Štěně, kříženec retrívra s vlčákem - hodí se k malým dětem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jambik
Povídálka 40 příspěvků 09.02.19 07:19
Štěně - kříženec retríevra s vlčákem

Máte prosím někdo už doma pejska se stejným původem? Jde mi o to, zda jsou tihle kříženci chodníky k malým dětem. Samozřejmě, že záleží i na výcviku, ale aspoň obecně. Jak jsou asi velcí, povaha. Maminka je retriever. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24197 příspěvků 09.02.19 07:24

Upřímně - pochybuju, že rodiče mají PP a jsou tedy opravdu retrívr (jaký? je jich více druhů) a otec vlčák (německý ovčák? československý vlčák? atd…), takže usuzovat cokoli je prostě hádání.

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 13951 příspěvků 09.02.19 07:24
@Jambik píše:
Máte prosím někdo už doma pejska se stejným původem? Jde mi o to, zda jsou tihle kříženci chodníky k malým dětem. Samozřejmě, že záleží i na výcviku, ale aspoň obecně. Jak jsou asi velcí, povaha. Maminka je retriever. :nevim:

Křížence této velikosti bych nechtěla. Povaha nemusí být stejná jako u retrívra. To nikdo nezaručí. Psa bez zkušeností s výcvikem jako hračku k dětem bych nepořizovala. Malý nebude, pokud je otec opravdu německý ovčák.

terien
Echt Kelišová 9503 příspěvků 09.02.19 07:26

Já bych si v životě nic takového k dětem nepořídila. Žádnou takovou splácaninu, ani žádného staforda, bulla, dogu, apod. Jsou to silní psi, i bez dětí to chce zkušeného chovatele, což ty určitě nejsi když ani nevíš, jak takový pes může vyrůst :zed:

terien
Echt Kelišová 9503 příspěvků 09.02.19 07:28

Navíc pokud ti tu někdo napíše, že takového psa má a je to miláček, tak co? Budeš to brát jako dogma? Že se nemůže nic stát? Mysli trochu.

Jambik
Povídálka 40 příspěvků 09.02.19 07:49

Už mám doma křížence čuvače se švýcarákem a je to naprosto milionový zvíře k vlastní rodině a skvělý hlídač. Ani nedorostla do velikosti rodičů, je prostě drobnější i když mohutná. Matka štěněte je čistý zlatý retriever a otec německý. Psa nikdy nemám jako hračku. Mužský chtěl štěnata od naší čubiny, což jsem mu vymluvila, nejsem množka a psů je všude plno.

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 13951 příspěvků 09.02.19 07:52
@Jambik píše:
Už mám doma křížence čuvače se švýcarákem a je to naprosto milionový zvíře k vlastní rodině a skvělý hlídač. Ani nedorostla do velikosti rodičů, je prostě drobnější i když mohutná. Matka štěněte je čistý zlatý retriever a otec německý. Psa nikdy nemám jako hračku. Mužský chtěl štěnata od naší čubiny, což jsem mu vymluvila, nejsem množka a psů je všude plno.

A jeden pes nestačí? 8o

terien
Echt Kelišová 9503 příspěvků 09.02.19 07:54
@Jambik píše:
Už mám doma křížence čuvače se švýcarákem a je to naprosto milionový zvíře k vlastní rodině a skvělý hlídač. Ani nedorostla do velikosti rodičů, je prostě drobnější i když mohutná. Matka štěněte je čistý zlatý retriever a otec německý. Psa nikdy nemám jako hračku. Mužský chtěl štěnata od naší čubiny, což jsem mu vymluvila, nejsem množka a psů je všude plno.

To že je jeden kříženec hodný nic neznamená.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 08:18

Co se tyka velikosti bude po rodicich a asi vis jak vypada vlcak a retrivr.. s povahou uz je to horsi obe jsou to pracovni plemena tudiz vycvik a starost o hafana bude trosku narocnejsi pokud nemas cas neporizovala bych.. zalezi samozdrejme na vychove ale geny neojebes… ja mela krizence jezevcika s civavou reknes si maly pes ale … doma byl milionovy ale venku hruza tvrdohlavy zakomplexovany pes ktery byl agresivni na vse co se pohlo..ani cvicak nepomohl… takze cely zivot na voditku s kosem ma cumaku..

Jorkima
Kecalka 428 příspěvků 09.02.19 08:23

Tchýně má labradorskýho retrívra s německým ovčákem a je to strašně hodný pes, děti má okolo sebe pořád.Ale jak už tu nikdo psal,nikdo ti nezaručí, že takovou povahu by měl i ten váš.Jinak vzhledem je spíš na labrodora, akorát mohutnější,ale n tlustý,jak bývají.Cumak má trochu protáhlý po vlcakovi.Moc hezký pes.

Tichošlápek
Extra třída :D 12112 příspěvků 09.02.19 08:30

Žádný kříženec není primárně vhodný k dětem. Nemůžeš totiž vědět, jakou bude mít povahu, což u papiraka alespoň tušíš. Vzrůstem bude po rodičích, takže velký pes.

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 3613 příspěvků 09.02.19 08:35

Pár takových kříženců chodí k nám na cvičák a jsou to z pravidla potížisti, vemte že NO bez PP bývají agresivní a psychicky nestabilní psi si tomu si vemte vytrvalost labradora. Pokud chcete velkého rodinného psa k dětem tak si vyberte z čistokrevných plemen z dobré chovné stanice je jich dost, třeba takový labrador s PP nebo zlatý retriever jsou krásní a snadno zvladatelní psi (ale musíte se jim pořádně věnovat zanedbaná výchova a výcvik a nedostatečný pohyb zničí skoro každého psa). Jinak pokud se vám nechce dávat peníze za psa s PP, tak zvažte tohle hledisko jak u labradorů tak u NO jsou běžně onemocnění zadních končetin je to spolu se špatnou povahou nejčastější důvod proč není jedinec uchovněn. Takže pokud nemůžete dát cca 20 tisíc za štěně s PP (teď nevím jak se ceny pohybují) tak si asi budoucnu nebudete moct dovolit dát tisíce za léčbu a případné ortopedické operace psa (kamarádka zrovna platila za zlomenou nohu psa 30 tisíc). Sice štěně s PP vám 100% nezaručí že pes bude úplně zdravý ale ty šance že bude a že povahově bude odpovídat standardům plemene jsou mnohonásobně vyšší než u křížence s bůhvíjakým původem.

g.sandova
Závislačka 4011 příspěvků 09.02.19 08:43

Ne, takového kříženec bych se bala pořídit. Dost se dedi to negativní. Něco jiného je cistokrevny voříšek, když znáš dobře rodiče. No, nevím. Nešla bych do toho, už při tě velikosti.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25832 příspěvků 09.02.19 08:46

Nikdy nevíš, co ti z toho vyroste. Maminka retreiver, hmmm, a proč není uchovněná, jestli je to retriever a má PP.
Ani boha něco takového k dětem, bude to velké, vlčák nevím, co je, jestli čs, tak potěš koště.
Ušetři si na psa s PP, kde máš alespoň trochu záruku povahy, když to nekoupíš od někoho, kdo plácá x vrhů za rok.

Fíková
Kelišová 5641 příspěvků 09.02.19 08:52

Já nych se teda hlavně bála kyčlí. Jak retrívři, tak vlčáci s nimi mají problém. Tím spíš, když jsou pochybného původu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >