Reklama

Sterilizace po dvou císařích a jedné operaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

berca1
Kecalka 192 příspěvků 20.08.11 06:41
Sterilizace po dvou císařích a jedné operaci

Dobrý den,chtěla jsem vás poprosit o vaše zkušenosti se sterilizací.Je mi 29let a mám za sebou jednu operaci,kdy mi zasahovali do dělohy a jeden císařský řez.Teď mě čeká druhý císař a bylo mi doktorem doporučeno,že bych si měla nechat udělat sterilizaci.Udělali by mi to hned při císaři.Prý kdybych otěhotněla třeba i náhodně potřetí,bylo by to pro mě dost riskantní z důvodu toho,že mi by mohla prasknout děloha a mohla bych vykrvácet.Třetí dítě nějak neplánujeme,ale pořád červík v hlavě hlodá co bude lepší.Je pravda,že bych si tím ušetřila starosti jak se při sexu chránit.Můžete se se mnou podělit o vaše zkušenosti,jestli se po sterilizaci u vás něco změnilo.Myslím tím hormonální změny,přibívání na váze…Děkuji vám za vaše odpovědi. :think:

Příspěvek upraven 31.08.11 v 09:16

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 20.08.11 07:13

hele pribyvani na vaze se bat nemusis,oni by ti jen podvazali vejcovody. vajecniky ti neseberou, ty bys mela obrovke potize a musela bys brat substituci, to by ti neudelali.otehotnet bys mohla pozdeji pomoci IVF.

ale jdu te jen podporit ve tvych uvahach, mladej je hlavou nahoru, tak me mozna ceka druha sekce a doktorka taky mluvila o sterilizaci - pri treti event sekci. ale me se do toho taky desne nechce, protoze co kdyby… nikdy nevis, co se po… a treba fakt budu po dalsim decku touzit, ikdyz vsechna rozumne duvody mluvi pro sterilizaci.

jinak tu mame maminku po ctyrech sekcich.

DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 20.08.11 07:44

Ahojek všem… tak na odpovědi zde jsem taky zvědavá. I já jsem po dvou sekcích a i mě nabízeli podvaz. U porodu jsem to odmítla. A pořád si říkám…co kdyby ještě…protože kdyby si to manžel náááhodou rozmyslel…já bych do třetího těhu šla…samozřejmě ne hned, jsem půl roku po porodu. Ale říkám si…co třeba za tři roky…to by mi bylo 36, to by ještě šlo…

Takže za mě… pokud pro to není opravdu zdravotní důvod, na podvaz nejdu.

Ke konci druhého těhu mě víc hlídali a sám dr.říkal, že na moji děloze, myšleno na tloušťce stěny, není znát, že bych už po jedné sekci byla. Dělohu jsem měla silnou. :think:

DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 20.08.11 07:45

Pudlo… a která to je ta maminka po 4 sekcích? Nebo je tu někde o tom diskuse? Samotnou by mě to zajímalo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.11 08:11

no u mě to bylo o něčem jiném, měla jsem 34.let už čtvrté dítě a dr. mi při prohlídce nabídla sterilizaci (bylo mi kolem 35.let, nešla jsem do toho (všechny porody jsem měla přirozené. Říkala jsem si nejsem ještě tak stará a co, kdyby-člověk nikdy neví apod. Pro sterilizaci jsem se rozhodla až když mi bylo 41.let, další dítě v tomto věku už ne, manž. už 48, tak taky proto ne a nějak čtyři děti fakt stačí, ikdyž dva nejstarší už byli z domu a doma jen dospělý syn a dcera (7.let). Zákrok mi dělali laparoskopicky, v pondělí nástup na lačnu, ještě týž den mě brali na sál-to jsem byla na JIP a druhý den normální pokoj, ve středu jsem je ukecala, že už chci domů, tak mě pustili s remcáním. Doma jsem byla do konce týdne v pondělí do práce na noční. Od čtvrteho porodu do sterilizace jsem brala HA, po sex. stránce, to byl děs běs-prostě žádná chuň na sexík, manž. když na mě sáhl, tak jsem trpěla-i přesto že jsem to dr. říkala mi HA nezměnila. Po operaci asi během tří měs. obrat o 360°-libido se vrátilo a y s manž. opět prožíváme krásné chvilky :hug: , kolikrát chci teď já častěji než on :oops: . A co se týká přibírání na váze, já jsem sice něco přibrala, ale není to zákrokem je to stesem (přišla jsem o práci) a jiné starosti v rodině.

jitina
Závislačka 2790 příspěvků 20.08.11 08:24

Tak ja jsem taky po 2 cirarech a ted pri druhym mi nabizeli podvaz,ale jsem odmitla.Co kdyz za 10 let zatouzim po tretim ditku,i kdyz jsem rekla,dve a dost,ale clovek nikdy nevi,kdy mu prdne v hlave a budu chtit jeste jedno a platit potom cely ivf-jelikoz jsem podepsala podvaz,tak nic neproplati.tak si necham dat telisko-ktery nestoji moc,vydrzi 5 let.Za me podvaz,az leda po tom moznym 3 decku,ale jako ted po tretim netouzim,ale jelikoz mi je 24 let,takze co bude treba za tech 10 let nikdo nevi. :nevim:

evinka001
Kecalka 288 příspěvků 20.08.11 08:44

zdravím, ta maminka po čtyřech sekcích jsem nejspíš já…
:-)

kovinka2
Kecalka 441 příspěvků 20.08.11 09:02

ahoj.já už to má hotový.je mi 25let a jsem po dvou císařích.taky jsem přemyšlela co a jak ale musíš ty se rozhodnout jestli někdy ještě mimi chceč.Já už neplánuji a nechci.Dvě opravdu stačí.nechci brát anitikoncepci do konce života tak proč ne tohle.nepřibrala jsem nic.jsem tlustá ještě po porodu(malému jsou 2.5měsíce :lol: )a pokud bych někdy opravdu ještě zatoužila,de to přes umělý oplodnění. :wink:

Anabellka
Závislačka 4778 příspěvků 20.08.11 09:37

Já teď čtu tohle téma a uvažovala jsem nad tím taky. Jsem potřetí těhotná, oba kluci se teda narodili bez problémů přirozeně, ale kdyby se nedejbože stalo a to třetí šlo ven císařem, tak se podvázat asi nechám. Další dítko už rozhodně neplánujem, je mi 34 roků a na HA jsem už stará. Taky přemýšlím o zajištění antikoncepce po porodu, pokud se to třetí narodí normálně.

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 20.08.11 10:04

mám dotaz - proč sterilizaci u ženy? Vždyť v zahraničí je normální, že rodí i 4× císařem a nikdo je k ničemu nenutí. To, jen naše zkosnatělé zdravotnictví, musí pořád řešit něco za někoho. Spíš se zeptám, proč tedy neuvažovat o vasektomii u muže? Proč sakra pořád jen ženské - hormony, tělíska, sterilizace???? A´t jdou do toho taky chlapi, ne? Chtějí sex,tak šup na sterilizaci.

kovinka2
Kecalka 441 příspěvků 20.08.11 10:05

on člověk musí probrat to na kolik dětí se cítí a kolik financí má na to aby někdy měl další dítě. :think:

Marti89
Závislačka 2851 příspěvků 20.08.11 10:39

ja jsem po 2 cisarich,ale mam pouze 1 miminko…takze me se nikdo o sterilizaci v nemocnici vubec nezminil.urcite se pustime do dalsiho tehu a tedy je jasny dalsi cisar.ani po 3.bych na to nesla,treba se mi nakonec podari mit 3 deti.a doufam,ze moje telo neco vydrzi a mohla bych mit 4 cisare.v zah­ranici se toho tolik neboji,tady berou 2-3 a dost.jsem jeste mlada,tak nam to snad vyjde :dance:

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 20.08.11 10:57
kovinka2 píše:
ahoj.já už to má hotový.je mi 25let a jsem po dvou císařích.taky jsem přemyšlela co a jak ale musíš ty se rozhodnout jestli někdy ještě mimi chceč.Já už neplánuji a nechci.Dvě opravdu stačí.nechci brát anitikoncepci do konce života tak proč ne tohle.nepřibrala jsem nic.jsem tlustá ještě po porodu(malému jsou 2.5měsíce :lol: )a pokud bych někdy opravdu ještě zatoužila,de to přes umělý oplodnění. :wink:

promiň, ale kde máš jistotu (neber, že přeji něco špatného) vztah nevydrží půjdeš do druhého vztahu nebo časem děti odrostou a po třetím zatoužíš, já měla např. kluky ve věku 15, 14 a 12, když se nám narodila holčina-prostě mateřské pudy se znovu probudily,nyní jsme rádi, že ji máme, když už jsou kluci dospělí, rodičovství a mateřství si užívám. Je to osvěžení v rodině. Kolikrát jsme si říkali s manž., co bychom doma dělali sami. Teď to vidíme, kdy je malá v lázních a doma je klídek, ticho, zkrátka smutno. Proto bych tuto „radikální“ variantu volila až ve 40. letech a později.

Markéta80
Hvězda diskuse 39610 příspěvků 20.08.11 10:58

já jsme po dvou sekcích a ted jsem šla na UTZ dělohy a prý je vše krásně zhojeno a můžeme zkusit ještě jedno těhu ale prý poslední a že pak bych bylo nejlepší udělat při sekci sterilizaci což jsme teda odmítla že fakt ne :-D . paradox totiž je že se léčim an neplodnost tak jsme říkala že žádnou HA neberu od porodu, sex pravidelnej takže normálně neotěhotnim, navíc bych si připadala tak nějak divně :-? . Nikdo do vnitř nevidí a co kdo ví co bude časem a tohle se vrátit už nedá :-?

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 20.08.11 11:40

tady je „zpověď“ jedné mamky, co se rozhodla https://www.emimino.cz/…odnuti-7361/

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >