Stěhování z Olomouce na vesnici?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.14 14:28
Stěhování z Olomouce na vesnici???

Maminky, chceme se z Olomouce odstěhovat pryč na vesnici. Ale pořád přemýšlíme kam. Směrem na Prostějov nechceme - je tam rovina, táhnou nás kopce. Hlubočky, Mariánské údolí je zalesněné, ale moc ne nám nelíbí, že je to hluboké údolí a přijde nám nedostatek sluníčka. Asi se nám líbí vesnice kolem Šternberku. Dneska jsme si udělali výlet a moc se nám líbilo v Mutkově. Ale nic tam není (vyjma úřadu a hospody).
Znáte to tam někdo? Šly byste tam? Nebo která vesnice je pro vás dobrá?
Omlouvám se za anonym, ale chodí sem rodina a nechceme, aby věděli, že se od nich chceme odstěhovat, alespoň zatím ne.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19562 příspěvků 12.10.14 14:33

Pro mě je dobrá taková „vesnice“, kde mám já i manžel práci, děti školu, kde máme přátele a dostupné vše, co je pro nás důležité. Přiznám se, dostatek či nedostatek sluníčka, kopce nebo srážkový stín mě vůbec nezajímá. (Čímž to nekritizuju.)

Daduka
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 12.10.14 14:35

Já jsem teda z Vysočiny, ale kdybychom se měli stěhovat na vesnici, tak jen tam, kde je následující: obchod, MŠ, ZŠ 1.stupeň. Takže spíš takový městys. Do maličké vesničky, kde je 5 baráků bych nešla, přestože to může být romantické, ale s malými dětmi hodně náročné (to cestování).

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 12.10.14 14:43

Hlavně si dej pozor, zda skutečně víte, co bydlení na vesnici obnáší (dopravní obslužnost, případné dojíždění za čímkoliv, společenské vyžití apod.).

Deníííí
Echt Kelišová 9867 příspěvků 12.10.14 14:50

Jsme teď měnili městský „stres“ za vesnickou „nudu“ :palec:..sice každodenní dojíždění nás nemine, ale co už :nevim:..jsme spokojeni. Mutkov znám to je stejná díra jak ta naše :mrgreen:..možná, vy máte kol víc lesů..my spíš pole :D To asi záleží kolik km budete dojíždět za prací, či řešit větší nákupy atd :nevim:..my stále hlav. aktivity máme v Ol.., ale přes víkend dojíždíme např. za nákupama do Šternberka :)..odkud pocházím a mám kolem rodinu :palec:

A to jste si jako řekli jen tak, že ten směr vám je milej..nebo tím směrem i někoho máte? :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.14 15:30

@Deníííí Nemáme tím směrem nikoho. Dlouho jsme žili v Čechách, v Ol. jsme pár let a kamarády zásadní tu nemáme. Já mám kamarády po celé republice a když je chci vidět, tak za nimi jedu. Takže kamarády a rodinu neřeším. Kdo chce přijede, jinak přijedu já. Na nákupy bysme jezdili do ŠTB nebo do Huzové (běžný nákup).

Manžel pracuje z domu, jemu je jedno, kde bydlí. Já mám práci v Ol, ale momentálně jsem na mateřské (a ještě na ní dlouho budu), a spoléhat se na to, že zaměstnavatel bude pak pro mě místo mít, se nemůžu.
Ve vesnici je jen hospoda, jinak nic. Na nákupy a do školy a školky by museli děti do vedlejší vesnice, která je vzdálená 3 km, takže bych je musela vozit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.15 15:16

Oživuji diskusi. V Huzové jsme našli hezkej domek, ale nevím, jak je to tam se školkou školou a obchodem. Jestli je tam pošta. Je tu někdo kdo je z Huzové nebo okolí? Děkuji.

Muflu
Kelišová 6358 příspěvků 31.01.15 15:22

Myslíš Moravskou Huzovou u Štěpánova? nebo jinou Huzovou?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.15 15:24

Huzovou nad Šternberkem. Kousek od tama je Karlov.

Muflu
Kelišová 6358 příspěvků 31.01.15 15:25

Aha tak to neporadím :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.15 15:31

I tak děkuju. :hug: V okolí jsou Paseka, Karlov.

Muflu
Kelišová 6358 příspěvků 31.01.15 15:37

Jj já vím, jezdíme přes Paseku, když jedeme na běžky, zkus stránky obce, měli by to tam mít napsané :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.15 15:55

Děkuji za odkazy. :hug:

Jannnča
Závislačka 3772 příspěvků 31.01.15 16:09

Můžeš dnes vyrazit na ples a omrknout i místní obyvatelstvo :mrgreen:
 http://www.obec-huzova.cz/kalendar-akci/

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >