Sterilizace - kde a kdy po porodu?

Anonymní
26.5.18 22:18

Sterilizace - kde a kdy po porodu?

Kde v Praze či okolí lze podstoupit ambulantní sterilizaci, kolik stojí a kdy po porodu toto lze provést? Děkuji za info

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
759
26.5.18 22:23

Ambulantně to asi nedělají, standartně hospitalizují 3dny, pokud nejsou komplikace (je to laparo operace v celkové narkóze). Určitě až po šestinedělí (pokud není dopředu domluvena při císaři). Ambulatně se dělá sterilizace chlapům, není to takový zásah do těla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.18 22:40

Hlavně nemusíš zakládat hned dvě diskuze.. Lidé tady umí dokonce číst, takže je to zbytečné.. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.18 22:42

omylem...

U první mi to zahlásilo chybu a ted to neumím smazat… omlouvám se.

• Citovat
  • Nahlásit
1917
26.5.18 22:53
@Anonymní píše:
U první mi to zahlásilo chybu a ted to neumím smazat… omlouvám se.

já mám dojem, že to může smazat je admin, pokud ho požádáš :D :mrgreen: ale zkušenost nemám :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3154
26.5.18 23:32

Ambulantně by možná šlo zavedení „špuntů“ do vejcovodů, je to teda tuším dražší než operace, účinnost až po nějakém čase, kdy vejcovod v důsledku cizího tělesa zaroste.
Osobně bych raději šla do sterilizace operativni, a to takové, kde vejcovody přepálí a ne jen podvazou, jak to ještě před pár lety dělali, přijde mi to nejjistější metoda, když už do toho člověk jde.
Jinak teoreticky můžeš po zákroku odejít na reverz i dřív, domluvit se na nástupu v den zákroku a ne den předem, jak se to většinou dělá. Ale brala bych v potaz reálné dopady, které by mohli hrozit, abys neměla nakonec kvůli předčasnému odchodu komplikace a neskončila v nemocnici na podstatně delší dobu.
Zkoušela jsi se poradit se svým gynekologem? Ono před sterilizaci musíš podat žádost a pak se tuším tři týdny čeká, než může dojít k výkonu, protože důsledek je nevratný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.18 09:00

Mne udelali sterilizaci den nebo dva (iz nevim presne) po porodu, jeste v ramci pobytu v porodnici. Zadne komplikace jsem nemela, nemusela jsem pozdeji odchazet od minina ani cekat nekolik mesicu, nez bude hlidatelne nekym jinym. Jen je potreba dva nebo tri tydny predem podepsat pouceny souhlas.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama