Štěně-normální chování-přejde to? Vaše zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.1.22 07:13

Štěně-normální chování-přejde to? Vaše zkušenosti

Dobrý den, je mi 18 let. Pořídili jsme si štěně maltézáčka, kluka, zítra mu bude 11 týdnů. Máme ho zatím týden. Když ho chytne hravá, tak kouše vše, co se pohne-ruce, nohy, oblečení…
Opravdu ty štěněcí jehličky nejsou nic příjemného a nechci, aby nás kousal dál (hraček má hodně).
Už jsme měli štěně, fenku, taky maltézáčka. Ale ona by na nás nikdy pusu neotevřela (byla to asi taková trošku vyjímečná holka?).
Mám strach, aby mu to nezůstalo do dospělosti. Přejde ho to, po tom, co přezubí?
Jak jste to odnaučili dělat vaše štěňata? A máte prosím nějaké rady a zkušenosti. Poradíte mi, na jaké situace mám být připravená. Já nevím proč, ale mám prostě ze všeho strašný strach, tak by se mi nějaké informace a zkušenosti hodili :hug:
Já mám takový strach, že teď vlastně mám už týden průjem a nemyslím na nic jiného, než na zlobivé štěně :oops:
Mám strach s ním zůstat sama doma. Vždy se už jenom těším, až se mamka vrátí.

Dřív jsme měli papouška, Amazoňana. Začala nás kousat a dál se to jenom zhoršovalo a zhoršovalo, že jsme ji museli dát pryč. Asi to mám nějak s tímto spojené, že se tak bojím? :,(

Příspěvek upraven 21.01.22 v 07:51

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12781
21.1.22 07:30

Úplně normální chování štěněte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2150
21.1.22 07:34

Ano úplně normální chování štěněte. Některé jsou menší piraňky, některé větší. Zkus mu nabídnout pohybujicí se uzel, kus starého ručníku a aktivně si s ním tak hraj, po přezubení se to zlepší a pak postupně vymizí. Ještě teď si pamatuji, jak vypadaly mé ruce, když byl pes štěně a to už je 7 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
21.1.22 07:42

Moc děkuji za odpovědi. A mám mu když kousne něco říct? Třeba „fuj“ a když přestane, tak ho pochválit a hrát si dál?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14757
21.1.22 07:52

Prejde to casem. Nasemu steneti jsou 4 mesice a uz se to trochu lepsi. Zuby ji uz vypadavaji a rostou nove. Od zacatku ji rikame fuj nebo nezer me :mrgreen: Pripadne ji podstrcime paruzek/uzel atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2150
21.1.22 07:52
@Moncha47 píše:
Moc děkuji za odpovědi. A mám mu když kousne něco říct? Třeba „fuj“ a když přestane, tak ho pochválit a hrát si dál?

Tak je to psí mimino a je třeba si uvědomit, že nerozumí lidské řeči. Teda říkat mu slova jako nesmíš a fuj, když absolutně nezná jejich význam je k ničemu. Lepší je převést pozornost na jinou činnost za tu pak chválit v doprovodu s pamlskem, aby si začal ty slova spojovat. Což neříkám, že mému psů neříkám zakazove povely třeba „ne“.ale už ví co znamenají. Takže říkat to člověk sice může, ale nemůže se divit, že štěně tu ruku v tu chvíli nepustí, protože neví co se po něm chce. Lépe odvést pozornost jinam a tu činnost pochválit. Doporučuji knížky od Šusty: Trénink je rozhovor nebo svého psa nestřílejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
21.1.22 07:53

@Barbucha3 můžu se prosím zeptat. Kdyz Vás Váš pejsek kousnul, tak jste nějak zareagovala. „Fuj“ nebo něco podobného? Aby přišel na to, že se to nedělá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2150
21.1.22 07:56
@Moncha47 píše:
@Barbucha3 můžu se prosím zeptat. Kdyz Vás Váš pejsek kousnul, tak jste nějak zareagovala. „Fuj“ nebo něco podobného? Aby přišel na to, že se to nedělá?

Vysvětleno výše. Lepší převést pozornost. Ale jo, taky jsem říkala, ale je třeba si uvědomit, že pes neumí česky a v 11tydnech neví, co je fuj. Naučí se časem, že určitá slova stejně jako povely něco znamenají. Lepší je ale pro psa aby něco udělal třeba místo kousání si sednul, než aby něco nedělal. A někdo radí vyjeknout, ale ono to většinu psů spíš nabudí. Tohle období fakt přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67424
21.1.22 08:13

Je to normální štěně, dělají totéž všechny.. přejde to s věkem.. je potřeba s ním taky cvičit, vychovávat.. pes není hračka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12781
21.1.22 08:20
@Moncha47 píše:

Ty potřebuješ ten cvičák pro psy víc než ten pes sám :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55438
21.1.22 09:16

Ty máš nějaké psychické problémy? Ty tvoje úzkosti, strachy normální nejsou. Bát se lidi štěněte :roll: Pes to jen vycítí ;) Jo je to štěnicí chování, máte ho týden. Až přezují bude to lepší, některé štěně kouše víc a některé moc ne. naše nejmladší do lidí moc nekousala ale vše co je ze dřeva :mrgreen: A teď zdá se že po prvním hárání se hodně uklidnila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
21.1.22 09:56

@Markéta80 asi úplně v pohodě nejsem. Už jsem to párkrát v životě slyšela. :oops:
Asi prostě potřebuji ujištění, že to nebude pokračovat i v dospělosti, že to je prostě běžná věc, ze které vyroste. Teď budu prostě mít trošku stresující měsíce. Nevím, proč vše beru tak blbě. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4060
21.1.22 10:08

To chce klid…je to mimino, máte ho týden, co po něm chceš… já teda poradím to řešit a ne jen čekat, až ho to samo přejde… já jsem nasemu štěněti vždycky řekla „nekousat“ a hned jsem se ho snažila zaujmout něčím jiným. Vetsinou se dařilo, už tak za týden a něco věděl, že do mě kousat prostě nebude, max se zapomněl v zápalu hry, ale to časem taky ustalo. Ostatní to neřešili s tím, že je to stěně a přejde ho to. No přešlo ho to, to ano, ale při hře všechny okupuje i teď v 11 letech, jenom mě ne, má nauceny to „nekousat“, ovšem asi to má spojeny jen se mnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
686
21.1.22 11:36

Zlepší se to, až přezubí. Jinak já jsem používala slovo „au“, když to přehnal. Pokud to bylo při hře, převáděla jsem ho na jiné hračky. Pokud mimo hru, přestala jsem si ho všímat, odešla. Brzy pochopil, že „au“ je nežádoucí chování

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
306
21.1.22 11:59

Zakladatelko, ty se bojis byt sama doma se stenetem?? S maltezackem? Jako ze te pokouse? 🤣 🤣 pokud jsi ze vseho tak vystresovana, nemela sis radsi poridit plysovou hracku?? 🤷‍♀️

Jako ted vazne - pes neni hracka, veskery tvuj stres a diskomfort vyciti a podle toho se bude chovat. Ty mu musis ukazat, ze jses jeho panem. Pokud se uz ted hroutis, co budes delat az budes pejska vychovavat a cvicit? To te bude mit pekne na haku a nebude te poslouchat, pokud zjisti, ze jako autorita stojis za prd. Najdi si zkuseneho cvicitele, ktery ti poradi a nasmeruje te, jak s pejskem zachazet. Ac si muzes myslet, ze maly pes nepotrebuje cvicak a vychovu (protoze je prece maly a mali psi nekousou), tak opak je pravdou. Neni nic horsiho nez ublafany, nevychovany „pes kotníkář“, ktery steka na vsechno okolo a agresivne reaguje, i kdyz si ho chce jen ocuchat nejaky jiny pes vetsiho vzrustu nez je on sam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat