Sterilizace po přirozeném porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vrabuska
Kecalka 425 příspěvků 29.07.19 23:21
Sterilizace po spontannim porodu

Ahoj ženy, prosím, kdo máte zkušenost? Chtěla bych udělat sterilizaci v rámci pobytu na sestinedeli hned po porodu - předpoklad je přirozená cesta. Je to třetí dítě, je mi 37, zdravotně už je to horší se mnou a další dítě určitě nepřipadá v úvahu. Mám Leidenskou mutaci, takže antiko ne, už druhé tělísko mi děloha vytlacila, kondomu nevěřím. Chci už tohle mít definitivně vyřešené a ideálně hned s porodem. Zbývá mi do porodu 3 měsíce, tak bych ráda věděla možnosti.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Janli
Echt Kelišová 9816 příspěvků 29.07.19 23:25

Promluv si o tom s lékařem, ale osobně pochybuju, že se ti někdo bude chtít vrtat v břiše s ještě nezavinutou dělohou. Spíš počítej s tím, že nejdřív budou chtít, aby se ti tělo vrátilo do normálního stavu a pak teprve sterilizaci provedou.

Amelie30
Závislačka 3109 příspěvků 29.07.19 23:27

Možná ještě při císaři. Mně doktor řekl, že při porodu přirozenou cestou ani náhodou. A ani se jim nedivím. Těžko bude někdo, kdo tě bude chtít (prakticky zbytečně) po porodu hned uspat a provádět zákrok, když na pokoji budeš mít miminko.

Amelie30
Závislačka 3109 příspěvků 29.07.19 23:30

@Janli asi tak. Zakladatelko, domluv se s lékařem. Podle mě ti to udělá až po šestinedělí. A zjisti si i to, jestli si budeš zákrok platit.

Vrabuska
Kecalka 425 příspěvků 30.07.19 01:01

@Amelie30 @Janli děkuji za názory. S placením počítám, spíše mi jde o to jak to zprocesovat. Nebudu pak už mít hlídání a bylo by to dost složitější být 3 dny bez miminka a hlavně ono beze mě. Doktora se určitě zeptám, ale můj není operater porodnik, takže se obávám, že mě stejně odkaze přímo na porodnici. Možná bude nejlepší, když si je obvolam v okolí všechny a uvidí se. Též mám info, že se dá zákrok udělat při epiduralu, že není nutná celková anestezie. Uvidíme, co mi kde řeknou :-)

Kriss Tina
Extra třída :D 11649 příspěvků 30.07.19 02:57

Možná se domluvit rovnou na císaři :think: mamince co se mnou ležela na šestinedělí to tak udělali, rodila třetí dítě, další už nechtěla (spíš teda ve svém věku a zdravotnim stavu mít nemohla), tak ji udělali císaře a přitom hned sterilizaci. Já nad tim budu u třetího taky uvažovat, víc děti nepřipadá v úvahu a je to spolehlivé řešení.

rozand
Závislačka 4519 příspěvků 30.07.19 03:06

Tak teda do cisare zbytecne bych nesla 8o, pokud nebyly predchozi porody blby.

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1284 příspěvků 30.07.19 06:13

@Vrabuska
Budu řešit něco podobného, podruhé těhotná, manžel chce striktně jen dvě děti (já bych dala tři :mrgreen: ).

Každopádně leidena mám také, jsem po plicní embolii. S antikoncepcí jsme na tom podobně (tělísko teda nemám, ale MUDr. mi ho ani nedoporučuje, mohla bych mít jen to nehormonální).

Tedy zbývá sterilizace. Ale zatímco u mě je to zákrok s celkovou anestezií (a realisticky asi proveditelný až po ukončení kojení) a má svá rizika notabene s leidenem, u něj by šlo o ambulantní zákrok. Jediná nevýhoda je, že vasektomii si zacáluje, nějakých 10-15k.

Tak ještě zkusit zauvažovat tímhle směrem, zda by nebyl svolný :). Manžel nad tím dost vážně uvažuje, ale jsem teprve v 5. měsíci, takže je čas na diskuzi.

EDIT - až teď jsme si všimla infa o epidurálu. I tak je ale u chlapa ten zákrok méně náročný ;)

Tiffany1
Závislačka 4630 příspěvků 30.07.19 06:57

@Lara Farseer No, když chce manžel striktně jen dvě, tak bych poslala jeho s kulkama :mrgreen:

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1284 příspěvků 30.07.19 07:01

@Tiffany1
Jj, já mu říkala, že bych třetí možná ještě chtěla, takže jeslti nechce on, tak je to na něm :mrgreen:.

Jako dlouhodobý plán byl vždycky dvě, to já až pod návalem hormonů po prvním synovi usoudila, že by vlastně mohlo být hezký mít tři… Ale abych mu nekřivdila, tak já tím porušuju dohodu, takže naproti tomu nepůjdu, ale zase jsem mu řekla, že když už se stane, tak mě na potrat nedotáhne ani párem koní.

Po třetím bych už teda sterilizaci zvažovala i u sebe, ale prostě myslím že u chlapů to má míň rizik, není to břišní operace, ale jen ambulantní zákrok.

Markéta80
Hvězda diskuse 45877 příspěvků 30.07.19 07:41

@Vrabuska moc bych tou nevěřila. Chápu že by to bylo při jednom, ale u nás v porodnici dělají až po šestinedělí. Při císaři ano ;) Pokud by to bylo ze zdravotního důvodu tak to může jít na pojištovnu ;)

Pajka89
Závislačka 2503 příspěvků 30.07.19 07:47

Bud to delaji rovnou pri cisari nebo nejdriv po sestinedeli.. Hned po normalnim porodu rozhodne ne.

Elenloth
Závislačka 4400 příspěvků 30.07.19 07:54

@Vrabuska Myslím, že možnost bude buď císař a udělat to při něm, nebo počkat min. po šestinedělí.
Gestagenní antikoncepce, která se může i při Leidenu by na přechodnou dobu nebyla řešení? Jak dlouho plánuješ kojit?

Šáruší
Závislačka 4320 příspěvků 30.07.19 08:21

Tak dá se to vyřešit kondomem a současně přerušovanou souloží, ne? Určitě tě nikdo dobrovolně nebude brát hned po porodu na sál dělat sterilizaci.

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1284 příspěvků 30.07.19 12:14

@Šáruší
Já třeba kondom a další bariérovou antikoncepci v dlouhodobém vztahu beru jen jako přechodné řešení. Např. než se oběhá ta sterilizace, aby se pokryla snížená účinnost HA třeba při ATB apod.

A přerušované souloži bych se upřímně bála věřit.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama