestu. Případně soud může dojíždění zohlednit a snížit výživné. Máš roční dítě a přemýšlíš, že se s ním v brzké době odstěhuješ k někomu, koho znáš krátce? Nebo si tam hodláš najít byt a toto chlápka budeš rok dva poznávat? V jednom odstavci píšeš, že má střídavou péči, ve druhém ji má výhradní… Jste spolu krátce, ale ty už víš, že je rodinný typ? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8209
20.1.20 18:39

Na alimenty nárok máš, atˇse dítě s otcem vídá, nebo ne. Stěhování bez jeho souhlasu takhle daleko projít nemusí, každopádně mu o tom řekni, atˇnení zbytečný problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 18:41
@Kaileee píše:
Naprosto nepochopitelné, jeden vztah takhle oba pohnojíte, trpí tím akorát to dítě a pak si najdeš chlapa a hned uvažuješ že by ses stěhovala… proboha

Pro mě nepochopitelný takový názor. Nebudu tu rozvádět dlouze proč náš vztah ztroskotal, prostě to s ním nejde, tečka. Uznávám moje chyba, nepoznala jsem to zavčasu. A teď, i když mi není ani 30 mám zůstat sama nebo jako co? Proč bych neuvažovala že se přestěhuji za přítelem? Nic mě zde nedrží a jsem na MD. Dítě momentálně jen trpí tím, že vidí otcovy věčné odchody, je s ní pár hodin a pak odejde a malá pláče, vůbec ho to nezajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
2397
20.1.20 18:43
@Anonymní píše:
Pro mě nepochopitelný takový názor. Nebudu tu rozvádět dlouze proč náš vztah ztroskotal, prostě to s ním nejde, tečka. Uznávám moje chyba, nepoznala jsem to zavčasu. A teď, i když mi není ani 30 mám zůstat sama nebo jako co? Proč bych neuvažovala že se přestěhuji za přítelem? Nic mě zde nedrží a jsem na MD. Dítě momentálně jen trpí tím, že vidí otcovy věčné odchody, je s ní pár hodin a pak odejde a malá pláče, vůbec ho to nezajímá.

znáš ho pět minut a už se za ním chceš stěhovat… já to nechápu jste některé nepoučitelné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2808
20.1.20 18:45
@Anonymní píše:

V prvé řadě bys člověka, se kterým chceš žít, měla pořádně poznat. Ne se stěhovat v nějakém pominutí mysli k někomu, s kým jsi strávila pár dnů. To si může dovolit bezdětná žena, ne máma dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 18:46
@Anonymní píše:

Zakladatelko, @Kaileee to napsala tvrde, ale neco si z toho muzes vzit. Jsi s nim kratce, mas rocni dite a uz resis stehovani? Dej tomu jeste rok a uvidis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 18:48
@elpiska píše:
Na výživné nárok máš. Ale odstěhováním 200 km daleko mu ztížíš návštěvy dítěte a musíš si vyžádat jeho souhlas. Bude mít nárok na kompenzaci, abys mu buď dceru vozila nebo mu přispívala na cestu. Případně soud může dojíždění zohlednit a snížit výživné. Máš roční dítě a přemýšlíš, že se s ním v brzké době odstěhuješ k někomu, koho znáš krátce? Nebo si tam hodláš najít byt a toto chlápka budeš rok dva poznávat? V jednom odstavci píšeš, že má střídavou péči, ve druhém ji má výhradní… Jste spolu krátce, ale ty už víš, že je rodinný typ? :think:

Nerozepisuju detaily, protože by to byl odstavec že by to nikdo nechtěl číst. Znám ho delší dobu, jen jako pár jsme spolu krátce. Je rodinný typ, protože vidím jak se stará o dceru a tráví s ní veškerý volný čas. Má výhradní péči ale každý druhý víkend plus každou středu dceru má jeho bývalá, tak jsem napsala střídavka. I po 5 letech nemusíš člověka poznat-viz můj expartner až po otěhotnění obrátil. A ze strachu, že každý ze začátku působí jinak přece nezanevřu na partnerství. Teď je brzy samozřejmě, vídáme se jak to jde a stále se poznáváme, ale třeba za rok už to aktuální bude, přemýšlím nad možnostmi.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.1.20 18:50
@elpiska píše:
V prvé řadě bys člověka, se kterým chceš žít, měla pořádně poznat. Ne se stěhovat v nějakém pominutí mysli k někomu, s kým jsi strávila pár dnů. To si může dovolit bezdětná žena, ne máma dítěte.

Souhlasím :D

• Nahlásit
  • Citovat
20.1.20 19:08
@Anonymní píše:
Nerozepisuju detaily, protože by to byl odstavec že by to nikdo nechtěl číst. Znám ho delší dobu, jen jako pár jsme spolu krátce. Je rodinný typ, protože vidím jak se stará o dceru a tráví s ní veškerý volný čas. Má výhradní péči ale každý druhý víkend plus každou středu dceru má jeho bývalá, tak jsem napsala střídavka. I po 5 letech nemusíš člověka poznat-viz můj expartner až po otěhotnění obrátil. A ze strachu, že každý ze začátku působí jinak přece nezanevřu na partnerství. Teď je brzy samozřejmě, vídáme se jak to jde a stále se poznáváme, ale třeba za rok už to aktuální bude, přemýšlím nad možnostmi.

Nikdo Tě nenutí zanevřít na partnerství, ale uvědom si, že když odvezeš otci dítě tak daleko, může se začít bránit.
Budeš mu dceru vozit a jezdit si pro ní? To, že Ty si myslíš, že jemu (otci) to vadit nebude, tak se možná dost pleteš. Nedivila bych se, kdyby se zapřel a znemožnil Ti přestěhování dítěte. Nebo mu ochotně necháš dceru a odstěhuješ se sama za svou nejistou láskou? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50239
21.1.20 20:19
@Anonymní píše:

jak se vubec podari dvema detnym lidem, ktere deli vzdalenost 200 km vybudovat tak kvalitni vztah, ze by ses za nim prestehovala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama