Reklama

Stent v těhotenství - zkušenosti, problémy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

peagas
Stálice 80 příspěvků 21.01.17 17:25
Stent v těhotenství - zkušenosti, problémy...?

Všechny emimiňačky moc Vás zdravím a zároveň Vás mooooc prosím o rady a zkušenosti se stentem v ledvině…Máte některá zkušenost se stentem v ledvině? Čekám 3. dítě a ve 12tt mi bylo oznámeno, že mám mírnou hydronefrózu v pravo. Ve 24tt mi po zánětu (bolesti, neschopnost se vyčůrat) zjistili kritickou hydronefrózu a byl mi v CA zaveden stent, aby neselhala ledvina. Nebylo to příjemné, bolest byla, ale moč čistá. Jenže po týdnu začaly bolesti a tak jsem dostala atb. Po 10dnech už jsem čůrala zřetelnou krev s močí a měla opravdu šílené až kruté bolesti. Opět nemocnice, zjištěno opět městnání moče a akutní tubulo-interscitiální nefritida v pravé ledvině, nechali si mě tam a zavedli cévku (pytlík). Nastala zřetelná úleva (Vyprázdnila se mi „nateklá ledvina, pánvička i kalich). Ledvina, snad zachráněna. Lékař se rozhodl pro vyndání stentu a zavedení antirefluxního stentu, opět v CA. Po 2dnech mě pustili domů, pálení až bolest při čůrání byla, ale jinak to šlo a žádná krev v moči. Jenže 4.den od výměny horečka, slabá stopa krve v moči a nasazena atb gynekoložkou, večer oteklé nohy a jejich bolest. 5. den bolesti a zřetelně zabarvená moč krví, bolest nohy. Co už je špatně a co je normální, mám obavu o mimi i sebe… Nechci být zbytečně za hysterku. Lékař mi přes telefon řekl, ať hodně piji a ležím, že krev být může… ale já jen ležím a vypiji za den min. 3,5litru??? Krve pozoruji vice nez rano. Kdyby něco, máme přijet… jenže, co už je "něco“? Nepotřebuji, aby mi nějaký lékař řekl, že se moc pozoruji nebo tak… a nechci nic zanedbat.

Příspěvek upraven 21.01.17 v 19:08

Reklama

Reakce:

Bobby
Extra třída :D 14022 příspěvků 21.01.17 18:14

@peagas kamaradka aktualne ma. Muzu se ji zeptat co bys potrebovala vedet…musela driv na vymenu, protoze se ji ucpal, pak pujde po sestinedeli…

peagas
Stálice 80 příspěvků 21.01.17 18:19

@Bobby
Me se ucpal ten prvni po cca 10dnech. Primar rikal, ze to jeste nevidel. Pak vymenili za ten antirefluxni. Hlavne potrebuji vedet, zda ma bolesti i viditelnou krev v moci. Zacalo mi to az po 4dnech od zavedeni a docela me ta krev plasi. Prijde mi to hodne cervene.
Dekuji.

gabina86
Ukecaná baba ;) 2260 příspěvků 21.01.17 18:30

@peagas Já stent měla a bolesti jsem měla neustále dokud mi ho nevytáhli. Krev jsem měla taky a bolesti při čůrání.

Bobby
Extra třída :D 14022 příspěvků 21.01.17 19:01

@peagas tak krev nema…ale rikala, ze kdyz hodne pije, tak to neboli…ja bych si na tu krev asi radeji zavolala k dr. jestli je to normalni nebo ne

peagas
Stálice 80 příspěvků 21.01.17 19:11

@Bobby Volala jsem, moznost krve v moci je… nevím proč neuložilo se mi vse, co jsem psala. Uz jsem dokopirovala a editovala pod dotaz. :,( :? Jinak dekuji. :)

Uživatel je onlineDovesilke
Závislačka 2933 příspěvků 21.01.17 19:42

Ahoj, stent jsem měla zavedený 2 měsíce, po měcíci výměna a celou tu dobu jsem měla velké bolesti, dokud ho nevytáhli katastrofa…
Těhotná jsem nebyla.Radu nemám, jsem ráda že to mám za sebou.

Bobby
Extra třída :D 14022 příspěvků 21.01.17 20:01
@peagas píše:
@Bobby Volala jsem, moznost krve v moci je… nevím proč neuložilo se mi vse, co jsem psala. Uz jsem dokopirovala a editovala pod dotaz. :,( :? Jinak dekuji. :)

no tak po přečtení editace bych teda jela zase k dr…tohle už mi nepřijde normální…a raději 100% zbytečně..

Závislačka 2933 příspěvků 23.01.17 12:03

@peagas Jak se daří?

peagas
Stálice 80 příspěvků 23.01.17 14:39
@Dovesilke píše:
Ahoj, stent jsem měla zavedený 2 měsíce, po měcíci výměna a celou tu dobu jsem měla velké bolesti, dokud ho nevytáhli katastrofa…
Těhotná jsem nebyla.Radu nemám, jsem ráda že to mám za sebou.

AHOJ, děkuji Ti za příspěvek i optání. Přes víkend se to trošku uklidnilo, jen ta krev pořád dost. Dnes jsem byla na kontrole a dr. říkal, že i přes sten opět dilatace ledviny. Zavedli mi moč. katetr a pokud se stav zhorší nebo cokoliv, opět mě čeká hospitalizace a nejspíše zase výměna s uspáním. Tak mám cévku s pytlíkem, ale zatím jsem doma. Budu doufat, že se to uklidní, pač už nějak dochazí síly. Ta cévka děsně tlačí

peagas
Stálice 80 příspěvků 23.01.17 14:45

@gabina86
Moc děkuji za příspěvek. Já, když už myslím, že je po všem a bude dobře, tak se zase něco vyštění…

Závislačka 2933 příspěvků 23.01.17 16:10
@peagas píše:
AHOJ, děkuji Ti za příspěvek i optání. Přes víkend se to trošku uklidnilo, jen ta krev pořád dost. Dnes jsem byla na kontrole a dr. říkal, že i přes sten opět dilatace ledviny. Zavedli mi moč. katetr a pokud se stav zhorší nebo cokoliv, opět mě čeká hospitalizace a nejspíše zase výměna s uspáním. Tak mám cévku s pytlíkem, ale zatím jsem doma. Budu doufat, že se to uklidní, pač už nějak dochazí síly. Ta cévka děsně tlačí

To mě mrzí, mě stačil stent, každodenní utrpení od zavedení do vytažení, jednou jsem nemohla bolestí vydržet, jela jsem k lékaři na injekci, ale ještě s cévkou to musí být dvojnásobné peklo. Přeji hodně sil a ať je to co nejdříve vpořádku :hug:

gabina86
Ukecaná baba ;) 2260 příspěvků 23.01.17 17:56
@peagas píše:
AHOJ, děkuji Ti za příspěvek i optání. Přes víkend se to trošku uklidnilo, jen ta krev pořád dost. Dnes jsem byla na kontrole a dr. říkal, že i přes sten opět dilatace ledviny. Zavedli mi moč. katetr a pokud se stav zhorší nebo cokoliv, opět mě čeká hospitalizace a nejspíše zase výměna s uspáním. Tak mám cévku s pytlíkem, ale zatím jsem doma. Budu doufat, že se to uklidní, pač už nějak dochazí síly. Ta cévka děsně tlačí

Tak to je síla. Přeji ti, at se to vše zpraví a bude lépe. Já s tím stentem měla taky problémy a bylo to hrozné období.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama