Stejná krevní skupina nebo ne?

23
27.2.21 01:06

Stejná krevní skupina nebo ne?

Dobrý večer, v CARu budeme podstupovat oplodnění darovanými spermiemi. Řekli nám, že dárce bude anonymní, samozřejmě zdravý atd.,ale co mě zarazilo, že nemusí mít shodnou krevní skupinu.
Známá toto taky podstupovala a tam měl dárce stejnou krevní skupinu jako budoucí rodiče. Setkali jste se s tím, že dárce je jiné krevní skupiny? Nebo to záleží na daném centru? Dost mě to zarazilo, proto se obracím tady a ptám se na vaše zkušenosti.
Snad je můj dotaz dostatečně srozumitelný.
Děkuji moc za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
27.2.21 01:22

Tak když lidé přirozeně počínají dítě, taky si před sexem nedělají testy na krevní skupiny.

Krevní skupina na toto nemá vliv. Že měla známá stejnou skupinu jako dárce, to byla náhoda.

• Citovat
  • Nahlásit
1005
27.2.21 06:53

To snad ani nemůže být myšleno vážně???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 07:25

Ano, co vím, tak byla centra, kde se jelo i dle krevních skupin a byla centra, kde se podle krevních skupin nejelo. Myslím si, že to bylo i tím, jak veliká byla a kolik měla dárců.

• Citovat
  • Nahlásit
7517
27.2.21 07:43

@Kejtyyyy a problém je kde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 07:45
@Kejtyyyy píše:
Dobrý večer, v CARu budeme podstupovat oplodnění darovanými spermiemi. Řekli nám, že dárce bude anonymní, samozřejmě zdravý atd.,ale co mě zarazilo, že nemusí mít shodnou krevní skupinu.
Známá toto taky podstupovala a tam měl dárce stejnou krevní skupinu jako budoucí rodiče. Setkali jste se s tím, že dárce je jiné krevní skupiny? Nebo to záleží na daném centru? Dost mě to zarazilo, proto se obracím tady a ptám se na vaše zkušenosti.
Snad je můj dotaz dostatečně srozumitelný.
Děkuji moc za odpovědi

A vy si nemůžete dát požadavky na dárce?
Na dárkyní vajíček je to normální požadavek.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 07:49
@Anonymní píše:
Tak když lidé přirozeně počínají dítě, taky si před sexem nedělají testy na krevní skupiny.Krevní skupina na toto nemá vliv. Že měla známá stejnou skupinu jako dárce, to byla náhoda.

Ale tady chceš, aby dítě mělo skupinu, která by vznikla po spojeni matky a otce (což logický neznamená stejnou jako někdo z rodičů, ale kombinace těchto dvou), ne každý chce dítěti oznamovat, že je z darované spermie.

• Citovat
  • Nahlásit
3312
27.2.21 08:43
@Anonymní píše:
Ale tady chceš, aby dítě mělo skupinu, která by vznikla po spojeni matky a otce (což logický neznamená stejnou jako někdo z rodičů, ale kombinace těchto dvou), ne každý chce dítěti oznamovat, že je z darované spermie.

Spousta lidí ani neví, jakou má krevní skupinu. Natož jejich rodiče :roll: Znám dvě kukačky, jedné to řekli, takže to ví, jinak by to nikdy nezjistila. Ta druhá to neví a to už je jí dost let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19748
27.2.21 09:02

Já bych chtěla i stejnou krevní skupinu. Už se mi totiž dvakrát stalo, že jsem se s někým bavila o krevních skupinách v jejich rodině a přitom se propálili, že dítě není otce. Neřešila jsem to, mlčím jak hrob, ale už je někdo, kdo to ví. Stačí, aby to probírali ve škole v hodinách biologie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 15:36

Našim dětem jsem již ve školce řekla jak vznikly, a že byly dárcem, i když krevní skupina je v pořádku. Mají zdr. problémy a u lékařů by se nemuselo vyplatit lhát.
Zrovna včera jsme na toto téma nějak narazili (genetika) a v pohodě jsme si o tom povykládali.

• Citovat
  • Nahlásit
23
28.2.21 10:28
@Anonymní píše:
@Anonymní píše:

Děkuji za reakci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat