Stěhování z nového domu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 18:55
Stěhování z noveho domu?

Hezky vecer,
Mam otázku, stěhovala jste se některá z domu, bytu, z toho důvodu, ze jste si v městě a tom domě nemohly zvyknout?
Nastehovala jsem se do manzelovy rodné vsi, Byl tu pozemek, manžel nechtěl o jiném řešení ani slyšet a samozřejmě rozhodly i finance,…
mne se tam od zacatku moc nechtelo, je to mini vesnice, jeden obchod, škola do pate třídy, žádný bankomat… ale kousla jsem se s tim, ze si hold zvyknu.
Mame malé dítě a bydlíme tu uz tři rokY a porad jsem si nezvyklá, spis naopak. Trpím tu, manžel porad v praci, jsem společenská a kdyz jdu ven, potkám max zatoulaneho psa, nějakého důchodce.. Nic me tu nebaví, i ten dům za domov neberu. Kdyz muzu, někam vyjedu. A nedokážu si vibec představit zůstat tu cely život, uz tak jsem tu hrozne zestarla.
Pro děti tu není žádný kroužek, školka je jak z první republiky. A ja nejsem žádný řidič, takže tim hur..
Jo, vidím to všechno negativně, ale snažím si to tu nějak zpříjemnit, ale kdyz pres tyden s nikým neprohodim slovo, tak se děsím, co pak ty děti, Je tu hřiště s jednou skluzavkou.
Jsem z menšího městečka, vždy se tam něco dělo a tady jaksi umírám za ziva:(
Manžel to na me vidí, jsem na nej naštvaná, i kdyz vím, ze za to nemůže. O stěhování nechtěl slyšet, teď uz vi, ze to trvá dlouho… domu se samozřejmě zbavit nechce, vím, ze tu ma vse, ale řešíme, co dal…
Opustili jste některá bydlení, kde jste ale nebyli šťastní?

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33195 příspěvků 10 inzerátů 18.02.18 18:59

Podle mého názoru je domov tam, kde jsou moji blízcí, které mám ráda. Stěhovala jsem se několikrát, je fakt, že některá místa jsem měla raději, líbilo se mi tam o něco více, někde tolik ne. Možná bych zkusila zapracovat sama na sobě, najít si tam něco, co budu mít ráda. Mohu si třeba pozvat kamarádky z města na víkend, vhodný kroužek pro děti založit sama a sdružit tak celou vesnici, zkusila bych to otočit a z nevýhod udělat výzvy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 19:01

Já ano,
přitom jsem dum sama koupila i opravila, ale nebylo to ono…nezzila jsem se s danou vesnicí, stylem života, lidmi…
Naštěstí mám úžasného manžela a je mu jedno kde bude bydlet, když téměř není doma a nechtěl abych byla nešťastná, tak jsme začali jinde a jsme spokojeni oba

Anonym K.

Helileli
Závislačka 2879 příspěvků 18.02.18 19:03

No pokud na minivesnici neridis a nemáš vlastní auto, tak jsi tam jako vězeň, ale to snad jde změnit, ne? Přišlo by mi to jako levnější a schůdnější řešení, než opouštět nový a dost možná neprodejný dům kvůli lokalitě.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16559 příspěvků 18.02.18 19:11
@Anonymní píše:
Hezky vecer,
Mam otázku, stěhovala jste se některá z domu, bytu, z toho důvodu, ze jste si v městě a tom domě nemohly zvyknout?
Nastehovala jsem se do manzelovy rodné vsi, Byl tu pozemek, manžel nechtěl o jiném řešení ani slyšet a samozřejmě rozhodly i finance,…
mne se tam od zacatku moc nechtelo, je to mini vesnice, jeden obchod, škola do pate třídy, žádný bankomat… ale kousla jsem se s tim, ze si hold zvyknu.
Mame malé dítě a bydlíme tu uz tři rokY a porad jsem si nezvyklá, spis naopak. Trpím tu, manžel porad v praci, jsem společenská a kdyz jdu ven, potkám max zatoulaneho psa, nějakého důchodce.. Nic me tu nebaví, i ten dům za domov neberu. Kdyz muzu, někam vyjedu. A nedokážu si vibec představit zůstat tu cely život, uz tak jsem tu hrozne zestarla.
Pro děti tu není žádný kroužek, školka je jak z první republiky. A ja nejsem žádný řidič, takže tim hur..
Jo, vidím to všechno negativně, ale snažím si to tu nějak zpříjemnit, ale kdyz pres tyden s nikým neprohodim slovo, tak se děsím, co pak ty děti, Je tu hřiště s jednou skluzavkou.
Manžel to na me vidí, jsem na nej naštvaná, i kdyz vím, ze za to nemůže. O stěhování nechtěl slyšet, teď uz vi, ze to trvá dlouho… domu se samozřejmě zbavit nechce, vím, ze tu ma vse, ale řešíme, co dal…

Počkej, až půjdeš do práce. To pak bude všechno vypadat jinak. Děti tam jsou, škola taky, nauč se řídit, využívat hromadnou dopravu. Všechno jde, když se chce. Ale pro každého to není, to je pravda. :think:

Uživatel je onlineHroznej puberťák
Závislačka 4537 příspěvků 18.02.18 19:32

Á, zelená vdova. Stačilo mi dočíst do toho „manžel nechtěl o jiném řešení ani slyšet“. Máš super manžela, jen co je pravda, ale neboj, on se časem najde jiný ;)

Verýs4
Povídálka 16 příspěvků 18.02.18 19:33

Jako bych to psala já… Musím si ale zvyknout, na byt v Praze nejsou penize a hlavne by tam pritel nikdy nesel :)

Verýs4
Povídálka 16 příspěvků 18.02.18 19:36

Ja bych deti do te nasi zakladky, ktera je do pate tridy nedala. Ty deti jsou pak ve vetsim meste, kam prechazí za “mimone”..

axelina
Ukecaná baba ;) 1969 příspěvků 3 inzeráty 18.02.18 19:45

Ahoj já Ti rozumím…ve 22 jsem se přestěhovala do takoveho satelitu k přítelovi. Měl krásnou vilu, fakt paráda… byla jsem tam 4 roky a bohužel take jsem si nezvykla. dítě jsme nastestí neměli. Takže jsme se pak rozešli. Jsem zpátky v mojim městečku a jsem tady stastná. Kdybych měla tenkrát auto - asi by to bylo jine…ale bohužel to jsem neměla takže jsem byla odkázana na autobus a když jsem chtěla jit třeba cvičit byla to vyprava na celý den :-/ tady kde bydlim všechno pěšky v dosahu, vsude spousta známých… Jako muže se stát že jakmile budeš mit ty děti tak už nebudeš mit touhu nekde courat a budes s těma dětma doma na baracku stastna…nebo by to mohlo vyřešit auto aspon vlastní… hele s těma malýma detma to tam bude jeste OK…ale v momentě kdy začne školka, škola kroužky…je to naprd bydlet takhle odlehle - bude to velka organizace protože nejspíš rano vyjedeš a večer se vrátíš…ze školky rovnou na kroužek, nebo pak zas vyzvednout, lekař atd… pár maminek takhle znám a je to naprd…já si dojdu 3× za den domu a nemusím tolik plánovat… asi bych manžela zkusila zlomit(?)

Amity
Kecalka 158 příspěvků 18.02.18 19:48
@Anonymní píše:
Hezky vecer,

No vůbec ti to nezávidím. Jako dítě a náctiletý jsem žil v takovém zapadákově, kde bylo něco podobného co popisuješ. Už na konci základní školy jsem si uvědomil, že už nikdy nebudu chtít bydlet v takovéto lokalitě. My, dnes s již exmanželkou, jsme se spolu domlouvali, jakou lokalitu a proč zvolit pro náš další život a vlastně i život našich budoucích dětí. Takže pro nás bylo důležité, aby tam byla školka, škola do deváté třídy, obchody, dopravní obslužnost autobusy, vlak, dětská hřiště a kamarádi pro děti a také, aby to v obci trošku kulturně žilo. A našli jsme.Obec 4 km od krajského města se 4000 obyvateli. O přírodu kolem také nemáme nouzi.Ale jak říkám pro nás v tomto byla naprosto jasná společná dohoda.Za sebe osobně bych nemohl žít někde, kde bych se necítil dobře a jen přežíval z důvodu, že tam jsou se mnou moji blízcí. To je dle mého názoru naprosto zásadní věc v životě lidí, kde jako rodina budou bydlet.

vejilka
Závislačka 4468 příspěvků 18.02.18 19:51

No 3 roky je dost…Promluvila bych s manželem a hledala nějaké řešení. Nemohla bych žít někde, kde jsem nešťastná

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Úsměv, reformy a ženy! Co skrývá saúdský princ bin Salmán?

Teprve minulý rok se stal korunním princem Saúdské Arábie, a to v podstatě... číst dále >

Kdo příště vypadne ze StarDance? Mišík! Blbě kouká, neustále si kontroluje účes

Jsou výsledky taneční show StarDance …když hvězdy tančí opravdu tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >