Stejná jména v nejbližší rodině

22490
30.3.16 21:00

Stejná jména v nejužší rodině

Ahoj,
koukám na Poštu pro tebe a byla tam moc milá rodinka. Ale zaujala mě u nich skladba jmen. Paní Martina, manžel Julius. Dcera Julie a synek Julius. Myslím, že to musí být doma docela zmatené :mrgreen:. Znáte taky někoho takového? Jak se odlišují?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22490
30.3.16 21:01

Stejná jména v nejbližší rodině

Ahoj,
koukám na Poštu pro tebe a byla tam moc milá rodinka. Ale zaujala mě u nich skladba jmen. Paní Martina, manžel Julius. Dcera Julie a synek Julius. Myslím, že to musí být doma docela zmatené :mrgreen:. Znáte taky někoho takového? Jak se odlišují?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
30.3.16 21:04

Šílené :lol: Mám akorát kamarádky, sestry Martinu a Markétu, a už i ty to mají doma zmatené, oslovení Marti a Marki se ostatním docela dost plete a jim občas snadno přeslechne

Příspěvek upraven 30.03.16 v 21:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5133

@pe-terka To jako, že paní zavolá Julie a přijdou všichni tři? :mrgreen: V rodině máme jména zděděná po rodičích, ale typu kluk po tátovi a jinde zase dcera po mámě a shodují se, že je to nepraktické.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26376

@pe-terka mají to známí on Miroslav, ona Miroslava a děti jsou Mireček, Mirečka a Tomáš :lol: Byli Mirek, Mirka, Mireček, Mirečka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19079
30.3.16 21:05

@pe-terka tak to je síla :lol: :lol: Tak mají starého a mladého Julina a jednu Julču no :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
30.3.16 21:05

Z manželovy strany si potrpí na stejná jména a ještě to navíc tak blbě vyšlo, že se to tam fakt opakuje i přes snachy. Já to nemám strašně ráda. Pak se říká stará a mladá, malý a velký a podobně. Takže tchýně Marta, snacha Marta, babička Marta, dvě další snachy Lucie + stejné příjmení - DĚS, tchán Mirek, švagr Mirek, jejich syn Mirek. Moje teta Jitka, strejda Pepa, sestřenice Jitka a bratranec Pepa. Plete se to. Pokud to není rodina opravdu s nějakou tradicí, tak mi to přijde zbytečné. Holky se po mně nejmenuje ani jedna, ani po nikom jiném z rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
30.3.16 21:07

Proč by to mělo být zmatené? klukovi bych říkala Julek a holce Lily. Já mám děti dvě. Jména si podobná nejsou dokonce i pohlavím se liší, Matěj a Stella a zmatená jsem pořád. Říkám jim hele ty, dítě nech toho, kluku, holko… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22490
30.3.16 21:09

Omlouvám se za de facto duplicitní diskuse. Když jsem založila první, systém mi ji odmítl s tím, že si mám opravit název. Když jsem tak učinila, systém přijal obě obě diskuse :oops: Netuším, jak diskusi sjednotit :oops: :lol: Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22490
30.3.16 21:10

Omlouvám se za de facto duplicitní diskuse. Když jsem založila první, systém mi ji odmítl s tím, že si mám opravit název. Když jsem tak učinila, systém přijal obě obě diskuse :oops: Netuším, jak diskusi sjednotit :oops: :lol: Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
30.3.16 21:11

Ahoj, no třeba jako u nas. Já Radka, bracha Radomir a táta Radomír. Samozřejmě se oboum říká Radek. Co k tomu vedlo mamku jsem se ptala, prý se ji to prostě líbilo. Prostě, když jsme byli mali, tak zavolala do zahrady: Rádiii a přiběhli jsme všichni, takže pro ni vlastně super… :-D Ale my jsme se nad tím moc nepozastavili, az když jsme s manzelem vybírali jméno pro malou, tak jsem se zeptala, co ji k tomu vedlo…TOT vše… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
30.3.16 21:11

@pe-terka
Znám Janu, která si s Janem pořídila Honzíka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.16 21:20

Znám sourozence Jaroslava a Jaroslavu. Nebo rodiče Jana, Jan, děti Jana, Jan

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8689
30.3.16 21:29
@pe-terka píše:

Napiš adminům. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22490
30.3.16 21:31
@Titty píše:
Napiš adminům. :)

jj, už jsem to udělala, snad to brzy sjednotí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama