Reklama

Stejná doručovací adresa a cizí jméno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 14:12
Stejná doručovací adresa a cizí jméno

Dobrý den.

Setkal jste se někdo s tím, že Vám chodí na adresu cizí pošta? Že ex-majitele nebyli schopni tři roky nahlásit všude změnu adresy na to jsem si zvykla a jejich poštu automaticky UZ vyhazují.

Ale dnes mi přišel výpis ze spořitelny na zcela cizí jméno. Adresa dotyčná na udanou naší.

Co s tím? Může být problém?


Reklama

Reakce:
 
Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 25.01.18 14:23

Všechno, co přijde na naši adresu a není pro nás vždycky vracím odesilateli (pokud to není zřejmý omyl doručovatele nebo překlep v adrese). Jistota je jistota, nikdy nevíš, koho z nich bude kdy hledat exekutor a to, že dotyčný na dané adrese zdánlivě přebírá poštu, mu klidně může stačit.

 
elan
Kecalka 201 příspěvků 25.01.18 14:26

Všechny dopisy vracím na poštu a říkám jim, že osoby u nás nebydlí, pokud přišel ke mě dopis př. od sousedů, tak jim ho hodím do schránky

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 14:30

@Kassy

Bydlíme tu tři roky. První rok jsem dělala postacku. Už ne. Ex-majitele jsme upozornili, to samé postu. Mají to i v notýsků. Přijde nová pošťácká a je to zase tam jde to bylo… Pardon, ale za tři roky si ex-majitele vše přehlušit mohli. Nebyli tu, dům jim nepatří.

 
Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5672 příspěvků 9 inzerátů 25.01.18 14:38
@Anonymní píše:
@KassyBydlíme tu tři roky. První rok jsem dělala postacku. Už ne. Ex-majitele jsme upozornili, to samé postu. Mají to i v notýsků. Přijde nová pošťácká a je to zase tam jde to bylo… Pardon, ale za tři roky si ex-majitele vše přehlušit mohli. Nebyli tu, dům jim nepatří.

Ať se ti to líbí nebo ne, ve vlastním zájmu vracej vše zpět na poštu tak, aby se to vrátilo odesílateli. V případě exekucí totiž vždy jdou na zasílací adresu. Taky jsme se takhle zbavovali pozůstatků skoro čtyři roky. A to mi tu v noci zvonili i vymahači. Na každý dopis jsem napsala, že tu adresát nebydlí a hodila na poštu nebo do schránky na dopisy. Ty neděláš milost bývalým majitelům, ty chráníš sama sebe.

 
Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 25.01.18 14:40

Vracím na poštu s tím, že ti lidé tu už nebydlí. Už jsem se hádala s pošťačkama, že když je na schránce RD nějaké jméno, proč doručují poštu, která je na jméno úplně jiné. Ale nepomohlo to. :nevim:

 
elen-ka
Extra třída :D 12023 příspěvků 8 inzerátů 25.01.18 14:43

Ano, chodili mi dopisy i jiných lidí do schránky. Pokud to bylo jméno z jiné schránky, vhodila jsem to do ní, pokud nikoho, dala jsem to na schránky, ale to jsem bydlela v paneláku. Pokud bydlíš v rodinném domě, adresu bych šktrla a napsala špatná adresa a vhodila do schránky.
Jinak jsem už byla taky jednou hodně naštvaná, protože si pošťačky ulehčovaly práci a házely mi dopisy i lidí, co měli třeba schránku vedle mě. To jsem si pak šla stěžovat na spádovou poštu.

 
tereza12345
Echt Kelišová 9644 příspěvků 2 inzeráty 25.01.18 14:43
@Elenloth píše:
Vracím na poštu s tím, že ti lidé tu už nebydlí. Už jsem se hádala s pošťačkama, že když je na schránce RD nějaké jméno, proč doručují poštu, která je na jméno úplně jiné. Ale nepomohlo to. :nevim:

To by mi nechodila posta. :mrgreen:. Bydlime s tchanovci.. na schrance je jejich jmeno.. my nejsme svoji, mam jine jmeno a na schrance ho nemam.. :mrgreen:
zakladatelce bych taky radila dopisy vracet odesilateli..

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 14:43

@Janli

Několikrát se mi stalo, omylem, že jsem poštu rozbakila. Stejná banka, stejně spoření a člověk si hned nevšimne jména na obálce. Teď jsem volala znovuu na poštu. Hlavní pošťácka to ví, zná nás, teď tam chodí nová, nějaké mladé a neřeší to, ikdyz podle notýsků se učila, kde kdo bydlí. Navíc jsem už dala papír na schránku, že u bydlíme jen my dva. :think:

 
Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 25.01.18 14:52

@tereza12345 No ale to je tvůj problém. Napsat na schránku své jméno není tak těžký úkol. :nevim:
Podle mě by do schránky neměli házet dopisy se jménem, které na ní není. Potom bychom nemuseli suplovat poštu případně řešit problémy s exekutory.

 
Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 25.01.18 14:53
@Janli píše:
Ať se ti to líbí nebo ne, ve vlastním zájmu vracej vše zpět na poštu tak, aby se to vrátilo odesílateli. V případě exekucí totiž vždy jdou na zasílací adresu. Taky jsme se takhle zbavovali pozůstatků skoro čtyři roky. A to mi tu v noci zvonili i vymahači. Na každý dopis jsem napsala, že tu adresát nebydlí a hodila na poštu nebo do schránky na dopisy. Ty neděláš milost bývalým majitelům, ty chráníš sama sebe.

Přesně tak. Zakladatelko, tady fakt nejde o to, abys dělala někomu pošťáka, ale aby bylo jasné a prokazatelné, že tihle lidé si na tvojí adrese poštu nepřebírají. Zvlášť pokud je to pošta úřední nebo týkající se financí (banky, pojišťovny…). Co ty víš, jestli v té obálce je výpis z účtu nebo výzva k zaplacení splátky po splatnosti? Já chápu, že je to otravné, nám sem tam chodí pošta určená bývalým majitelům domu i po sedmi (!) letech. Naše pošťačka už nás naštěstí zná, takže už vždycky sama říká „to mám asi poslat zpátky, že?“ Ale stejně jsem rozhodnutá, jestli se to ještě bude opakovat, řešit na místní pobočce pošty, aby udělali nějaký ofiko záznam s podpisem, že jsem je informovala. Bývalý majitel našeho domu je podnikatel a co já vím, kde může mít jaké dluhy?

PS: A nemusíš se na mě rozčilovat. Ptáš se, jestli může být problém, já ti píšu, že může. Jak s tím naložíš, za to už jsi zodpovědná sama.

 
-Evka-
Závislačka 3644 příspěvků 25.01.18 15:20

U nás řeším nevyžádanou poštu, kolikrát dám na poštu a oni mi ji zpět donesou, takže již jen na neotevřeném dopise přeškrtnu adresu a napíšu zpět odesílateli (pokud je uvedený-zatím vždy byl) a hodím do nejbližší schránky.

 
Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 25.01.18 15:24

Sorry za OT, ale potřebuju upustit páru. Právě mi přišlo oznámení o neúspěšném doručení balíčku. Hlavně že jsem celý den doma. Ten paradox, že dopisy, které mi nepatří, tak ty doručí. Ale balíček, na který celý den čekám, se doručit neobtěžují… :pocitac: :zed: :zed: :zed:
Navíc ukecat systém, aby akceptoval email nebo telefon, abych mohla zažádat o opětovné doručení, taky nějakou dobu trvalo. :pocitac:


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >