Stejná knížka jako Děti z Bullerbynu

Anonymní
12.3.21 04:58

Stejná knížka jako Děti z Bullerbynu

Ahoj, neteři je šest a šíleně miluje děti z Bullerbynu.

Nedivím se, pro tu atmosféru a tak. No a bude mít narozeniny. Je strašná škoda, že Děti z Bullerbynu nemají pokračování.

Nemám s knížkami zkušenosti, je třeba Pipi stejná? Tak něžná, bezstarostná a pěkně vyprávěná, nebo už je potom i pro starší? (vím, že ji tam nahání často paní ze sociálky,, že se jednou dostane i do domova, že je to možná už trochu vážnější nota atd. Viděla jsem seriál a někdy mi přišel osud Pipi hodně smutný..třeba jak slaví sama Vánoce. Ty děti z Bullerbynu jsou fakt takový balzám).

Koukala jsem i na Mikulášovy patálie, jenže, taky si myslím že tam už je to o klucích od čtvrté třídy výš. Navíc je to satira, asi to pobaví rodiče, ale jinak spíš možná pro kluky?

A co ty nové věci, poseroutka? Nebo Anna ze zeleného domu - vůbec to neznám, ale upovídaná hrdinka není něco co se mi zdá jako oddechovka pro děti i rodiče, když to čtou, někomu prý vadí dlouhé Aniny ůvahy a odstavce, někdo to miluje.

Ale Děti z Bullerbynu milujeme všichni, existuje něco fakt hodně podobného?:)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
145
12.3.21 05:39

Ahoj, Děti z Bullerbynu jsou moc hezká knížka. Já jako malá četla ještě Lottu z Rošťácké uličky. Je to taky od Lindgrenové a moc se mi to líbilo. Zkus se podívat i na její další tvorbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
582
12.3.21 05:44
@LolaAA píše:
Ahoj, Děti z Bullerbynu jsou moc hezká knížka. Já jako malá četla ještě Lottu z Rošťácké uličky. Je to taky od Lindgrenové a moc se mi to líbilo. Zkus se podívat i na její další tvorbu.

Ano, Lotta se dětem taky moc líbila. Také byla oblíbená Heidi, děvčátko z hor…tuhle knížku jsem milovala už já jako dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12002
12.3.21 06:21

JaPipi milovala. Je to něco jiné než deti z Bullerbynu, ja to nela nejraději. A co Ronja, dcera loupeznika?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20681
12.3.21 06:25

Luisa a Lotka :pankac: Není to úplně stejné, ale je to moc hezké… Heidi jsem taky měla moc ráda. Z novějších potom Děvčátko s kouzelnýma nohama.
Já jsem taky měla moc ráda děti z Bullerbynu, naopak Pipi nesnáším. Ronja mě taky moc nechytla - ani jako dítě, ani jako dospělou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4577
12.3.21 06:34
@Anonymní píše:
Ahoj, neteři je šest a šíleně miluje děti z Bullerbynu.

Nedivím se, pro tu atmosféru a tak. No a bude mít narozeniny. Je strašná škoda, že Děti z Bullerbynu nemají pokračování.

Nemám s knížkami zkušenosti, je třeba Pipi stejná? Tak něžná, bezstarostná a pěkně vyprávěná, nebo už je potom i pro starší? (vím, že ji tam nahání často paní ze sociálky,, že se jednou dostane i do domova, že je to možná už trochu vážnější nota atd. Viděla jsem seriál a někdy mi přišel osud Pipi hodně smutný..třeba jak slaví sama Vánoce. Ty děti z Bullerbynu jsou fakt takový balzám).

Koukala jsem i na Mikulášovy patálie, jenže, taky si myslím že tam už je to o klucích od čtvrté třídy výš. Navíc je to satira, asi to pobaví rodiče, ale jinak spíš možná pro kluky?

A co ty nové věci, poseroutka? Nebo Anna ze zeleného domu - vůbec to neznám, ale upovídaná hrdinka není něco co se mi zdá jako oddechovka pro děti i rodiče, když to čtou, někomu prý vadí dlouhé Aniny ůvahy a odstavce, někdo to miluje.

Ale Děti z Bullerbynu milujeme všichni, existuje něco fakt hodně podobného?:)

Je to individualni, byla a jsem velka ctenarka, ale tato knizka Deti..me zrovna neoslovila, spise me bavila prave ta Anna ze zel.domu, Robinsonka, Velke trapeni, Kluci holky s stodulky, Veronika proste nika, Luisa a Lotka a super Mikulasovy prazdniny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33872
12.3.21 06:55

Mohla by se jí líbit knížka Kluci, holky a, Stodůlky, také příběhy venkovských dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1344
12.3.21 07:07

Zkuste sérii Kouzelná třída od Zuzany Pospíšilové

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1010
12.3.21 07:28

Pamatuju si, že Honzíkova cesta, Jonáš a babička z vajíčka mě bavily ve stejné době jako Děti z Bullerbynu. Moc pěkně píše Petra Braunová (Braunerová?), to si projdi. Pipi ani Ronja mě nikdy moc nechytly. Pipi je místy vtipná, ale je to takové zdlouhavé, děti to podle mě, vůbec nepoberou. Mikuláš je hrozný s těmi jmény, plno francouzských jmen je pro začínajícího čtenáře zmatek nad zmatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9104
12.3.21 07:33

Kup jī Gabru a Malinku. Za mě TOP♥️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6695
12.3.21 07:42

Co knihy od A. Ransoma- Boj o ostrov, Trosečníci z Vlaštovky atd.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1406
12.3.21 07:47

Dum drobnych radosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5232
12.3.21 07:52

Děti z Bullerbynu mají pokračování. Jmenuje se Vánoce v Bullerbynu. Jen koukám, že se dá sehnat jako audiokniha. Za mého dětství byla i kniha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13542
12.3.21 07:54

Jako dítě jsem mela ráda Pírinku od Kožíka. Je to trochu jiné. Lottu z Rostacke ulicky jsem cetla taky. Ta nalada je hodně podobná Bullerbynu, ale dějově slabý odvar, aspon mi to tak pripadalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
12.3.21 07:56

Mach a Šebestová. Děti 4 a 7 to mají moc rády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat