Štěně snědlo čokoládový bonbón od Lindor

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
125
1.11.21 22:06

Štěně snědlo čokoládový bonbón od Lindor

Ahoj právě mi 4 měsíční štěně fenka ( Yorkshire křížená) snědla asi tři čtvrtě čokoládového bonbónu od Lindor. Váží asi 2-2,5 kila. Myslíte že je to problém? Bojím se, aby se jí něco nestalo. Našla ho na nočním stolku vedle postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6441
1.11.21 22:13

@Macaaa ano považuji to za problém. Máme fenu cca 12 kg kříženec knirace, té se povedlo sežrat klinek čokoládového dortu. Veterinářka ji chtěla vidět a okamžitě ji nějakým roztokem donutila to vyvrhnout. Ta naše fena to asi rovnou vcucla, poněvadž vyzvrátila téměř úhledný klinek toho dortu. Ale už je to pár let zpět. Takže volat na veterinu a levné to nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1819
1.11.21 22:18

Teda takové dobroty hned vedle postele? 😃 Když náš pes snědl čokoládu jela jsem s nim hned na veterinu. Doktor mu dal nějaké léky na vyvolání zvracení. Slyšela jsem, že čím více podílu kakaa má čokoláda, tím je “jedovatější”. A mléčná je nejméně toxická. Ale každopádně volej a přeju ať je pejsek v pořádku :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
1.11.21 22:26

@iamlenka nojo to má manžel, on rád mlsá.
No právě že je to ta mléčná a snědla tak půlku toho bonbónu.
Tak moc děkuji 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
1.11.21 22:28

Tak já nevím, ale náš pes občas dostával sladké i kousek čokolády a nevím, že by byl sebemenší problém. Dožil se 17 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1819
1.11.21 22:30

@Macaaa ta uvidíš co ti řekne doktor. Při nejlepším se “jen” poblinká a nebo pos… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25932
1.11.21 22:30
@kemeny13 píše:
Tak já nevím, ale náš pes občas dostával sladké i kousek čokolády a nevím, že by byl sebemenší problém. Dožil se 17 let.

Ono je to dle psa. Jsou psi co mlsají rozinky a jsou psi, které to zabije. Totéž čokoláda. Někteří jí zpracují v pohodě a jiní ne.

Každopádně jeďte na veterinu a přeju ať to dopadne dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
1.11.21 22:31

@kemeny13 čokoláda je pro psy jako jed. Můžou na to i zemřít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
1.11.21 22:31

@Aspera to je pravda. Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6441
1.11.21 22:34
@kemeny13 píše:

A kolik ten váš pes vážil kilo? A co to bylo za plemeno? Ono se 20× nemusí stát nic a pak průšvih. Já dávala v dobré víře té naší hrozny. Je to o něco méně horší než čokoláda, ale ve finále by to vyšlo nastejno. Manžel se zlobil, když to zjistil, ale já to do té doby fakt nevěděla, přestože o čokoládě ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
1.11.21 22:35
@Macaaa píše:
@kemeny13 čokoláda je pro psy jako jed. Můžou na to i zemřít.

Tak to nevím, ale vážně se nepamatuju, že by mu po tom někdy něco bylo. A musím říct, že mi někdy sežral třeba kus tatranky. A jak jsem psala dožil se 17 téměř v plném zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
1.11.21 22:37
@Trojlístek píše:
A kolik ten váš pes vážil kilo? A co to bylo za plemeno? Ono se 20× nemusí stát nic a pak průšvih. Já dávala v dobré víře té naší hrozny. Je to o něco méně horší než čokoláda, ale ve finále by to vyšlo nastejno. Manžel se zlobil, když to zjistil, ale já to do té doby fakt nevěděla, přestože o čokoládě ano.

No měl nadváhu. Byl to pekinéz a vážil něco mezi 6-8kg. Hrozny ani jiné ovoce nechtěl vůbec, ale sladké věci jsme před ním vůbec nemohli jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6441
1.11.21 22:38
@kemeny13 píše:
Tak to nevím, ale vážně se nepamatuju, že by mu po tom někdy něco bylo. A musím říct, že mi někdy sežral třeba kus tatranky. A jak jsem psala dožil se 17 téměř v plném zdraví.

No, tak to jste měli štěstí oba a opravdu musel mít kačení žaludek, spíš ledviny. Mohou selhat ledviny. Je to pro ně toxické. Třeba i ořechy, cibule, česnek a tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6441
1.11.21 22:40
@kemeny13 píše:
No měl nadváhu. Byl to pekinéz a vážil něco mezi 6-8kg. Hrozny ani jiné ovoce nechtěl vůbec, ale sladké věci jsme před ním vůbec nemohli jíst.

To měl fakt štěstí :mrgreen: babička měla to samé plemeno a co ten dokázal požrat a taky se dožil vysokého věku, ale i váhy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
1.11.21 22:41

@kemeny13 tak to byl nádherný věk, to se moc nevidí 🙂 každopádně je to pro ně opravdu jedovaté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat