Štěňata bez PP po rodičích s PP - čivava

Anonymní
3.3.13 23:41

Štěňata bez PP po rodičích s PP - čivava

Dobrý večer, mám dotaz především na zkušené chovatelky (ideálně chovatele čivav s pp), ale samozřejmě uvítám i názor ostatních. Snad mě neukamenujete, proto raději anonymně:-). Čivavky mám již několik let, jako dítě jsme měli čivavku bez pp, která měla dvakrát štěňátka, byla krásná, zdravá, vše naštěstí proběhlo v pořádku. Nicméně v dospělosti jsem si svoji další čivavku pořídila již pro jistotu s pp, abych se nemusela tak bát, že s ní nebude něco v pořádku, bude zdravý, bez různých vad atd. Sama naprosto nesnáším „množitele“ čivav bez pp, které ani jako zdravé čivavy nevypadají, mají různé vady, deformace, nemoci a o podmínkách v jakém je chovají ani nemluvím. Nedávno jsme přišli o druhou čivavku, kterou jsem měla právě ještě od dětství, bylo jí přes patnáct let (holčička, ale s pejskem nikdy štěňátka neměli, kastrovaná), do posledního dne naprosto vitální, selhalo jí srdíčko:-(. Druhý pejsek to špatně nese, čivavky jsou hodně společenské, takže jsme rozhodnutí pořídit novou čivavu a chtěli bysme do party zase holčičku, samozřejmě s pp od nějakého slušného chovatele. A s tím souvisí hlavní dotaz. Nabízí se samozřejmě varianta nechat pejska nebo fenečku vykastrovat, aby jsme je nemuseli „hlídat“, ale to se mi moc nelíbí. Navíc prostě se přiznávám, láká mě představa, aby měli alespoň jednou společně štěňátka. Čivaváček je krásný, zdravý, s pp, typově taky všechno v pořádku (jeho rodiče mají spousty ocenění), ale na výstavy nechodí, chtěli jsme ho hlavně jako miláčka, takže jsme ho ani na nic „výstavního“ nezvykali. Takže si s ním nedovedu představit ani výstavu ani nějakou bonitaci, nejspíš by tam akorát koukal jak trdlo a nechápal proč musí být na vodítku, které nezná, chodí pořád volně, je poslušný, jakmile mu dám vodítko „dělá“ že nemá nožičky:-), byl na něm asi dvakrát v životě, takže na něj prostě není zvyklí, stejně jako na průběh výstavy, kde budou desítky psů, byl by to pro něj už asi jen bezvýznamný stres když ho nevystavujeme a neučíme od mala. Fenečku budeme taky vybírat pečlivě, chceme prostě zdravého, spokojeného, veselého tvorečka a nejspíš opět děsně rozmazleného:-). Vím, že se to poctivým chovatelům moc nelíbí, ale jaký je váš názor na to, aby měli do budoucna spolu štěňátka, samozřejmě za předpokladu, že bude vše probíhat jak se sluší a patří, s maximální péči, ve výborných podmínkách a podle zásad stejně jako by byli uchovněný. Jen prostě budou štěňátka bez pp a my nebudeme žádná chovná stanice (což by se dvouma pejskama pro jedny štěňátka bylo i zbytečné). Nejde mi o nějaký výdělek to vůbec ne, ale prostě bych hrozně chtěla, aby měl náš pejsek štěňátka, protože budou určitě nádherná, vyloženě se na to těšíme, jen nechceme vypadat jako nějací množitelé:-(. Když koukám na nabídku čivav bez pp, tak je mi z toho smutno, mezi nima by byla naše štěňátka určitě hvězdy a někdo by si taky díky tomu mohl pořídit zdravého pěkného mazlíčka za rozumnou cenu, všem bych ukázala oba rodiče, podmínky, zavázali by se je „nemnožit“, prostě by šli jen do dobrých rukou. Třeba kamarádka by si taky čivavku přála, ale je sama s holčičkou, takže na čivavu s pp nemají a od čivavy bez pp ji sama odrazuju, té bych hned jedno štěňátko dala a věděla bych, že to bude další rozmazlená čivava:-). Ale taky nevím jestli se tím nedopustím oficiálně nějakého přestupku a nemůžu z toho mít nějaké vážné problémy? Předem vám moc děkuji za odpoveď a pochopení.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4152
3.3.13 23:53

Oni by se zavázali k něčemu - nemnožit - co ty sama nechceš dodržet… ach jo.
třeba si taky budou myslet, že ty jejich štěnátka budou úžasná a zase by udělali radost někomu dalšímu :zed: nemůžeš chtít po ostatních něco, čím se sama nechceš řídit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917
3.3.13 23:54

Pokud nemáš registrovanou chovatelskou stanici tak si o tobě maximálně můžou povídat, nic víc snad :)

Nejsem pro množení psů bez PP, ale pokud seš připravena na všechny rizika tak je to čistě tvoje věc… :)
Včera sem byla u pani, která vyděšeně čeká na štěňátka od svojí křiženky jen proto, že sousedovic pitbul je hezkej tak jí jim nechali nakrýt… Když sem jí řekla, že se může stát, že jí štěnda zbydou, nebo třeba, že je fenka odvrhne a bude je muset dokrmovat tak na mě koukala, že to jí vubec nenapadlo a jak se to jako může stát… Ale píšeš, že už ste kdysi štěňátka měli, tak snad víš do čeho jdeš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.13 00:00

Tak oni by šli štěňátka hlavně k lidem, které znám. Už teď bych mohla sepisovat pořadník, tolik by jich určitě ani nebylo:-). Navíc já bych množila dva zdravý, perfektní psy s pp, který pouze nemají výstavy a bonitace, oni už by pejsky s pp neměli, protože štěňata žádný pp nedostanou, takže to není úplně stejné.

K9Girl: Tohle si samozřejmě všechno uvědomuju a jak říkám nemám nevyzpytatelné křížence a všechno rozhodně plánuji dodržet jak se má, jde mi hlavně o zdraví pejsků. Jde pouze o tu bonitaci (a výstavy s tím spojené), jinak bych to neřešila.

• Citovat
  • Nahlásit
1484
4.3.13 00:03
@zelenaprisera píše:
Oni by se zavázali k něčemu - nemnožit - co ty sama nechceš dodržet… ach jo.
třeba si taky budou myslet, že ty jejich štěnátka budou úžasná a zase by udělali radost někomu dalšímu :zed: nemůžeš chtít po ostatních něco, čím se sama nechceš řídit

přesně! :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23505
4.3.13 00:03

Mam pejska s PP, ale uprimne, dokud nebude mit boniaci, rozhodne stenata neplanuju, prestoze zajemci by byli. Bud papiraci nebo nic. Nechci sama byt mnozirnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917
4.3.13 00:04

Tak s tím myslím by problém být neměl :) je spousta lidi, kteří mají štěňátka od zvířat s PP ;)
Kolikrát lepší člověk, který má jedny štěňata bez PP, než někteří množitelé těch s PP :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.13 00:05

Navíc je neplánuji množit donekonečna, splní si své otcovské a mateřské „povinnosti“ a my budeme šťastní ze štěňátek, který půjdou k hodným majitelům. Jen se budu muset hrozně držet, abych si je pak samou láskou všechny nenechala:-). Takhle asi vznikají ty chovatelské stanice, kde mají i dvacet pejsků:-)

• Citovat
  • Nahlásit
23505
4.3.13 00:07

A vis vubec, jak probiha bonitace? Treba je to mensi zlo, nez si myslis. A minimalne bys to mohla zkusit. Bud projde nebo ne. Zas takovej balik to nestoji a mela bys ofiko posouzeni tvych mazlicku z hlediska standardu rasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.13 00:18

Osobně jsem na bonitaci nebyla jen na výstavách, ale hodně jsem o tom načetla. Minulý rok jsem se byla podívat na výstavě, pejska jsem měla s sebou, myslela jsem že to okoukám a příště to taky zkusíme, ale byl z toho celý vyplašený:-(. Chovatelé, které jsem tam potkala mi právě říkali, že se na to musí zvykat už od štěňátek, prďolka měl stáhnutý ocas a koukal jak tvrdý „Y“. Jinak je to čiperný veselý pejse, s ostatníma čivavama se kamarádi všechno, ale tady tho na něj bylo prostě moc.

• Citovat
  • Nahlásit
3827
4.3.13 01:34

My máme čivavu bez pp. První čivavu jsme měli s pp a byl to pes snad se všemi problémy a nemocemi už od mala. Teď máme dvě holky bez pp, neřekla bych, že byly zrovna z množírny a jsou obě naprosto zdravé a vitální. Podle mě nezáleží na to, co uděláš ty. Je to o lidech. To, že ty budeš mít takto štěňátka s „dobrým“ úmyslem a ne s tím na tom vydělat svět nezmění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ya-ya
4.3.13 06:16

A jak vůbec víš, že odpovídá standartu, vzhledově i povahově, když jste s ním nikdy nikde nebyli? a odpověď na otázku. Ne nedělala bych to.Sama mám psa s PP (ne čivavu),bohužel má ale dysplazii a uchovněný nebyl i přesto, že je krásný, má svod, několik výstav a zkoušek z výkonu. V životě štěňata neměl i přesto, že to byl můj sen, ale nebudu množit bezpapíráky.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
LiveTheDream
4.3.13 07:36

Víš, ono s těma papírama to nemáš nikdy jisté, že to je opravdu štěně rodičů, kteří jsou uvedení v papírech. „Známá“ má CHS nejmenované rasy už 20 let a někdy, když její pes „nechce“, tak nechá fenu nakrýt psem bez PP od její známé a jsou domluvené, že otec štěňat bude uváděn ten její papírový, který je uchovněný. Nebo když se narodí málo štěňátek, tak se k nim „přihodí“ štěňátka bez PP z jiného chovu a dostanou papíry, protože jsou uvedené jako narozené dané uchovněné feně. Takže tak to chodí. Někdy prostě platíš za kvalitu, která ani kvalitou být nemusí :evil: :zed:. My máme 1 psa s PP a 2 psy bez PP a všichni jsou krásní a bez problémů.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
24488
4.3.13 07:39

Dělají se u čivav nějaká zdravotní vyšetření? Luxace pately nebo tak něco???

Já bych to neudělala. Bála bych se, že třeba až „vnučka“ mých psů skončí někde v klícce s vrhem štěňat každé hárání.
Možná štěňata načipovat a přihlásit na sebe… :think: ale ani tak tomu nezabráníš…

Psů a čivav obzvlášť je hrozně moc a i když vám ten váš připadá nejlepší, objektivně to tak být nemusí.

Kupte si druhého pejska a nemusíš to řešit ;) a třeba ho od miminka zvykějte na výstavy a uchovněte… a můžete mít po něm pak štěně s nějakou „externí“ fenečkou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73609
4.3.13 07:42

Já si nemyslím, že by bylo něco špatného mít štěňátka bez papírů… raději budu mít štěně bez PP od domácího mazlíčka, než s PP z nějaké množírny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama