Stěhování z ČR na Slovensko

1
10.11.19 21:17

Stěhování z ČR na Slovensko

Zdravím Vás :) čeká mě stěhování na Slovensko k příteli.. chtěla bych se zeptat co vše je potřeba zařídit co se týče zdravotní pojišťovny, přechodného/trvalého pobytu na SK. Nyní jsem vedena na ÚP. Musím si nejdřív zařídit pobyt na SK pak zařídit zdravotní pojišťovnu na SK, a až potom se všude odhlásit v ČR? Jsem z toho zmatená, byla bych ráda, o jakoukoliv radu a zkušenost :palec: :think:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
128
11.11.19 00:08

Samozřejmě se odhlásit z ÚP, který za tebe platí to zdravotko. Než si vybavíš trvalý pobyt na SK, radši si plať třeba jeden měsíc ještě pojištění v ČR, nebo buď na ÚP, pokud Ti to bude tolerovat… Ale zrušení je jen na základě nějakýho potvrzení - např trvalého pobytu v zahraničí a tam zřízeného zdravotního pojištění.

Na Slovensku navštiv příslušné oddělení cizinecké policie a tam se informuj co všechno je potřeba k vytvoření trvalého pobytu. Jsou to nějaká nájemní smlouva, byť fiktivní, resp potvrzení majitele bytu, že souhlasí s tvým trvalým pobytem - pozor i list vlastnictví, vypis z katastru atp! Místo toho, aby si to sami oveřili „na netu“ musí jim všechno člověk přinést úředně ověřené, je to celkem dost peněz, co za to člověk dá. Úředně ověřené musí být podpisy třeba na tej smlouvě. Samozřejmé je zřízené, a zaplacené zdravotní pojištění. A třeba pracovní smlouva. Pak ti seberou otisky, vyfotěj tě ze všech stran jak trestance a dostaneš kartičku, která má váhu OP. Alej zatím jen na Slovensku.

Pak s tímhle vším, můžeš zrušit trvalý pobyt v ČR - tzn přijdeš o občanku - ta je vázaná jen na adresu. Zrušením trvalého pobytu jsi ale stále občanem ČR, neboj. Nemusíš pak platit popelnice třeba… Ale ze všeho nejdřív si zkontroluj platnost pasu a řidičáku, případně „ztrať“ a nech si vystavit novej, kdyby zbejvalo jen třeba rok. Ulehčíti (oddálí) to do budoucna handrkování s ČR úřadama. Pokud pas nemáš, tak si ho nech učitě udělat, Pak zrušíš to zdravotko nakonec, a pro jistotu dojdi i na finančák a sociálku, aby po tobě třeba nechtěli nějakej nedoplatek, o kterým teď nevíš.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
11.11.19 08:24

Zrid si datovou schranku, abys po tech uradech nemusela fyzicky chodit. Bacha, DP pak musis posilat pres datovku

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat