Stěhování v těhotenství - lze dojíždět za dr.?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
23.11.21 17:58

Stěhování v těhotenství - lze dojíždět za dr.?

Od ledna se stěhuji do 200 km vzdáleného města (cca 3 hodiny vlakem). Rodit bych měla v květnu (1. těhotenství). Do porodnice se budu registrovat už do nového města po přestěhování. Řeším, jestli najít novou gynekoložku, nebo jestli zvládnu dojíždět (se současnou gynekoložkou jsem spokojená). Kolik kontrol (v případě, že nebudou komplikace) mě čeká u gynekoložky a kolik v porodnici (poradně?)? Do kdy se chodí k dr. a od kdy už se chodí jen na kontroly do porodnice? A co následná péče po porodu? Jak časté jsou pak kontroly u dr.? Dovedete si představit absolvovat to s dojížděním?
Díky moc za každou osobní zkušenost. Jak je to pro mě poprvé, tak opravdu nevím. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34387
23.11.21 18:02

Neumím si to představit, dcera chodila ke své gynekoložce až do konce. Do porodnice až když měla termín (přenášela). Navíc měla i potíže, takže jela třeba v noci na pohotovost a pak na kontrolu ke své.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
23.11.21 18:16

Ne, neumim si to představit. Také jsem se v půlce těhotenství stěhovala a gynekologa jsem zmněnila. Ke konci těhotenství jsem chodila na kontrolu každých 14 dní, pak po týdnu. Do porodnice mě odeslal až po termínu. Jak bys tam třeba ten poslední měsíc jezdila? Sama 3h vlakem asi ne. Manžel by si pokaždé vzal den volna? To samé po porodu, min na kontrolu po šestinedělí bys jela jak, vezla bys malé s sebou? Kojené novorozeně nemůžeš nechat 7h doma na hlídání. Po druhém porodu jsem měla menší problém a potrebova ke svému gynekologovi týden po porodu. Ne neumim si to představit. Koukla bych na recenze a zkušenosti a vybrala nového v novém bydlišti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27547
23.11.21 18:21

Ke konci se chodí co týden, 3h vlakem bych ve vysokým stupni těhotenství fakt cestovat nechtěla 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1367
23.11.21 18:26

Tak jestli nemáš co jiného na starosti, jako práci, jiné děti apod, tak tam klidně dojížděj, ale zabere ti to celý den kvůli minutové prohlídce u lékaře. Tato nevím, jestli stojí za to. :nevim: Určitě bude nějaký dobrý doktor i v okolí Nového bydliště. Stejně bys tam pak přecházela. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26253
23.11.21 18:27

To si neumím představit. Ja chodím co měsíc, ke konci se chodí častěji (po týdnu az dvou), moje Dr třeba do porodnice nepředává, takže se chodí do konce k ní a do porodnice až rodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11985
23.11.21 18:58

Vlak sice tolik nedrnca, ale pro mě bylo ke konci i 30 min v autě za trest. 3h ve vlaku si neumím predstavit. Hledala bych něco v místě. U nás se ke gynekolozce chodí do 39tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 19:14

Mě předávala doktorka v 36tt do porodnice.. jinak k ní jsem chodila do 30tt po měsíci pak po 14 dnech.
Teď jsme měnila též doktorku kvůli stěhování, jsem v 15tt.. dojíždět 3 hodiny kvůli 10 minutové prohlídce je kravina.. a nikdy nevíš, kdy bude nějaká komplikace.. to samé po porodu.. přeci nepojedeš na kontrolu 3 hodiny s mimcem :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
23.11.21 21:31

Od 1.1.2020 se už nepředává do porodnice, až po termínu. Pojišťovny to tak chtěly… Tak ke konci co tyden ke svému gynekologovi… Většina porodnic dělá předporodní check-in kolem 37.tydne, ale na kontroly se tam už nechodí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3327
23.11.21 22:26

Za gynekologem dojizdim a problem mi to nedela, ALE cestu zpatky mam vzdy aspon dalsi den (spojim s navstevou), nikdy ne na otocku. Ted v druhym tehotenstvi tim vlakem (skoro 4 hodiny + prestup) taham s sebou jeste kocarek, zavazadla a batole. Bez moznosti prespani bych se na to ale vykaslala, protoze dojet treba na osmou… az takovy ranni ptace nejsem. A taky mam standardne probihajici tehotenstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.21 12:18
@VanilkovaMalina píše:
Od 1.1.2020 se už nepředává do porodnice, až po termínu. Pojišťovny to tak chtěly… Tak ke konci co tyden ke svému gynekologovi… Většina porodnic dělá předporodní check-in kolem 37.tydne, ale na kontroly se tam už nechodí…

Tak to asi jak kde? :nevim:
Rodila jsem 8/2020 a po porodnice jsem chodila od 37tt po týdnu.
Kamarádka rodila teď a též chodila od 36tt do poradny do porodnice :nevim:
Jen nesmíš chodit naráz k dr a do porodnice.. některé maminky totiž chodili třeba 3× v týdnu na utz.. a to se sami pojišťovně nelíbí.

Takže pokud jdes naposledy k Dr ve 36tt a do porodnice ve 37tt není to problém.

• Citovat
  • Nahlásit
24.11.21 22:20
@Anonymní píše:
Tak to asi jak kde? :nevim:
Rodila jsem 8/2020 a po porodnice jsem chodila od 37tt po týdnu.
Kamarádka rodila teď a též chodila od 36tt do poradny do porodnice :nevim:
Jen nesmíš chodit naráz k dr a do porodnice.. některé maminky totiž chodili třeba 3× v týdnu na utz.. a to se sami pojišťovně nelíbí.Takže pokud jdes naposledy k Dr ve 36tt a do porodnice ve 37tt není to problém.

Je to možné, ale já v té nemocnici pracuju, takže celkem vím, jak to je a jak s tím dělají pojišťovny problém a nechtějí za tyto vyšetření zaplatit, pak se to strhava z peněz oddělení. Ale samozřejmě když je to rizikové těhotenství, tak tam už je ta indikace jít od 37.týdne do porodnice… Ale nejde ani tak o ultrazvuky, jako o to, že nechtějí proplácet KTG, což se dřív natáčelo co týden… Ale to nechci prosím vyvolat žádnou hádku, já už si nejsem jistá, co jak na internetu vypadá…jen tak nějak osvětlit situaci, že takhle to teď je… A mezi náma - samozřejmě se to dá i trochu obejít, jako všechno :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34387
24.11.21 22:23
@VanilkovaMalina píše:
Je to možné, ale já v té nemocnici pracuju, takže celkem vím, jak to je a jak s tím dělají pojišťovny problém a nechtějí za tyto vyšetření zaplatit, pak se to strhava z peněz oddělení. Ale samozřejmě když je to rizikové těhotenství, tak tam už je ta indikace jít od 37.týdne do porodnice… Ale nejde ani tak o ultrazvuky, jako o to, že nechtějí proplácet KTG, což se dřív natáčelo co týden… Ale to nechci prosím vyvolat žádnou hádku, já už si nejsem jistá, co jak na internetu vypadá…jen tak nějak osvětlit situaci, že takhle to teď je… A mezi náma - samozřejmě se to dá i trochu obejít, jako všechno :)

Co je ktg, to je ten monitor? Ten dceri delala kazdy tyden na konci jeji gynekolozka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.11.21 00:56
@vokishka píše:
Co je ktg, to je ten monitor? Ten dceri delala kazdy tyden na konci jeji gynekolozka

Jj, takové to měření ozev…ale zdaleka vsichni to v ambulancích nedělají, nemají ten přístroj, většinou ten záznam není čas dělat dostatečně dlouhý… Ale jak říkám, já se nechci nějak hádat ani tvrdit, že není dostatečná péče stran ambulantních gynekologů…jen vím, že nemocniční gynekologové a porodníci to nepovažují za úplně šťastné rozhodnutí… No každopádně o tom tahle diskuze nebyla, tak tady nechci spamovat lékařskými nářky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2189
25.11.21 10:26
@VanilkovaMalina píše:
Je to možné, ale já v té nemocnici pracuju, takže celkem vím, jak to je a jak s tím dělají pojišťovny problém a nechtějí za tyto vyšetření zaplatit, pak se to strhava z peněz oddělení. Ale samozřejmě když je to rizikové těhotenství, tak tam už je ta indikace jít od 37.týdne do porodnice… Ale nejde ani tak o ultrazvuky, jako o to, že nechtějí proplácet KTG, což se dřív natáčelo co týden… Ale to nechci prosím vyvolat žádnou hádku, já už si nejsem jistá, co jak na internetu vypadá…jen tak nějak osvětlit situaci, že takhle to teď je… A mezi náma - samozřejmě se to dá i trochu obejít, jako všechno :)

Já teda taky chodila do poradny co týden od cca 37tt..

Máš pravdu, že doktorka se mě ptala, zda ještě chodím kde své gyn.. že pak pojišťovny mají problém s proplacením..
Ale o tom, že bych měla být u své dr. až do termínu ani slovo

Ta myslím, že to je to asi u každého dr jinak.
Takže by si zakladatelka měla zjistit, jak je to u její Dr a případně porodnici

Rodila jsem v Praze a tam teda ty poradny narvané k prasknutí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat