Stejný osud - odešla jsem s dvěmi a více dětmi od partnera

Anonymní
20.5.17 20:19

stejný osud - odesla jsem s dvěma a více detmi od partnera

Ahoj,

vzhledem k charakteru diskuze a že píšu z profilu kamarádky, prosím o zachování anonyma.

S partnerem jsme spolu 10 let, vztah byl ze začátku krásný, ale jak už to bývá nakonec vyustil v prátelství. Máme spolu dvě děti ještě neškolkového věku. První dítě jsme počali když jsme se spolu rozcházeli, dítě nás na nějaký čas ztmelilo. Nicméně… otec je dobrý, sice k drhému prckovi nemá tak vřelý vztah jako k prvnímu, ale to přisuzuji i tomu, že s prvním už je nějaká ta sranda…
Nicméně náš vztah je na „diplomatické“urovni - kamarádi bez lásky, citu a hlavně bez sexu. Táhne mi na třicet a prakticky tři roky jsem zoufalá, nespíme spolu, cítím se jak prašivá.

Stále více přemýšlím o odchodu. Je nám vlastně lépe, když je táta v práci, jakmile dojde jsme spíše ve stresu. Strašně toužím po milenci, říkám si, že možná by to bylo i řešení, ale jak? Vždyt na něj vlastně ani nemám čas, jsem stále doma s detma. Nespíš by mi to ani svědomí nedovolilo.

Hrozně se to ve mě bije. Na jednu stranu jsem docela konzervativní a rodina má být na prvním místě a nechci brát tátu, na druhou stranu kolem mě jsou zamilované páry a myslím si, že i já mám nárok na život a vztahy a lásku, přeci nemusím svůj život podřídit dětem, ne? (i když si ted připadám tedy jako sobecká blbka).

Můj dotaz je tedy spíše na ženy, které odešly s více jak jedním dítětem od partnera, jak jste to zvládly? Finančně bych asi ze začátku hodně drhla, ale jakmile mi skončí rodičovská, tak si myslím, že by to mohlo jít hezky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58888
20.5.17 20:26

Ja uz pracuju. a jde to dobre. s exmanzelem vcelku vychazime a o deti se starame spolecne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
20.5.17 20:36

Začátky byly nic moc, ale pak se to ustálilo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
20.5.17 20:36

A co takhle zamakat na obnově lásky a citu? Žádný vztah neni hezky 100 let jen tak sám o sobe, ti lidé se musi snažit neco pro to udělat. Myslim, ze udržet rodinu kvůli dětem za to stojí, pokud jeden z partnerů neni např alkoholik, tyran, a tak podobne. Pokud je to,,jen" citové ochladnuti, jsem přesvědčena, ze na tom se da zapracovat. Nechapej můj komentář špatne, v žádným případě te nesoudim a nedávám univerzální radu, ale z tvého popisu situace mam dojem, ze se u vas vlastně nic špatného nedeje, a ze trocha ochoty na tom pracovat by mohla pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
17683
20.5.17 20:46
@Anonymní píše:
Hrozně se to ve mě bije. Na jednu stranu jsem docela konzervativní a rodina má být na prvním místě a nechci brát tátu, na druhou stranu kolem mě jsou zamilované páry a myslím si, že i já mám nárok na život a vztahy a lásku, přeci nemusím svůj život podřídit dětem, ne? (i když si ted připadám tedy jako sobecká blbka).

Toto me prijde desne sobecke. Narok na lasku, kolem jsou zamilovane pary… A tak udelame z deti batuzky a budeme si je pinkat ob vikend. Maji vubec nejake naroky ty deti? Me tedy prijde normalni, ze vztah se promeni a po 10 letech jsou lide prevazne pratele. Ale pro me tedy neni problem podridit zivot detem. Jine by to bylo, pokud bych byla v patologickem vztahu, kdy setrvani v nem by bylo pro deti skodlive.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.17 20:46

Taky nesoudim, ale odchod od partnera a taty deti bych zvazovala jako krajni reseni, kdybych vedela, ze jsem pro zachranu/obnovu vztahu udelala maximum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
20.5.17 20:50
@Anonymní píše:
Ahoj,

vzhledem k charakteru diskuze a že píšu z profilu kamarádky, prosím o zachování anonyma.

S partnerem jsme spolu 10 let, vztah byl ze začátku krásný, ale jak už to bývá nakonec vyustil v prátelství. Máme spolu dvě děti ještě neškolkového věku. První dítě jsme počali když jsme se spolu rozcházeli, dítě nás na nějaký čas ztmelilo. Nicméně… otec je dobrý, sice k drhému prckovi nemá tak vřelý vztah jako k prvnímu, ale to přisuzuji i tomu, že s prvním už je nějaká ta sranda…
Nicméně náš vztah je na „diplomatické“urovni - kamarádi bez lásky, citu a hlavně bez sexu. Táhne mi na třicet a prakticky tři roky jsem zoufalá, nespíme spolu, cítím se jak prašivá.

Stále více přemýšlím o odchodu. Je nám vlastně lépe, když je táta v práci, jakmile dojde jsme spíše ve stresu. Strašně toužím po milenci, říkám si, že možná by to bylo i řešení, ale jak? Vždyt na něj vlastně ani nemám čas, jsem stále doma s detma. Nespíš by mi to ani svědomí nedovolilo.

Můj dotaz je tedy spíše na ženy, které odešly s více jak jedním dítětem od partnera, jak jste to zvládly? Finančně bych asi ze začátku hodně drhla, ale jakmile mi skončí rodičovská, tak si myslím, že by to mohlo jít hezky :nevim:

ted dočítám a zdá se mi - nezlob se, že chceš odejít jen z rozmaru.. ono mít dlouhodobý vztah není jen tak, to je dřina…nejdřív byste to měli zkusit s mužem spravit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.17 20:57

A jeste bych zvazila slovo „osud“. V Tvem pripade mi pripada, ze Te to proste prestalo bavit. Drzet vztah s detma pri zivote, v lasce a ucte je drina, ale zase kdyz se to dari, tak je to to nejkrasnejsi na svete. Pro me se to neda srovnat se situaci rozvedena plus nejaky milenec, co ma taky nejake deti atd. Na to mi pripada, ze by vas vztah stal za pokus o zachranu, protoze plan B bude mozny vzdy, ale plan A pak uz nepujde vratit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17683
20.5.17 21:00

@BloomingGorgeous Hlavne on tak nejak kazdy vztah zevsedni. A s nikym jinym uz nebude zakladatelku pojit to nejsilnejsi - laska k detem, kazdy dalsi vztah se bude ukoncovat kvuli mnohem vetsim malichernostem. Zase by to bylo jine, pokud by byl otec na baterky a o deti se nezajimal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12127
20.5.17 21:02

A proč spolu nespíte? On nechce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4350
20.5.17 21:08

Poradna?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48236
20.5.17 21:10

Nemas spis problem v hlave, ze sis neco vsugerovala, ze je u Vas spatne a ted ti vse vadi i moucha?
Krize jsou normalni, na vztahu treba pracovat, v kazdem obcas prijde ohranost nebo bourka se prezene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22369
20.5.17 21:19

Dvě děti neskolkoveho věku a nespite spolu tři roky?
No, chápu, u nás taky to bylo všelijaké poslední roky a máme spolu dvě děti. Už když jsem byla těhotná s druhým došlo mi že dojdeme brzo ke konci. Druhé dítě bylo následkem poslední šance. Nakonec jsme byli i v poradně, několikrát, ale už bylo pozdě. Rozvedli jsme se když měl mladší 2,5 roku, našla jsem si brigádu, ale i tak jsem rok sahala na úspory, než jsem nastoupila do práce, a uz je to dobrý. O děti se staráme společně. Taky mi bylo 30 když jsem se rozhodla že v tomto dalších x let žít nechci. Dneska mám nového partnera, plánujeme společné bydlení, vycházíme všichni dobře.
Jediné čeho lituju tak že jsem neodešla dřív, ale to bych neměla mladšího syna, za kterého jsem šťastná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.17 21:25

Taky jsem odešla se dvěma malými dětmi, byla jsem ještě na rodicaku, takže ten rok, než jsem se vrátila do práce, byl finančně hodně náročný a musela jsem si půjčovat peníze. Teď jsem už v práci skoro rok, takže finančně je to už v pohodě. všechno zvládám, ale je pravda, že chlap ‚nejakej‘ občas chybí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31594
20.5.17 21:29
@Cuddy píše:
Toto me prijde desne sobecke. Narok na lasku, kolem jsou zamilovane pary… A tak udelame z deti batuzky a budeme si je pinkat ob vikend. Maji vubec nejake naroky ty deti? Me tedy prijde normalni, ze vztah se promeni a po 10 letech jsou lide prevazne pratele. Ale pro me tedy neni problem podridit zivot detem. Jine by to bylo, pokud bych byla v patologickem vztahu, kdy setrvani v nem by bylo pro deti skodlive.

jednodušší je přece rozbít rodinu, dětem vzít tátu, tátovi děti. A postavit se do nekonečného zástupu samoživitelek, co žádají podporu a soucit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama