Reklama

Stěhovat se před nebo po porodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Liliana08
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 12.01.17 20:55
Stěhovat se před nebo po porodu?

Ahoj holky, ptám se za kamarádku, co tady nemá profil.
Ve zkratce, je těhotná, dítě by se mělo narodit v březnu. Žije s přítelem v bytě v podnájmu, společně rekonstruují dům, co přítel zdědil po babičce. Rekonstrukce by měla být hotová na ideálně konci dubna, případně až v květnu. Otázka zní: je lepší se stěhovat s miminem až po ukončení veškerých prací do hotového domu nebo je snazší přestěhovat se už teď jako těhotná, ale bydlet v posledních měsících těhotenství a pak s miminem v domě, který ještě není úplně hotový, budou tam chodit dělníci, bude se malovat, předělávat koupelna a kuchyně a kdoví co ještě? S ukončením podnájmu nebude problém ani v jednom případě a dům je obyvatelný.
Děkuju za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 12.01.17 21:00

Lepší je až po. My se stěhovali jak před tak po porodu a můžu říct, že potom porodu to bylo stokrát lepší. Samozřejmě vypomohla i rodina, ale stěhovat se s břichem kdy stejně nic pořádného neuděláš je na nic.

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 12.01.17 21:01

@Liliana08 A to se opravdu ptáš? :D Snad logicky je lepší přijít s miminkem do čistoty a klidu.

stinga
Závislačka 3508 příspěvků 10 inzerátů 12.01.17 21:05

@Liliana08 samozřejmě až do hotového

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 12.01.17 21:09

No jestli nebude hotová koupelna, kuchyň a jeden pokoj, tak bych do toho nešla s miminem. Jinak stěhování s mimčem je sice složitejší, ale jako těhotná si už můžeš spoustu věcí připravit, zabalit co už nepotřebuješ a pod. Lepší mít ve starém bytě všechny věci už v krabicích a podle potřeby vytahovat, a potom už jen převezeš a (i kdyby několik měsíců) si to pomalu vybalíš.
Navíc zjistíš, že po porodu potřebuješ k životu fakt malinko věcí, stejně se budeš točit kolem prcka, takže toho moc vybalovat ani nebudeš ze začátku :lol:

Liliana08
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 12.01.17 21:11

@majki.r Ptám se proto, že já dítě nemám a ona čeká první a tudíž když jsme se o tom bavily, ani jedna z nás nedokázala odhadnout, jak těžké je protřídit a sbalit si a následně vybalit všechny věci, když máš doma novorozence - já předpokládám, že o dost těžší než když si balíš věci v klidu a nemusíš každou chvilkou za někým odbíhat a řešit věci typu nemám ponětí, do jaké krabice jsem si zabalila plínky, flašku atd.
Sama vím, že když jsem se stěhovala od rodičů do bytu, tak mi chvilku trvalo, než jsem si vybalila a hlavně než jsem se zorientovala, kde co mám a jak to funguje v novém bytě.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30549 příspěvků 12.01.17 21:19

Ideál je si to předpřipravit, a před porodem si tam třeba do jedné, hotové místnosti, převézt krabice s věcmi, které nebudou potřeba, nechat si jen to nejnutnější, což na měsíc nebude tolik, a pak se to dobalí snadno…

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 12.01.17 21:27

@Akivasha I kdyby to pak bylo desetkrát složitější, je třeba myslet na to mimčo. Přijede z klidu porodnice a je třeba mu zajistit klid a pohodlí, neumím si představit přivézt novorozeňátko do domu, kde jsou cítit čerstvě natřené stěny, práší se kvůli stavebním pracím a o hluku nemluvě. :kytka:
Taky rekonstruujeme, jsem ve 34. týdnu, ale děti vezmu do domu teprve, až tam bude hotovo, čisto a zařízeno tak, aby se tam čistota dala neustále udržovat.

Adinka_2012
Závislačka 2601 příspěvků 9 inzerátů 12.01.17 21:31

Za mě před porodem. Já to při prvním měla po porodu dost divoký, sice krásně spal, ale velké problémy s kojením, nepřibíral, přikrmování, já na nervy, nestíhala jsem ani poklízet v kuchyni, natož se stěhovat, o balavím spodku nemvluvě a celkově jsem byla nějaká slabá, či co. Vytřít jsem zvládla snad měsíc po porodu a i to jsem se zadýchala. Nechápu, před těhotestvím jsem sportovala, byla jsem štíhlá, po porodu pár kil, která šla sama dolů a stejně jsem byla vyřízená. Při prvním dítěti rozhodně do nového. Teď jsem dočetla-do rozdělaného už vůbec ne, do domu, kde se bude teprv malovat, dělat koupelna a kuchyň bych se nestěhovala netěhotná bezdětná, natož před porodem nebo s miminkem.

dedrichov
Závislačka 2714 příspěvků 12.01.17 21:49

Až potom, vždy se vyskytne nějaká komplikace, vždyť se má dle popisu předělávat vše?? Kde by bylo zázemí, přesně jak někdo zmínil: prach, výpary atd.
My jen vybalovali nové dveře a připadalo mi to jako šílený smrad k miminku…

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 12.01.17 21:55

Určitě až do hotového. Do čista a klidu :)

Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 12.01.17 22:09

Určitě až do hotového, už jen kvůli šestinedělí. Matka i miminko mají být v klidu, občas jít na procházku, ale ne, že se bude prášit a domem jim bude vandrovat procesí dělníků, rambajz… Já bych se bála i nemocí, dneska každý rýmečku přechází a jde pracovat, ale taková blbá rýmečka dovede novorozeněti pořádně zavařit (a ani maminka, která je po porodu vyčerpaná by to s rýmečkou úplně nevyhrála).

Aspera
Generální žvanilka 20348 příspěvků 1 inzerát 12.01.17 22:27

@Liliana08 já bych se rozhodla dle toho jak by v tom bytě vypadala koupelna a kuchyň. My jsme se stěhovali měsíc před porodem do rekonstuovaného bytu, ale měli jsme komplet hotovou koupelnu, udělanou provizorní kuchyň, ale plně funkční a dvě další místnosti. Dodělávala se pouze druhá koupelna a to jen dlažba a přidělání umyvadla atd. a ostatní jen schnulo. A v bytě byly pro mimčo hodně nevyhovující podmínky, proto ten kvalt. Mít vyhovující byt, tak na to dlabu a přestěhuju se v klidu s mimčem. Ona ta těhotná stejně jen komanduje kam co, tak tahle bude držet mimčo a komandovat kam co.

sediza
Ukecaná baba ;) 1482 příspěvků 12.01.17 22:33

Mam dvoulete dite, stehovat se po i pred je záhul. My se stehovali ted…Dodelava se koupelna, na kuchyn jeste cekám. Denne delnici doma…vsude prach a kazdy den uklízím ja i uklízečka a je to náročné. Protoze clovek musi nakupovat jeste spostu věcí. Stale se nevi řesi. Vyhoda je ta, ze na vse si muzete dohlednout, aby to bylo dle vasich predstav. Rozhodne bych si najala stehovaci firmu. Nejlepe at zabali aspon nektere veci za vás a paní na uklid. Po porodu po cisari jsem se sestinedeli davala dokupy a kojila jsem 30 az 40 minut po trech hodinach. Takze clovek nemá na nic cas. Kdyz nad tim ale opravdu premyslim, stejovala bych se pred a snazila se to co nejvice uzpusobit, protoze stehovani po by pro me po porodu byl opravdu stres a s miminem strašná zátež. Radeji bych nejakou dobu prezila ten diskomfort s dělníky apod.

Emma2
Stálice 67 příspěvků 12.01.17 22:40

Stěhovali jsme se s 2 měsíčním mimčem a v pohodě. Průběžně jsme odváželi méně potřebné věci, aby toho nebylo na závěr moc. A malý to stěhování takřka celé prospal.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama