Stěhovat do Německa nebo ne?

17
19.2.16 11:03

stěhovat do Německa nebo ne?

Hezký den všem. Prosím o vaše rady a názory. Před 12 lety přítel odešel pracovat do Německa. Protože nebyla možnost abych tam jela s ním, po třech letech jsme se dohodli a vztah ukončili. Po celou dobu jsme ale zůstali v kontaktu a vídali se pokaždé když přijel domů. Většinou 2× do roka. Před 3 měsíci jsme se rozhodli se k sobě opět vrátit. A shodli jsme se že by jsme chtěli miminko. A teď to přijde. Mě je 40 let a příteli 32 let. V tom problém nevidím. Ale… Já jsem momentálně na úřadu práce, dostala jsem výpověď pro nadbytečnost. Přítel na severu Německa pracuje na stavbách. Pracovní doba Po-SO 7,00-19,00. Dostal tady v čechách dům od rodičů, ale je potřeba ho přestavět. A do té doby chce být v Německu. Takže cca 2 roky. Tak řešíme co dál. Když otěhotním budu tady sama, on tam? Časově nemůže jezdit domů víc jak 2× ročně. Možnost že bych za ním odešla hned momentálně nejde, protože jezdí po montážích a nemá stálé bydlení. tak přemýšlí že by si našel byt a práci na stejném místě a pak bych mohla za ním. Ale to bude nějaký čas trvat. A taky, já německy umím akorát pozdravit a poděkovat. A co ostatní věci. bez babiček, přátel, atd. Navrhovala jsem ať se vrátí zpátky, ale bojí se že tu nesežene práci (to že nebude tak dobře placená jako v Německu je jasné). On v čechách vlastně nikdy nepracoval. Odešel do Německa když mu bylo 20 let. Tak co teď? děkuji za vaše rady, názory a odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6731
19.2.16 11:15

Tak pokud si přítel najde bydlení a práci v jednom místě, jdi za ním. Teď tam zatím nemáš kam jít.
A aby se vracel do ČR? Proč by to dělal?
PS: Jen by si měl přítel v D nebo CZ platit sociální pojištění… Bo pak byste mohli být dva (tři) bez příjmů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14902
19.2.16 11:16

Promiň, ale mě by zajímalo, jak probíhá váš vztah teď. Píšeš, že on jezdí do Čr 2× ročně, ty za ním ne. Spolu jste teď 3 měsíce a chcete miminko. Kolikrát jste se za váš! vztah! viděli??? Mně to vychází, že maximálně jednou. Aby sis nepořizovala miminko a nestěhovala se za někým, koho defacto vůbec neznáš, resp. znáš pouze virtuálně.
Jako pokud jsi bez práce a bez závazků tady, tak bych za ním klidně jela (až bude tam mít byt), ale do té doby bych se tedy o miminko nesnažila. Vždyť vůbec netušíš, zda by vám to klapalo při normálním žití.

Příspěvek upraven 19.02.16 v 11:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.2.16 11:18

A jak ti chce udělat to dítě, když se vůbec nevidíte? :think:
Pokud se někde usadí, běž za ním, mezitím se uč německy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
19.2.16 11:19

To on si v Německu platí. Zůstat na stálo tam nechce. Jen co se přestaví ten dům. A Proč by se měl vrátit už teď? třeba proto, aby v těhotenství a v prvním roce dítěte byl u toho. Navíc pro mě i něj to bude první dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6465
19.2.16 11:21

Jestli chcete dite, tak to v prvni rade zaridte tak, abyste mohli byt spolu.

Bud pujdes za nim (nahrava ti, ze tu stejne nemas praci), coz od nej predpoklada zajisteni bydleni na jednom miste.

Nebo pujde on sem (tady je zase plus ten dum od rodicu - btw. jak by ho chtel spravovat, kdyz by byl v DE?).

Varianta, ze ty tehotna a posleze s ditetem zustanes dva roky sama, to asi taky tusis, ze je silenost.

Mne Nemecko dobre nezni z hlediska migracni krize, holky co tam ziji, nemaji dobre zkusenosti, vid @blumen treba :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
19.2.16 11:21
@radkka píše:
A jak ti chce udělat to dítě, když se vůbec nevidíte? :think:
Pokud se někde usadí, běž za ním, mezitím se uč německy :nevim:

Přijede koncem března na týden, vyřídit nějaké papíry ohledně toho domu, pak v létě. tak snad se zadaří :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14902
19.2.16 11:22

Tak do toho Německa si můžeš jet vyzkoušet, jestli vám to spolu vůbec bude klapat při normálním žití, než se budete snažit o miminko. Teď se znáte jen po netu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.2.16 11:23
@dkv76 píše:
Přijede koncem března na týden, vyřídit nějaké papíry ohledně toho domu, pak v létě. tak snad se zadaří :)

To je úžastný vztah fakt. Neměli byste první vyřešit kde budete žít a až pak do toho tahat dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kolik

Jestli v Nemecku dela nekolik let od 7 do 19 pondeli a sobota, tak jestli stoji co k cemu, tak si muze koupit vilu ve Stresovicich. Asi bych hodne premyslel o tom vztahu. Jestli je on o osm let mladsi tak v tom ja bych naopak problem videl dost velky. Jestli potrebujes jenom udelat dite, tak by to asi slo… No jak pise @káťa, hodne bych o tom vztahu premyslel, i kdyz ve ctyriceti uz nemas s ditetem na co cekat, to je fakt. :think:

Příspěvek upraven 19.02.16 v 11:23

• Citovat
  • Upravit
20820

@dkv76 Ahoj! Mám kamarádku, jejíž manžel taky pracuje v Německu na stavbách a pracovní dobu má upravenou tak, že dělá v turnusech, t akže je třeba týden v Německu a pak zase týden doma. Mají spolu dvě děti a bydlí kousek od Prahy. Starší chodí do první třídy, mladší půjde od září do školky. Takže ono se to dá zvládat i takhle na dálku. Tak ať se zkusí se zaměstnavatelem domluvit třeba na úpravu pracovní doby a pak byste to nemuseli řešit tak radikálně. Držím palce.

Příspěvek upraven 19.02.16 v 11:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14902
19.2.16 11:24
@dkv76 píše:
Přijede koncem března na týden, vyřídit nějaké papíry ohledně toho domu, pak v létě. tak snad se zadaří :)

To jako, že by sis dělala dítě s člověkem, kterého uvidíš od začátku vztahu podruhé, ne-li poprvé???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kolik
19.2.16 11:25

@Amys Videt takhle malo vlastni deti, to bych radsi tady delal v CR za kasou :( Co to je za zivot pro celou rodinu. Pokud neni jine vychodisko, tak asi co nadelaji, ale ja bych to takhle dat nemohl. Na to prilis miluji sve deti.

Příspěvek upraven 19.02.16 v 11:25

• Citovat
  • Upravit
17
@majdula1 píše:
Jestli chcete dite, tak to v prvni rade zaridte tak, abyste mohli byt spolu.

Bud pujdes za nim (nahrava ti, ze tu stejne nemas praci), coz od nej predpoklada zajisteni bydleni na jednom miste.

Nebo pujde on sem (tady je zase plus ten dum od rodicu - btw. jak by ho chtel spravovat, kdyz by byl v DE?).

Varianta, ze ty tehotna a posleze s ditetem zustanes dva roky sama, to asi taky tusis, ze je silenost.

Mne Nemecko dobre nezni z hlediska migracni krize, holky co tam ziji, nemaji dobre zkusenosti, vid @blumen treba :(

copak s opravou budou pomáhat rodiče a jeho bratři. a abych tu byla sama se mi právě nechce. proto chtěl abych po porodu jela za ním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24120
@dkv76 píše:

Promin, ale vždyť se vlastně vůbec neznáte, když ti tak bijou hodiny, najdi si někoho tady, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama