Štěně z útulku - jak naučit čůrání venku a pití?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
valacek
Povídálka 29 příspěvků 13.11.18 12:59
Štěně z útulku - čůrání a pití

Hezký den,
před nedávnem jsme si vzali štěně, fenečku z útulku. Máme problém s venčením. Jsem studentka vš a chodím jen po brigádách, takže jsem hodně doma a můžu se jí věnovat. Chodím s ní ven klidně co půl hodiny, venku se pěkně projdeme, ona se vyčůrá, ale přijdeme domů a během chvíle udělá klidně několik louží. Jak jí naučit, aby se vyčůrala jen venku? Taky mám pocit, že hodně pije, na to, že je malinká (cca 3kg) tak zvládne i 3 menší misky denně. Možná i kvůli tomu pořád čůrá. Dávkujete někdo i vodu? My jsme měli vždy pejska z útulku už většího, který toto zvládal a štěně poprvé, tak předem moc děkuji za rady :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Beckyttine5
Kecalka 316 příspěvků 13.11.18 13:07

Kolik má štěňátko týdnů? Vodu bych jí neomezovala, aspoň si hlídá pitny režim… jinak ještě má malý močový měchýř, tak čůra častěji, ty intervalY budou už delší a delsi, chce to jen trpělivost ☺

valacek
Povídálka 29 příspěvků 13.11.18 13:09

Cca 8 týdnů, přesně se to neví… Snažíme se co nejčastěji, když to jde, tak co 10 minut, ale stejně pak přijde a udělá někde doma louži, i když venku čůrala.

Martina 94
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 13.11.18 13:11

Já měla stejný problém stene ze statku 3 kg na konci října teďka může mít tak 4-5 kg , no a teď k problémů: já ji koupila ty trénovací plenky na čůrání nebo spíše podložky seženeš všude na bezednamiska.cz- tam my vyšli nejlevněji nebo superzoo,Zoohit,a­pod :-) můžeš ty nejmenší co jsou máš maleho psa snad to pochopí no :-( já ji to dala na nisto kde dělala louzicky a naučila se to nějak sama :-) s kočkami to bylo horší to jsem vzala packy a hrabaly jsme v písku :-D no ono je trošku rozdíl co jsem se tak zaslechla vzít štěně z útulku, ze statku alod protože on nemá socializaci na to vyrůstat v bytě v domě třeba v chovné stanici ti na 90 procent dají pejska,už navyklého :-) ale zase musím říct, že ona na ty plenky chodí furt jakoby ,že se to nesnaží jak ostatní psi to třeba vydržet tak nevím jestli je to dobrá možnost :-) třeba odepíše zkušenější Pejskar :-)

valacek
Povídálka 29 příspěvků 13.11.18 13:14

@Martina 94 Jako chvíli byla v dočasce, kde měla paní hodně štěňat a snažila se jim věnovat, ale nebylo to jednoduché… na plínu právě učit nechceme, aby si nezvykla, že se může čůrat i doma. Od toho mě hodně lidí odrazovalo, že pak může čůrat i na koberec a podobně.

valacek
Povídálka 29 příspěvků 13.11.18 13:15

@Martina 94 A nechtěli jsme vyloženě nějakou rasu, to bychom si koupili s PP od zkušeného chovatele. A ani podporovat množitele nepapíráku, takže bylo štěně z útulku jasná volba.

phedr
Nováček 5 příspěvků 13.11.18 13:22

My máme pejska už většího 3,5 roku, ale když byl malý tak jsme měli problém že nechtěl moc čůrat venku. On byl spíš bázlivější a my bydlíme na sídlišti kde je spoustu psů, takže z toho co jsem kde vyčetla a podle rady zkušenějších chovatelů jsme měli doma trénovací podložky. A za nás můžu říct že super, dneska už chodí jen venku, i když v případě nemoci, nebo když jsme oba dlouho v práci, tak podložku dáváme i teď. Nikdy nebyl problém že by chodil na koberec nebo jinam než na podložku a to ani doma ani u návštěv a za mě je to rozhodně lepší než loužičky po bytě. Jak poroste tak je budete postupně odbourávat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 13:24

My jsme ty první týdny chodili ven každé 2 hodiny, i v noci a také měla nehody i doma. Venku je potřeba strašně moc, až přehnaně chválit, ale to asi víš :) To pití se upraví. V útulku si často psi musejí místo u jídla a pití vybojovat, pokud je jich ve výběhu víc, tak třeba to má z toho. Naše fenka zase jedla jak kdyby týden nedostala a chvilku trvalo, než ji došlo, že jí to nikdo nesebere.

Byli jste s ní u veterináře? Nějaké nemoci nutí k častému pití. Ale to nechci nijak strašit. Jen, mám špatnou zkušenost s několika útulky, kdy vydávaly nemocná, ale opravdu vážně nemocná zvířata a nové majitelele o ničem neinformovali. Protože logicky, by o to zvíře nikdo zájem neměl a těch pár měsíců, co by ještě žilo by se o něj museli starat.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 1 inzerát 13.11.18 13:28
@Martina 94 píše:
Já měla stejný problém stene ze statku 3 kg na konci října teďka může mít tak 4-5 kg , no a teď k problémů: já ji koupila ty trénovací plenky na čůrání nebo spíše podložky seženeš všude na bezednamiska.cz- tam my vyšli nejlevněji nebo superzoo,Zoohit,a­pod :-) můžeš ty nejmenší co jsou máš maleho psa snad to pochopí no :-( já ji to dala na nisto kde dělala louzicky a naučila se to nějak sama :-) s kočkami to bylo horší to jsem vzala packy a hrabaly jsme v písku :-D no ono je trošku rozdíl co jsem se tak zaslechla vzít štěně z útulku, ze statku alod protože on nemá socializaci na to vyrůstat v bytě v domě třeba v chovné stanici ti na 90 procent dají pejska,už navyklého :-) ale zase musím říct, že ona na ty plenky chodí furt jakoby ,že se to nesnaží jak ostatní psi to třeba vydržet tak nevím jestli je to dobrá možnost :-) třeba odepíše zkušenější Pejskar :-)

Učit psa doma na podložku je snad to nehorší, co můžeš udělat. Sice se to snáž uklízí, ale pes pak nechápe, proč by měl chodit ven, když čůrat může doma. Kamarádka si tak taky naučila psa. A ten pak prostě nechtěl chodit ven, chtěl používat jen ty podložky a trvalo šíleně dlouho, než ho to odnaučili.

Titty
Echt Kelišová 8146 příspěvků 13.11.18 13:30

@valacek je to ještě mimino, s čůráním musíš vydržet, ono se to časem naučí.
Na to časté pití bych se radši zeptala na veterině, aby to nebyl nějaký zdravotní problém. Vodu bych určitě neomezovala.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 1 inzerát 13.11.18 13:32

Štěně má jen 8 týdnů, je fakt malinké. Nám to trvalo asi 2 měsíce (když jsme si ji vzali, měla 4 měsíce), než dokázala vydržet v pohodě pár hodin a chodila čůrat jen ven bez nehod. Chce to trpělivost. Ono to přijde :kytka:

Příspěvek upraven 13.11.18 v 13:32

jannina1
Závislačka 4179 příspěvků 13.11.18 13:32

Snaz se chytit moc a dej to na rozbor.To,ze tak hodne pije je zarazejici.

jannina1
Závislačka 4179 příspěvků 13.11.18 13:33

Je fakt,ze je malicka, jeste nevydrzi..

la_amanita
Kecalka 391 příspěvků 13.11.18 13:33

Naše fena se plně naučila konat potřebu venku asi až tak v půl roce, takže po pár týdnech buď úplně v klidu. Nepamatuju se tedy už, kolik vypila, ale asi to je podobné jako s krmením, taky se krmí častěji, než dospělí psi. Pro jistotu se ale můžete poradit na veterině.

valacek
Povídálka 29 příspěvků 13.11.18 13:33

Máme jít za deset dní na přeočkování, tak se na to zeptám. Chápu, že někdo dává přednost jednodušší variatně - pleny, ale já jí na tohle učit nechci, měla by vědět, že čůrat se má jen venku. Za vyčůrání venku hodně chválím, dostane i malý pamlsek. Pokud jí u čurání doma chytnu, tak zvýším hlas, aby věděla, že tohle nesmí. Jinak jí zpětně netrestám, protože už neví, za co to bylo.
S papkáním nemáme problém, dostává 3 denně granulky s půlkou štěněcí kapsičky a sní, kolik sní. A pak jednou denně trochu tvarohu se žloutkem a ten sní vždycky, jak kdyby týden nejedla :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >