Štěně, nebo starší pes?

541
9.11.19 19:32

Štěně nebo starší pes?

Zdravím dámy, chceme si pořídit pejska.
Já a mladší syn chceme štěně 6 týdenní a manžel se starším synem chtějí psa už většího rok či dva starého.
Co je lepší se nemůžeme dohodnout. Štěně asi vše zničí doma, starší pejsek nevím jak by si zvykl k dětem. Máme rodinný dům s dvorem. Děkuji za rady zkušenějších pejskařů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9.11.19 19:34

6týdenní štěně? Štěňata se dávají od matky az po 8týdnech. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
9.11.19 19:37

V 6 týdnech ti ho žádný soudný chovatel nedá, nejdřív v 8 a nejlépe i trošku dýl. A určitě je lepší od štěněte. A ano, něco možná zničí. Ale to klidně i starší pes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
304
9.11.19 19:38

To zas bude šestitýdenní štěně, čistokrevný ale bez papírů :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 19:40
@MrsNorris píše:
To zas bude šestitýdenní štěně, čistokrevný ale bez papírů :roll:

A nejlépe ještě za pár tisíc. :zed:
Před vánoci mají množírny vánoce. :pocitac: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
9.11.19 19:41

@MrsNorris
Přece fenka musí mít aspoň jednou štěňata. A pes si musí skočit. A oba mají tak báječnou povahu, byla by přece škoda toho nevyužít :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 19:43
@NinaU. píše:
@MrsNorris
Přece fenka musí mít aspoň jednou štěňata. A pes si musí skočit. A oba mají tak báječnou povahu, byla by přece škoda toho nevyužít :roll:

A nejlepší je to, když má fena štěňata pokud je co nejmladší tj.po prvním hárání to jsou štěňata nejzdravější. :zed: :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
9.11.19 19:46

Vzali jsme si 2-3 letou fenku z útulku, chvíli to trvalo než jsme si na sebe zvykli. Strašně se bála lopaty a podobně. jinak to byl velmi mazlivý a přítulný pejsek. Na děti byl moc hodný. Měli jsme ji 13let moc na ni vzpomínáme. Nyní máme psa, kterého máme od štěněte. Docela dost věcí rozkousal.. :lol:
Já myslím, že je lepší starší pes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 20:03

Určitě štěně, kor k dětem :) :palec: zakladatelka chtěla radu, jestli štěně, nebo většího psa, ne jestli psa s papirama, nebo bez :roll: myslím si, že štěňat a psů bez papíru, kteří si zaslouží pomoc je až až :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7674
9.11.19 20:09

@Valburga tak urcite by měla vědět, že ne sestitydenni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
9.11.19 20:09

@Valburga
Nikdo pricetny, i kdyby majitel nepapirovych štěňat, je nedá od mámy dřív jak v 8 týdnech. Takže tak ci tak je to pěkná prasarna, dát někomu štěně v 6 týdnech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 20:14

O tom žádná, naprosto souhlasím, třeba se zakladatelka překlepla, nedělala bych tady z toho hned takové dramo, poučit se dá i v klidu :palec: my třeba domu přinesli 14 denní štěně a máme z něj nejlepšího kámoše na světě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7674
9.11.19 20:14

@NinaU. A že se to děje! Nechápu, že si to lidí nezjisti než koupi bezpapiraka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4588
9.11.19 20:15

Vzala jsem z útulku psa, když mu bylo půl roku, měl už dost za sebou. Ušetřila jsem si utírání loužiček a ničení věcí (i když občas něco drbne i teď, když je doma sám), ale jinak je s ním mnohem víc práce, než se psem od štěněte. Takže zvaž, kolik máš zkušeností a kolik péče mu chceš věnovat. Pokud se rozhodneš pro štěně, určitě se ujísti, že není z množírny. I kdyby Ti etická stránka věci byla fuk, povaha a náklady na veteřináře mohou být dost extrémní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4588
9.11.19 20:22

@Valburga Jedna věc jsou psi bez papírů, kteří už jsou na světě, a druhá věc je podpora množitelů (a tím myslím i ty drobné). Já nechci moralizovat, ale myslím si, že je důležité o tom mluvit a říct, že je to špatné. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama