Může doktor napsat sterilizaci na pojišťovnu?

Anonymní
28.1.21 11:38

Sterilizace na pojišťovnu

Zdravím, je tu maminka, které doktor po několika porodech napsal sterilizaci, i když nerodila císařem?
Jde to?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5679
28.1.21 11:53

Pokud nebyly komplikace tak fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52852
28.1.21 11:54
@Anonymní píše:
Zdravím, je tu maminka, které doktor po několika porodech napsal sterilizaci, i když nerodila císařem?
Jde to?

To by tam musel být nějaký zdravotní důvod, jen několik porodů není důvod ;) To by takhle chtěla kdejaká jako levnou formu antikoncepce. Na vlastní žádost to udělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 12:20

Proč si nepřečeteš podmínky sterilizace?
ony se dokonce zmírnily.. dříve např. byl nárok, pokud máš 3děti a nad 35let věk + zdravotní indikace
nějaká diagnoza tam být samozřejmě musí i dnes..tu ovšem píše lékař, že.. dál to rozvádět nebudu a dávat rady na hraně.., popátrej sama, jak to chodí a především to prober se svým gyndařem
https://www.vzp.cz/…/sterilizace
já nelituji :potlesk:
prosím anonym-zdravotní stav.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 12:42
@Anonymní píše:
Proč si nepřečeteš podmínky sterilizace?
ony se dokonce zmírnily.. dříve např. byl nárok, pokud máš 3děti a nad 35let věk + zdravotní indikace
nějaká diagnoza tam být samozřejmě musí i dnes..tu ovšem píše lékař, že.. dál to rozvádět nebudu a dávat rady na hraně.., popátrej sama, jak to chodí a především to prober se svým gyndařem
https://www.vzp.cz/…/sterilizace
já nelituji :potlesk:
prosím anonym-zdravotní stav.

Já jsem podmínky četla, nemám problém si to zaplatit, až to u mě bude aktuální, jen mě překvapilo, že kamarádka, která 3× přirozeně porodila bez komplikací a zdravá, tak si to se svým doktorem domluvila a on to na pojištovnu napsal.
Známé to napsal psychiatr, protože už prostě páté dítě nechtěla.
Tak mě zajímaly zkušenosti, jestli to jde na pojišťovnu napsat i když není zdravotní důvod, zda se to tak dělá.

• Citovat
  • Nahlásit
31092
28.1.21 12:52
@Anonymní píše:
Já jsem podmínky četla, nemám problém si to zaplatit, až to u mě bude aktuální, jen mě překvapilo, že kamarádka, která 3× přirozeně porodila bez komplikací a zdravá, tak si to se svým doktorem domluvila a on to na pojištovnu napsal.
Tak mě zajímaly zkušenosti, jestli to jde na pojišťovnu napsat i když není zdravotní důvod, zda se to tak dělá.

To by si doktor musel ten zdravotni duvod vymyslet a byl by to v podstate podvod. Takze jestli se to tak dela, je to nelegalni. Zalezi na dr co je ochoten riskovat. Udelaji ti to i bez zdravotniho duvodu, ale ne na pojistovnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
28.1.21 13:17

Tak když jsi podmínky četla tak jistě všechno víš. To že to někdo někomu napsal neznamená že to tobě doktor napíše taky.To by se hodilo více ženským mít to zadarmo. Buď se chraň nebo si to zaplať.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
28.1.21 14:02
@Anonymní píše:
Tak mě zajímaly zkušenosti, jestli to jde na pojišťovnu napsat i když není zdravotní důvod, zda se to tak dělá.

Tak u psychiatra a se čtyřmi dětmi se nedivím - tam prostě napíšete cokoliv ohledně toho, že má z té představy panické úzkosti atd. a projde to. U druhé kamarádky… to je těžké, on to ani podvod být nemusí. Možná je tam v diagnóze něco, co kamarádce nepřijde jako problém a tudíž se vnímá jako zcela zdravá, ale z medicínského hlediska to je důvod pro sterilizaci, protože by to s dalším těhotenstvím mohl být vážný problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat