Stejná doručovací adresa a cizí jméno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 14:12
Stejná doručovací adresa a cizí jméno

Dobrý den.

Setkal jste se někdo s tím, že Vám chodí na adresu cizí pošta? Že ex-majitele nebyli schopni tři roky nahlásit všude změnu adresy na to jsem si zvykla a jejich poštu automaticky UZ vyhazují.

Ale dnes mi přišel výpis ze spořitelny na zcela cizí jméno. Adresa dotyčná na udanou naší.

Co s tím? Může být problém?

Reakce:
Kassy
Závislačka 3299 příspěvků 25.01.18 14:23

Všechno, co přijde na naši adresu a není pro nás vždycky vracím odesilateli (pokud to není zřejmý omyl doručovatele nebo překlep v adrese). Jistota je jistota, nikdy nevíš, koho z nich bude kdy hledat exekutor a to, že dotyčný na dané adrese zdánlivě přebírá poštu, mu klidně může stačit.

elan
Kecalka 206 příspěvků 25.01.18 14:26

Všechny dopisy vracím na poštu a říkám jim, že osoby u nás nebydlí, pokud přišel ke mě dopis př. od sousedů, tak jim ho hodím do schránky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 14:30

@Kassy

Bydlíme tu tři roky. První rok jsem dělala postacku. Už ne. Ex-majitele jsme upozornili, to samé postu. Mají to i v notýsků. Přijde nová pošťácká a je to zase tam jde to bylo… Pardon, ale za tři roky si ex-majitele vše přehlušit mohli. Nebyli tu, dům jim nepatří.

Janli
Kelišová 6288 příspěvků 25.01.18 14:38
@Anonymní píše:
@KassyBydlíme tu tři roky. První rok jsem dělala postacku. Už ne. Ex-majitele jsme upozornili, to samé postu. Mají to i v notýsků. Přijde nová pošťácká a je to zase tam jde to bylo… Pardon, ale za tři roky si ex-majitele vše přehlušit mohli. Nebyli tu, dům jim nepatří.

Ať se ti to líbí nebo ne, ve vlastním zájmu vracej vše zpět na poštu tak, aby se to vrátilo odesílateli. V případě exekucí totiž vždy jdou na zasílací adresu. Taky jsme se takhle zbavovali pozůstatků skoro čtyři roky. A to mi tu v noci zvonili i vymahači. Na každý dopis jsem napsala, že tu adresát nebydlí a hodila na poštu nebo do schránky na dopisy. Ty neděláš milost bývalým majitelům, ty chráníš sama sebe.

Uživatel je onlineElenloth
Závislačka 3854 příspěvků 7 inzerátů 25.01.18 14:40

Vracím na poštu s tím, že ti lidé tu už nebydlí. Už jsem se hádala s pošťačkama, že když je na schránce RD nějaké jméno, proč doručují poštu, která je na jméno úplně jiné. Ale nepomohlo to. :nevim:

elen-ka
Extra třída :D 12570 příspěvků 23 inzerátů 25.01.18 14:43

Ano, chodili mi dopisy i jiných lidí do schránky. Pokud to bylo jméno z jiné schránky, vhodila jsem to do ní, pokud nikoho, dala jsem to na schránky, ale to jsem bydlela v paneláku. Pokud bydlíš v rodinném domě, adresu bych šktrla a napsala špatná adresa a vhodila do schránky.
Jinak jsem už byla taky jednou hodně naštvaná, protože si pošťačky ulehčovaly práci a házely mi dopisy i lidí, co měli třeba schránku vedle mě. To jsem si pak šla stěžovat na spádovou poštu.

tereza12345
Extra třída :D 10330 příspěvků 25.01.18 14:43
@Elenloth píše:
Vracím na poštu s tím, že ti lidé tu už nebydlí. Už jsem se hádala s pošťačkama, že když je na schránce RD nějaké jméno, proč doručují poštu, která je na jméno úplně jiné. Ale nepomohlo to. :nevim:

To by mi nechodila posta. :mrgreen:. Bydlime s tchanovci.. na schrance je jejich jmeno.. my nejsme svoji, mam jine jmeno a na schrance ho nemam.. :mrgreen:
zakladatelce bych taky radila dopisy vracet odesilateli..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 14:43

@Janli

Několikrát se mi stalo, omylem, že jsem poštu rozbakila. Stejná banka, stejně spoření a člověk si hned nevšimne jména na obálce. Teď jsem volala znovuu na poštu. Hlavní pošťácka to ví, zná nás, teď tam chodí nová, nějaké mladé a neřeší to, ikdyz podle notýsků se učila, kde kdo bydlí. Navíc jsem už dala papír na schránku, že u bydlíme jen my dva. :think:

Závislačka 3854 příspěvků 7 inzerátů 25.01.18 14:52

@tereza12345 No ale to je tvůj problém. Napsat na schránku své jméno není tak těžký úkol. :nevim:
Podle mě by do schránky neměli házet dopisy se jménem, které na ní není. Potom bychom nemuseli suplovat poštu případně řešit problémy s exekutory.

Kassy
Závislačka 3299 příspěvků 25.01.18 14:53
@Janli píše:
Ať se ti to líbí nebo ne, ve vlastním zájmu vracej vše zpět na poštu tak, aby se to vrátilo odesílateli. V případě exekucí totiž vždy jdou na zasílací adresu. Taky jsme se takhle zbavovali pozůstatků skoro čtyři roky. A to mi tu v noci zvonili i vymahači. Na každý dopis jsem napsala, že tu adresát nebydlí a hodila na poštu nebo do schránky na dopisy. Ty neděláš milost bývalým majitelům, ty chráníš sama sebe.

Přesně tak. Zakladatelko, tady fakt nejde o to, abys dělala někomu pošťáka, ale aby bylo jasné a prokazatelné, že tihle lidé si na tvojí adrese poštu nepřebírají. Zvlášť pokud je to pošta úřední nebo týkající se financí (banky, pojišťovny…). Co ty víš, jestli v té obálce je výpis z účtu nebo výzva k zaplacení splátky po splatnosti? Já chápu, že je to otravné, nám sem tam chodí pošta určená bývalým majitelům domu i po sedmi (!) letech. Naše pošťačka už nás naštěstí zná, takže už vždycky sama říká „to mám asi poslat zpátky, že?“ Ale stejně jsem rozhodnutá, jestli se to ještě bude opakovat, řešit na místní pobočce pošty, aby udělali nějaký ofiko záznam s podpisem, že jsem je informovala. Bývalý majitel našeho domu je podnikatel a co já vím, kde může mít jaké dluhy?

PS: A nemusíš se na mě rozčilovat. Ptáš se, jestli může být problém, já ti píšu, že může. Jak s tím naložíš, za to už jsi zodpovědná sama.

-Evka-
Závislačka 3730 příspěvků 25.01.18 15:20

U nás řeším nevyžádanou poštu, kolikrát dám na poštu a oni mi ji zpět donesou, takže již jen na neotevřeném dopise přeškrtnu adresu a napíšu zpět odesílateli (pokud je uvedený-zatím vždy byl) a hodím do nejbližší schránky.

Závislačka 3854 příspěvků 7 inzerátů 25.01.18 15:24

Sorry za OT, ale potřebuju upustit páru. Právě mi přišlo oznámení o neúspěšném doručení balíčku. Hlavně že jsem celý den doma. Ten paradox, že dopisy, které mi nepatří, tak ty doručí. Ale balíček, na který celý den čekám, se doručit neobtěžují… :pocitac: :zed: :zed: :zed:
Navíc ukecat systém, aby akceptoval email nebo telefon, abych mohla zažádat o opětovné doručení, taky nějakou dobu trvalo. :pocitac:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >