Štěnice, jak se po dezinfekci chovat

Anonymní
13.5.21 17:37

Štěnice jak se po dezinfekci chovat

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenost se štěnicemi.. přestěhovala jsem se do pronájmu je to byt 1kk, ale do týdne jsme se budila cela doštípaná. Ihned jsem to řešila a dnes to tu byl vystříkat. Mám sedačky rozložené a bylo mi doporučené si dat do prostřed pokoje matraci a na ni spát.. teď musím být takovým terčem aby jse prošli po zemi po té chemce. Ale nedávám psychicky to, že vím, že po mě v noci budou lozit a ráno co uvidím budou mrtvé štěnice okolo mě :zed: :poblion: máte někdo stim zkušenost v jakém množství jste potom štěnice nacházely mrtvé? Neměli jste strach? :mrgreen:
Dekujiii :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9266
13.5.21 17:41

Hlavně je nutné vystříkat i okolní byty/celou bytovku. Jinak ti to tam stejně pořád poleze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 17:46

Majitelka volala na družstvo a prý okolní byty si nestěžovaly, takže vystrikaly jen můj byt.. :nevim: :(

• Citovat
  • Nahlásit
1234
13.5.21 17:51
@Anonymní píše:
Majitelka volala na družstvo a prý okolní byty si nestěžovaly, takže vystrikaly jen můj byt.. :nevim: :(

Tak to tam máš za chvíli zpět, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
13.5.21 18:10

Sestra to měla a vyšlo jí to na spoustu peněz. Řekli jí, že musí spát maximálně oblečená. Nejlépe rolák, tepláky a ponožky, aby neštípali. Trvalo jí to cca měsíc, než se toho zbavila. Musela ale vyhodit všechen nábytek, jinak by se jich nikdy nezbavila. Hlavně po nastříkání nesmíte vytírat nebo nějak hodně uklízet. Buď vám to tak někdo donesl, ale jestli je to bytovka, tak je to všude určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1730
13.5.21 18:14

No, takže vystříkat i okolní byty - upozorni družstvo a nebo sdružení majitelů. Za druhé, oblečení, povlečení, všechny hadry na min. 60°. Pokud nevystříkal i knížky a tak, tak je můžeš rovnou vyhodit. Elektroniku taky nechat někde v tom jedu, kdyby se v ní něco schovávalo, ať to vyleze.
Za druhé ten postřik je třeba do 14 dnů znova zopakovat, aby se zabily nově vylíhlé vajíčka (na ty postřik nefunguje.) Po dokončení toho všeho bych tu matraci rozhodně vyhodila (hodně dobře ji zabal a odvez někde do sběrného dvora) a koupila úplně novou.

Jinak štěnice nejsou jako švábi, jsou strašlivě pomalé a než někam dolezou, tak jim to trvá, proto se většinou zdržují přímo v matracích atd - v místech, kde mají nejsnazší přístup k člověku. Takže pokud máš matraci čistou, tak se k tobě těch štěnic zase tolik nedostane.
Problém je, že tyhle příšery vydrží schované až rok bez jídla. Takže pořád je třeba být v pozoru a hlídat. Jakmile někde najedeš jedinou, tak okamžitě volat zase deratizátora. Množí se šíleně rychle.

Takovou zkušenost jako ty ale nemám. My je v bytě objevili naštěstí extrémně brzo - byly tu doslova tři a ty ještě vysál deratizátor. Byt byl po čerstvé rekonstrukci, kdy jsme se zbavili téměř všeho až na dřevěné parkety v obýváku - tam se právě po předchozích nájemnících schovaly. Díky bohu za tuhle prozřetelnost, protože bůhví jak bychom dopadli. V bytě jsme měli minimum nábytku i věcí, takže nebyl problém to mít všechno pokryté. Objevit se teď, tak snad spálím všechno oblečení, povlečení, knížky atd. Je opravdu strašný problém se jich zbavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1730
13.5.21 18:18
@Anonymní píše:
Majitelka volala na družstvo a prý okolní byty si nestěžovaly, takže vystrikaly jen můj byt.. :nevim: :(

Pokud jich máš v bytě tolik, že se budíš celá doštípaná, tak to rozhodně nebudou tři štěnice, ale celé hejno (nebo jak se tomu říká) a rozhodně budou zalezlé pod podlahou, ve stoupačkách a podobně… To že si někdo nestěžuje neznamená, že je v bytě už nemá, ale spíš že se ještě nedostaly někam, kde můžou začít páchat zlo.
A nebo to můžou být taky takoví ti co se stydí za to, že je v bytě mají a nic nenahlásí. A to je pak lahůdka žít s takovýma… Likvidujou to sprejema z drogerie a než se nadějí, tak je zamořený kompletně celý barák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 18:25

Mě deratizer řekl že tady toho moc není, že to vypadá že to je tady cca 2 měsíce.. co jsem poslouchala tak zde predemnou bydlela nějaká holčina co tady pořádala každý den párty, takže bych se nedivila, že to je tady po ní.. ptala jsem se ho jestli to nemůže být s okolních bytů nebo stupacek a řekl mi, že to tu někdo musel donést.. taky jsem se ho ptala jestli se postřik musí opakovat a na to mi odpověděl že takhle v bytě to neni nutné.. ovšem na většině strankach píšou že na poprvé není možné všechny zabít.. celé mě to štve, protože zde bydlím teprv 14 dní s narvala sem tu plno peněz realitce, kauce atd a dovolit si vyměnit byt ted nemůžu, ač mám velkou chuť to udělat…
Taky spím cela zahalena, je mi to nepříjemné kdyz to vim :poblion:

• Citovat
  • Nahlásit
1730
13.5.21 18:41
@Anonymní píše:
Mě deratizer řekl že tady toho moc není, že to vypadá že to je tady cca 2 měsíce.. co jsem poslouchala tak zde predemnou bydlela nějaká holčina co tady pořádala každý den párty, takže bych se nedivila, že to je tady po ní.. ptala jsem se ho jestli to nemůže být s okolních bytů nebo stupacek a řekl mi, že to tu někdo musel donést.. taky jsem se ho ptala jestli se postřik musí opakovat a na to mi odpověděl že takhle v bytě to neni nutné.. ovšem na většině strankach píšou že na poprvé není možné všechny zabít.. celé mě to štve, protože zde bydlím teprv 14 dní s narvala sem tu plno peněz realitce, kauce atd a dovolit si vyměnit byt ted nemůžu, ač mám velkou chuť to udělat…
Taky spím cela zahalena, je mi to nepříjemné kdyz to vim :poblion:

To je nějaký hloupý deratizátor. Rozhodně ať to přijdou vystříkat i podruhé. Trvej na tom.
Sice se v tom úplně nevyznám, ale myslím že můžeš trvat na vrácení peněz. Pokud deratizátor potvrdil, že je to v bytě déle než ty, tak ti realitka a majitelka prostě lhaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.21 14:36

Jak teď koukám na datum příspěvku, tak si říkám jestli nebydlíme ve stejném baráku. Možná shoda náhod, já to sice nemám v bytě. Ale v baráku to je. A též jsem se zrovna nastěhovala :,(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat