Stela, nebo Stella - poraďte

490
12.6.15 19:00

Stela nebo Stella - poraďte

Milé diskutující, jsme rozhodnuti dát holčičce jméno Stela, ale pořád nevíme, zda s jedním l nebo se dvěmi ll. Nějak se mi nelíbí, že by musela říkat…jsem Stella se dvěmi ll :),ale na druhou stranu jsem moc nikde neviděla toto jméno s jedním l.
Kdo má doma Stellinku nebo Stelinku, napište vaší zkušenost.
Budu moc ráda. Děkuji. D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69307
12.6.15 19:04

Nemám doma Stelinku, ale jestli je to povolené, dala bych u nás s jedním L, právě aby stále nehlásila s dvěma L. Znám Nellu a ta už je z toho hlášení dvou L uhlášená :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
12.6.15 19:06

Mně se líbí Stella :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5927
12.6.15 19:15

Dej 2, je to hezčí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48784
12.6.15 19:18

Líbí se mi víc Stella ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13606
12.6.15 19:20

Víc se mi líbí Stella, Stela mi přijde takové ochuzené :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
555
12.6.15 19:20

Za mě rozhodně Stella :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.15 19:25

@Dašule7 Dala bych nějaké jméno, kde se hlásit nemusí :D Asi bych psala se dvěma, ale myslím, že kdekdo ne… Stejně to mám u Emiček, naopak Ellu bych psala se dvěma a Nelu s jedním. Ale je to prostě vopruz tak jak tak ;)

Ale jako kdybyste si na tom trvali, tak hlasuju pro dvě. Hlásit bude každopádně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
12.6.15 19:32

Já bych dala určitě se dvěma- přijde mi divné dát jméno, co má takový hezký italský význam a psát ho „špatně“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1439
12.6.15 19:32

@Dašule7 Stella. Mně někdo říci, že se jmenuje Stella, tak ho automaticky píšu s dvěma L. Zázvorková měla taky dvě. Máslo i pivo je taky se dvěma L :mrgreen:. Stela mi přijde stejně divné, jako Ana :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
12.6.15 19:42

Mám příbuznou Stellu (má maminku cizinku, takže jména dětí dávali spíš v „mezinárodní“ podobě) a kámoška má dceru Stelu (s tím, že příjmení je typicky české, tak jméno dali v české podobě)

záleží na vás, myslím, že v dnešní době je to jedno ;) v obou případech stejně bude hlásit, jestli je s jedním nebo dvěma L :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.15 19:42

Mam svagra, hovoria mu Ema. Tak som sa smiala, ze ma zenske meno. Uplne vazne mi vysvetlil, ze som asi blba, pretoze Ema je muzske meno, zenske by bolo vo forme Emma. Lenze on je Talian… mozno je to podobne aj s onou Stelou/Stellou… alebo zeby Stelom/Stellou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7261
12.6.15 19:43

Máme Stelu. je to česká forma jména, která je psaná v kalendáři.. zdálo se nám zbytečné, aby měla dvě L. Je to sice asi módní, ale rozhodla bych se stejně i dnes ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7261
12.6.15 19:45
Psát ho špatně :lol:
@me2dova píše:
Já bych dala určitě se dvěma- přijde mi divné dát jméno, co má takový hezký italský význam a psát ho „špatně“

špatně? snad česky, ne? :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.15 19:51

No, mně to přijde trošku hloupé počešťovat, navíc dle mého názoru to „ll“ vypadá tak nějak estetičtěji :lol:, ale tím se nechci dotknout žádné Stelinky, je to krásné jméno tak jako tak! Ještě bych dodala, že možná ta počeštěná varianta bude vhodná k nějakému opravdu hodně českému příjmení, aby to nebylo tak kontrastní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama