Reklama

Stent v ledvině - ano nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HayLin
Stálice 61 příspěvků 19.02.18 16:59
Stent v ledvine - ano nebo ne?

Uz ctvrty den me boli prava ledvina. V nemocnici jsem lezela skoro tyden, doktor rekl ze mam jen lehke mestnani v prave ledvine a ze je moznost zavedeni stentu az do ledviny aby se mi ulevilo. Ma s tim nekdo zkusenosti? Ja do toho moc jit nechci, ale ta bolest me zabiji. Existuje neco jineho co by mi aspon trosku ulevilo od bolesti nebo je stent nutny? Doktor se me jen zeptal jestli to chci nebo ne, ja rekla ze ne. Pry mi mimco tlaci na ledvinu, jsem v 19tt. Prosim poradte, hodne zen rika ze stent je horsi jak porod. Jinak jsem tehotna poprve.

Reklama

Reakce:

Marcelka146
Kelišová 5041 příspěvků 19.02.18 17:07

Já měla ledvinovou koliku někdy kolem 23tt. Byly to tak ukrutný bolesti, že já si stent zavést nechala. Bylo to v krátké celkové anestezie, takže bezbolestné a hlavně po probuzení mega úleva. Hlavně jsem zas mohla normálně fungovat. Při těch bolestech jsem jen ležela a skoro ani nedýchala jak se to nedalo vydržet. Oproti tomu křížové bolesti při porodu byly pohodička.

mroe
Extra třída :D 14312 příspěvků 19.02.18 17:08

A na zaklade ceho jsi rekla ne? Zrejme te nenutil, protoze to zatim neni tak akutni, ale nejspis se tomu vzhledem k delce tehotenstvi asi do budoucna nevyhnes, lepsi stent nez selhavajici ledvina.
Nevim ovsem, v cem chces radit, to ses snad mela poradit s doktorem, ne s emiminem.

Marcelka146
Kelišová 5041 příspěvků 19.02.18 17:13

A ano, přesně jak píše @mroe . Lepší stent než přijít o ledvinu.

HayLin
Stálice 61 příspěvků 19.02.18 17:46

@Marcelka146 a po zavedeni stentu jsi mela nejake bolesti? ja cetla ze zeny vetsinou moci krev, picha to a reze. me nikdo nerekl ze je to ledvinova kolika. jen ze mi proste mimino tlaci na ledvinu a tak z ni spatne oddteka moc do mocaku. ze kdyz budu lezet na leve strane, tak se mimi posune a uz to tlacit nebude.

HayLin
Stálice 61 příspěvků 19.02.18 17:47

@Marcelka146 proto jsem rekla ze stent nechci

HayLin
Stálice 61 příspěvků 19.02.18 17:52

@mroe poradit chci s tim jestli ta bolest jde zmirnit i jinak nez stentem. kolika to totiz neni, ani zanet ledvin.

mroe
Extra třída :D 14312 příspěvků 19.02.18 18:01
@HayLin píše:
@mroe poradit chci s tim jestli ta bolest jde zmirnit i jinak nez stentem. kolika to totiz neni, ani zanet ledvin.

Nejde. Boli to proto, ze moc stagnuje v ledvine. Poradila ses, vic ti k tomu nikdo nerekne. Kdyz to bude horsi, stentu se stejne nevyhnes, jediny, s kym se v tom muzes radit je lekar, ktery vi, jak jsi na tom.

Monalisasmile
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 19.02.18 18:02

Ahoj, mě začala selhávat ledvina v 26tt, několikrát jsem byla po sobě hospitalizovaná vždy na 14 dní. Stend mi zavedl doktor před poslední hospitalizací, kdy už ledvina byla v takovém stavu, že bez něj bych o ni přišla. Jsem vděčná, že takto učinil, anestezii jsem měla jen lokální, ale zavedení nebylo bolestivé, jen nepříjemné. Vytahovali mi jej až po šestinedělí, ale ledvina už nebolela, jen ten močák mě furt trochu trápil. Což bylo nic proti tomu co jsem si vytrpěla předtím.

Monalisasmile
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 19.02.18 18:13

Takže jak ti psaly holky výše, teď to třeba akutní není, ale jak bude, tak je otázkou zda to ta ledvina vydrží. Mě se nikdo neptal zda ho tam chci, bylo to jediné východisko a díky za toho doktora co to udělal. Po zavedení žádná bolest a žádná krev.

Marcelka146
Kelišová 5041 příspěvků 19.02.18 20:04

@HayLin
Byla jsem po zavedení bez bolesti. Močila jsem bez řezání a píchání. Kdybych to neměla v papírech, tak ani nevím, že nějaký stent mám.
Mimino mě taky utlačovalo, moč začala stagnovat v ledvině, proto ta bolest = ledvinová kolika.
Bolesti nijak než stentem neulevíš. Pokud to necháš zajít daleko, tak o ledvinu můžeš přijít. Pokud ti ale doktor dal na výběr, tak na tom asi tak špatně zatím nejsi.

Marcelka146
Kelišová 5041 příspěvků 19.02.18 20:07

@HayLin
Pak je ale otázkou, jak rychlá budeš až to bude bolet víc a stihnou ti stent zavést dřív než ti selže ledvina.
Stent mi vytahovali 2 měsíce po porodu. „Zaživa“ a naprosto bez bolesti.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >