Stěhování se za partnerem přes celou republiku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 07:25
Stehovani se za partnerem pres celou republiku

Pekny den damy,
trapi me jedna vec, a tak bych se tu o problemu chtela vypsat a precist si Vase reakce.
Mam skveleho pritele a male miminko, kteremu je par tydnu. Je to vsechno krasny, ale…
S pritelem jsme dva roky. Seznamili jsme se na kurzu v praci, kde jsme spolu stravili tri mesice. Pote jsme kazdy odjeli za praci, kde nas od sebe delilo spoustu kilometru. Pritelovo rodne mesto a jeho rodina je od meho bydliste 350 km a nez jsme se poznali, tak z prace domu jezdil pouze na vikendy. Mel to take daleko. Pote, co jsme spolu zacali chodit, se prestehoval ke mne a do prace dojizdel porad velkou dalku, ale tim odpadla moznost vracet se pravidelne za rodinou a prateli do sveho rodneho mesta. Takze jsme tam jezdili spolu, ale i obcas on sam, kdyz jsme meli delsi pracovni volno, tak tam jel nekolikrat i na cely tyden sam a rikal, ze mu to tak staci a ze se vzdycky pak uz tesi za mnou. A ze kamaradi uz stejne nemaji tolik casu se vidat, ze kazdy ma svuj zivot a ze i kdyby tam bydlel, tak se vidaji poskrovnu.
Posledni dobou zacal tady u nas na vsechno nadavat. Jaka je to tady dira. Jsou tu hrozne silnice, zadna priroda, divny lidi. A ze tu nemame zadny kamarady a on, ze se tu nudi. A zacal s tim, ze kdybychom bydleli tam odkud pochazi, ze tam bychom se nenudili. Ze tam ma spoustu kamaradu, rodinu…
Mne osobne se u nich taky libi a klidne bych tam hned sla, ale mam tu rodinu a vsichni jsme si hodne blizci a hodne se vidame. Mym rodicum je pres padesat a maji veliky dum a pozemek, o ktery se pozdeji nebudou moc starat sami a budou potrebovat pomahat i s peci o sebe. Bydli take ve vesnici, kde je to samy neprizpusobivy a bala bych se je tam nechat samotne, aniz bych to mohla obcas zkontrolovat, kdyz budu 350 km daleko. Hlavne se v blizke rodine objevila vazna nemoc a vsichni se ted snazime byt si oporou, protoze je to vazne tezky a ted pro celou rodinu je velkou radosti a odreagovanim ze se narodilo prvni dite do rodiny a vsichni si to hrozne uzivaji a ja bych jim ho sebrala a videli by ho parkrat do roka. To proste nedokazu. Zaroven je mi strasne lito, ze tu pritel neni stastny a chtel by domu… ale moc o tom nemluvi. Ma tu dite a to ho tu drzi.
Nevim, jak se zachovat, az prijde do tuheho a on se rozhodne, ze chce jit opravdu domu. Jestli pujdu s nim a nebo tu zustanu a jako rodina se rozdelime. Navic jsme porad resili, jestli se vzit. Ja chtela a on ne. A asi muze byt i duvodem i to, ze tu vlastne nechce zustat a neni si jisty tim, co bude a kde vlastne bude zit.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
malone.v
Kecalka 370 příspěvků 05.01.19 07:30

Já jsem taky za přítelem šla na druhou stranu republiky, ale měla jsem to jednodušší než ty, protože s rodiči moc nevycházím a už předtím jsem se několikrát stěhovala, takže jsem nikde neměla nějaké moc velké vazby (kamarádi a tak-jsem spíš samotář). Ale zrovna bydlím na místě, kde vůbec nic není :-D ale vyhovuje mi tu alespoň les na procházky. Já si myslím, že zvyknout se dá všude, ale nevím, jak by ses pak mohla o ty rodiče postarat. Nikoho jiného v rodině nemáš kdo by to pak mohl vzít za tebe a rodičům pomoci?

Aduš8
Závislačka 3034 příspěvků 05.01.19 07:31

Jestli dobře chápu, je to otec tvého dítěte, vztah je fungující a nemůžete se domluvit na tom, kde žít. On svůj ústupek udělal, zkusil to a je nešťastný. Já jsem s rodinou taky v úzkém kontaktu, bydlím v zahraničí a v dnešní době není problém být v kontaktu denně. Samozřejmě ne osobním, ale moje dítě a můj muž jsou pro mě prioritou. Chápu, že máš strach o rodiče, ale přemýšlet nad tím, že se jednou nebudou moci postarat o velký dům je myslím úplně mimo. Za tu dobu se může stát tolik věcí :nevim: tvoji rodiče jsou ještě mladí a tvoji pomoc nemusí potřebovat dalších 20 let. Raději kvůli nim vezmeš dítěti tátu?

lucenka
Vesmírná mluvilka 33745 příspěvků 05.01.19 07:37

Nestěhovala bych se tak daleko. Pokud vám to spolu nevyjde, tak se už těžko přestěhuješ zpátky za rodinou.

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 8997 příspěvků 05.01.19 07:39

Jestli se stěhovat nechceš, tak se nestehuj. Já už bych nikdy neobětovala pro chlapa místo, kde žiju a kde jsem šťastná. Dům tvých rodičů bych neřešila, to si budou muset rozseknout oni sami, možnosti určitě jsou. Spíš jde o to, že je opravdu uvidíš párkrát do roka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 07:40

@malone.v

Mam sestru, ale ta lita porad nekde po svete, a tak se citim zodpovedna ja. Kdyby bylo u nas vsechno v poradku, tak bych do toho sla. Jenze rodice se ted staraji o meho dalsiho sourozence a je to docela tezka situace a spatne to snaseji, tak proto si neumim predstavit je tu nechat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 07:45

@Aduš8
Prave, to je taky sobecky. Mela bych mit jako prioritu svoji soucasnou rodinu. A snazit se, abychom jako rodina zustali spolu. Ale zaroven je tezky opustit rodinu tu. Taky bych jim hodne ublizila. Jedno dite jim vazne onemocnelo, dalsi lita po svete a ja bych taky odjela

Micaella22
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 05.01.19 07:45

Ja bych si nasla neco uprostred tech 2 rodin. Za chvili te to u nich bude stvat stejne, jako jeho u vas. Ze rodicea maji velky dum - no tak az nebudou moct, tak to prodaji a najdou si menci s malym pozemkem, nebo byt… nesla bych na druhy konec, kde budes sama protoze nikoho neznas, lepsi zacit od nuly ve meste, at ste na tom oba stejne.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1780 příspěvků 05.01.19 07:45

Ja bych nesla. Dva roky jsem bydlela 60km od rodiny, na vikendy jezdila domu a bylo to hrozny. Zrovna jsme taky jako rodina nemeli dobre obdobi, vazne nemoci a umrti behem par tydnu a ja nemohla byt mamce oporou. Mame taky velky dum a o rodice se budu starat taky ja, kdyby pozdeji potrebovali. Pro me to byl tehdy jeden z duvodu k rozchodu. Ale nemeli jsme dite.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.19 07:48

@Micaella22
Tuhle variantu jsem navrhla, ale to on zamitnul s tim, ze bychom tam nemeli vubec nikoho. Takze to nechtel

Russet
Extra třída :D 13291 příspěvků 05.01.19 07:49
@Anonymní píše:
Pekny den damy,
trapi me jedna vec, a tak bych se tu o problemu chtela vypsat a precist si Vase reakce.
Mam skveleho pritele a male miminko, kteremu je par tydnu. Je to vsechno krasny, ale…
S pritelem jsme dva roky. Seznamili jsme se na kurzu v praci, kde jsme spolu stravili tri mesice. Pote jsme kazdy odjeli za praci, kde nas od sebe delilo spoustu kilometru. Pritelovo rodne mesto a jeho rodina je od meho bydliste 350 km a nez jsme se poznali, tak z prace domu jezdil pouze na vikendy. Mel to take daleko. Pote, co jsme spolu zacali chodit, se prestehoval ke mne a do prace dojizdel porad velkou dalku, ale tim odpadla moznost vracet se pravidelne za rodinou a prateli do sveho rodneho mesta. Takze jsme tam jezdili spolu, ale i obcas on sam, kdyz jsme meli delsi pracovni volno, tak tam jel nekolikrat i na cely tyden sam a rikal, ze mu to tak staci a ze se vzdycky pak uz tesi za mnou. A ze kamaradi uz stejne nemaji tolik casu se vidat, ze kazdy ma svuj zivot a ze i kdyby tam bydlel, tak se vidaji poskrovnu.
Posledni dobou zacal tady u nas na vsechno nadavat. Jaka je to tady dira. Jsou tu hrozne silnice, zadna priroda, divny lidi. A ze tu nemame zadny kamarady a on, ze se tu nudi. A zacal s tim, ze kdybychom bydleli tam odkud pochazi, ze tam bychom se nenudili. Ze tam ma spoustu kamaradu, rodinu…
Mne osobne se u nich taky libi a klidne bych tam hned sla, ale mam tu rodinu a vsichni jsme si hodne blizci a hodne se vidame. Mym rodicum je pres padesat a maji veliky dum a pozemek, o ktery se pozdeji nebudou moc starat sami a budou potrebovat pomahat i s peci o sebe. Bydli take ve vesnici, kde je to samy neprizpusobivy a bala bych se je tam nechat samotne, aniz bych to mohla obcas zkontrolovat, kdyz budu 350 km daleko. Hlavne se v blizke rodine objevila vazna nemoc a vsichni se ted snazime byt si oporou, protoze je to vazne tezky a ted pro celou rodinu je velkou radosti a odreagovanim ze se narodilo prvni dite do rodiny a vsichni si to hrozne uzivaji a ja bych jim ho sebrala a videli by ho parkrat do roka. To proste nedokazu. Zaroven je mi strasne lito, ze tu pritel neni stastny a chtel by domu… ale moc o tom nemluvi. Ma tu dite a to ho tu drzi.
Nevim, jak se zachovat, az prijde do tuheho a on se rozhodne, ze chce jit opravdu domu. Jestli pujdu s nim a nebo tu zustanu a jako rodina se rozdelime. Navic jsme porad resili, jestli se vzit. Ja chtela a on ne. A asi muze byt i duvodem i to, ze tu vlastne nechce zustat a neni si jisty tim, co bude a kde vlastne bude zit.

Kdyby bylo tvým rodičům přes sedmdsát, chápala bych tu potřebu být jim blíž. Teď bych se sebrala a šla zkusit žít tam. Možná bych „tlačila“ na nutnost se vzít, pokud mám bydlet někde třeba u jeho rodičů v baráku. Ale ani svatba ti nezaručí, že jen tak neodejde. Jestli žijete někde v severních Čechách nebo Ostravě, utekla bych hned. A přes různé technické vymoženosti se můžeš s příbuznými vidět a slyšet denně. I s tím nemocným.

Příspěvek upraven 05.01.19 v 07:54

cecetka
Echt Kelišová 7655 příspěvků 05.01.19 07:53

Ja bych to zkusila. Ted jsi na materske, takze nemusis resit zmenu zamestnani. Muzes to vzit jako zkousku opravdu spolecneho ziti, protoze dosud jste spolu vlastne trvale nezili. A kdyby to neklaplo a byla jsi nestastna, za rodici se vzdycky prece muzes vratit. Anebo zjistit, ze se ti jinde zije lepe.
Vek tvych rodicu je nizky. Pokud nejsou nemocni, nepotrebuji te kazdy den. Asi bys mela sama odstrihnout svou pupecni snuru a zacit zit svuj zivot.

Russet
Extra třída :D 13291 příspěvků 05.01.19 07:53
@Anonymní píše:
@malone.vMam sestru, ale ta lita porad nekde po svete, a tak se citim zodpovedna ja. Kdyby bylo u nas vsechno v poradku, tak bych do toho sla. Jenze rodice se ted staraji o meho dalsiho sourozence a je to docela tezka situace a spatne to snaseji, tak proto si neumim predstavit je tu nechat.

Ale ty nejsi povinná se doma „zahrabat“ jen proto, že rodiče mají dalšího sourozence. Brala bych jako prioritu svůj vztah a svou rodinu. Sice jste měli situaci kolem bydlení vyřešit před závazky, ale to asi mladému pánovi silnice ještě nevadily 8o

lucenka
Vesmírná mluvilka 33745 příspěvků 05.01.19 07:54
@cecetka píše:
Ja bych to zkusila. Ted jsi na materske, takze nemusis resit zmenu zamestnani. Muzes to vzit jako zkousku opravdu spolecneho ziti, protoze dosud jste spolu vlastne trvale nezili. A kdyby to neklaplo a byla jsi nestastna, za rodici se vzdycky prece muzes vratit. Anebo zjistit, ze se ti jinde zije lepe.
Vek tvych rodicu je nizky. Pokud nejsou nemocni, nepotrebuji te kazdy den. Asi bys mela sama odstrihnout svou pupecni snuru a zacit zit svuj zivot.

Těžko se vrátí, pokud otec dítěte nebude souhlasit se změnou bydliště.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 05.01.19 07:57
@Anonymní píše:
@Micaella22
Tuhle variantu jsem navrhla, ale to on zamitnul s tim, ze bychom tam nemeli vubec nikoho. Takze to nechtel

Takze chce, aby bylo po jeho… docela sobecky:/ ty tam taky nikoho nebudes znat. Je chlap, stejne bude chodit do prace, kamarady si muze udelat ze zacatku mezi kolegama, nemusi hned jak mamanek po 2 letech utikat zpatky domu. S jeho kamarady si pak bude akorat u nich doma vysedavat na pivu a ty s deckem po vecerech cucet do zdi. Jinak to nevidim:(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >