Stěr z čípku v těhotenství

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
43
26.4.22 11:02

Stěr z čípku v těhotenství

Ahoj holky,
byla jste nějaká na cytologii v těhotenství? Neublížilo to miminku nebo neovlivnilo těhotenství?

Děkuji za informace. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5290
26.4.22 11:07

To bych tedy odmítla 8o. Do těhotných se nemá zbytečně šťourat, no muj gynekolog má naštěstí rozum a nedělá to, ani bez konkrétního důvodu těhotné vůbec vaginálně nevysetruje, krom vnitřního UŽ na počátku těhotenství. Stěr mi dělal mimo těhotenství, v těhotenství ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10403
26.4.22 11:14
@Semtex píše:
To bych tedy odmítla 8o. Do těhotných se nemá zbytečně šťourat, no muj gynekolog má naštěstí rozum a nedělá to, ani bez konkrétního důvodu těhotné vůbec vaginálně nevysetruje, krom vnitřního UŽ na počátku těhotenství. Stěr mi dělal mimo těhotenství, v těhotenství ne.

stejně musíš mít v těhotenství stěr na streptokoka, ne? :think: a jak zjistí jestli se třeba neotvírá čípek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
26.4.22 11:18

Byla jsem minulý týden a dělal ho opatrně. Říkal že může po tom být špineni, ale nic takového jsem neměla, ani ne nic nebolelo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
26.4.22 11:32

Při každém těhotenství jsem měla stěr na streptokoka a nikdy žádný problém.
Já šla hlavně na preventivní prohlídku (+stěry) a k tomu jsem si zároveň nechala potvrdit těhotenství :D
Nenechala bych si tam vrtat zbytečně, ale doktoři nedělají stěry jenom tak zbůhdarma pro radost přítomným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12369
26.4.22 11:36

Můj doktor cytologie v těhotenství neprovádí, pokud to není nezbytně nutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5290
26.4.22 11:36
@Tarinka píše:
stejně musíš mít v těhotenství stěr na streptokoka, ne? :think: a jak zjistí jestli se třeba neotvírá čípek?

Tak ten se dela z pochvy, ne z čípku (mimochodem povinny ale není, dá se taky odmítnout, jako různá další vyšetření). Na placatej čípek mi přišel tak, ze malem nemohl najít ultrazvukem hlavu přes břicho, tak pak teprve zkontroloval🤣 ale řešili jsme to jen klidem a donosila jsem dite do termínu, nic dal se nepodnikalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.22 11:40

Byla jsem (nějakou dobu před těhotenstvím jsem neměla nejlepší výsledky cytologie, tak chtěl mit doktor jistotu, že je vše v pořádku) a úplně v pohodě. Žádné změny jsem nepozorovala (a to mám hodně křehký čípek).

• Citovat
  • Nahlásit
7246
26.4.22 11:45

Můj doktor chtěl nabrat po prvním trimestru. Měla jsem několik potratu a spineni bych blbě psychicky nesla. Domluvili jsme se až po, ale pokud je nějaké podezření, tak se odebrat v pohodě muže. Spis pro klid těhotných se to nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
26.4.22 11:50

První kontrola mi připadala tak nějak na dobu, kdy bych normálně šla na preventivku, takže rovnou s potvrzením těhotenství utz ten stěr nabrala. Prostě štětičkou ťupnula na ten čípek, žádné problémy to nezpůsobilo. A to jinak rozhodně nebyla z těch, co mají potřebu hrabat do těhotné při každé návštěvě. Hned dvěma známým v těhotenství zjistili rakovinu, jedné prsu, druhá měla problém s čípkem. Takže by záleželo, kdy jsem byla na stěru naposledy - pokud pár měsíců před otěhotněním, kašlala bych na to, ale být to dlouhou dobu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
26.4.22 11:52

Děkuji

Holky díky, já furt nevím no, taky nechci aby do mě vrtal, já neměla nikdy špatné výsledky, ale preventivka mi právě vyšla takhle blbě, že jsem zjistila, že už jsem tehu. 🙆 On mi řekl, že nemůžu čekat další rok, tak já jako nevím. Mám za sebou ZT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.22 12:10
@M.I. Mala píše:
Ahoj holky,
byla jste nějaká na cytologii v těhotenství? Neublížilo to miminku nebo neovlivnilo těhotenství?Děkuji za informace. ;)

Jo byla, nekdy okolo 22.tydne, byla jsem hlidana kvuli horsim vysledkum, co pul rok jsem chodila a paradoxně v těhotenství byla ok, a pak uz od porodu taky ;)

• Citovat
  • Nahlásit
272
26.4.22 12:13

Já jsem právě taky měla rok od poslední cytologie. Takže mi to dělal v 17tt a jen štětinkou jen ťupnul na ten čípek a bylo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1584
26.4.22 12:14

Mně gynekologové v těhotenstvích stěry nedělali, ikdyž rok od posledního stěru uběhl v průběhu obou těhotenství. Vždy dělali stěry až po šestinedělí a naštěstí vše ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1584
26.4.22 12:15
@divomys píše:
Já jsem právě taky měla rok od poslední cytologie. Takže mi to dělal v 17tt a jen štětinkou jen ťupnul na ten čípek a bylo to.

Tak ona je otázka, zda to pouhé ťupnutí stačí k tomu, aby odebral dostatečný vzorek tkáně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat